Polecane posty

marecki5056    1

Nie no kolego troszke drożej to wychodzi ja robie tak samo jak ty i nie ma problemów butelka jest na 50 ton to wychodzi prawie 2 zl tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie pod owies to minimum 50m3 i to prawie na maksa nasypana. na typowa 42-45 wchodzi do 23t owsa jak sie troche po nim pochodzi podczas sypania ( udepcze ) :)

 

hah, aż tak? Deptać :D ? Trzeba mieć gęsty owies i po problemie. Z resztą za taki najlepiej płacą, najlepiej gęstość 0,49 - 0,50.

 

Każde zboże co sprzedaję mierzę gęstość i po załadunku na wadzę omyłka nie przekracza 500 kg pod warunkiem że kierowca poda dobre wymiary naczepy żeby wiedzieć na jaką wysokość ścian sypać.

 

Do beczki jak raz było sypane zabrakło 5 ton, ale to kierowca sam rządził, siedział na górze i mówił ile do której komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie jak kiedys siałem owies to zazwyczaj był problem z gestościa :) Troszke za małym wiatrem moze kosze albo taka chudoba była :) Przy deptaniu naprawde jest duża rónica sam sie zdziwiłem bo myslałem ze kupujacy sobie jaja robi karzac deptac :) 

 

Byłem ostatnio w centrali nasiennej i powiedzili ze owies wraca do łask i juz brakuje  nasion :) To by oznaczało że za rok ceny nie bedzie, wiec jak nie siałem te ostatnie lata to i w tym nie mam zamiaru tylko dla siebie na paszy ze 2-3 ha :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jest inna metoda na robale w zbożu jak coś to kontakt na pw pomoge.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki5056    1

<p>Marecki a gdzie ty masz owies w Lubuskim po 500.</p>

Wczoraj sprzedawałem poszło na niemcy dla koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Koszt usługi przez firme to 4,5-5 zł, sołtys jak chcesz moge dać namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

w okolicach krasnika owies po 560 brutto niewiele tańszy od pszenicy paszowej :) z tego co się orientuję to pszenica paszowa 625 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

Witajcie a jak tam ceny pszenicy i jeczmieniea jarego okolice swietokrzyskiego,malopolskiego,podkarpackiego.

Edytowano przez traktor12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

w Miechowie (małopolskie) pszenica paszowa 560zł netto a konsumpcja 590-595zł netto. Jęczmien to chyba nawet droższy niż paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9200

Ja wystawiłem ogłoszenie na kilka ton owsa po 470 i każdy kręci nosem. A pszenica jak tam dzisiaj stoi ? Pewnie wszyscy czekają na ruchy na giełdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jest inna metoda na robale w zbożu jak coś to kontakt na pw pomoge.

 

masz pełną skrzynkę kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Ja też miałem tylko kilka przypadków kiedy był robak.

Za to teraz środek leży w magazynku. Przed sprzedażą czy jest robak czy nie, tabletkuje i mam spokój że nie bedzie jakiś cudów w laboratorium. A o tej porze jeszcze bardziej sie przyglądają czy cos sie rusza. Kurs kosztował za to teraz gazuje sobie tonę po kosztach środka czyli ok 1zł/t.

 

 

http://olx.pl/oferta/quickphos-1kg-trucizna-na-krety-zabija-nornice-na-kreta-nowosc-CID628-IDcIhY9.html na kreta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Kolego traktor 12 świętokrzyskie okolice Ostrowca pszenica 580 ,jęczmień 560 ceny brutto czyli nędza,ma ktoś może namiary na firmy które dobrze płacą i odbierają ze świętokrzyskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje firmy GoodGrains z Gdańska

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu ok. 100km od portów Gda/Gdy (w cenie zryczałtowany koszt transportu na poziomie 30pln/tona, czyli na porcie dajemy 30pln netto więcej)

Pszenica 14 655pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica nowe zbiory 650pln  (wrzesień)

Ceny rzepaku dla województw (pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie) 1620pln netto loco gospodarstwo

Ceny rzepaku nowe zbiory (VIII-IX) 1480pln netto 

 

Wysokobiałkowe ceny netto loco gospodarstwo dla woj. (Pomorskie, Kujawsko - Pomorskie, Łódzkie, Dolnośląskie)

Bobik 740pln , Łubin 980pln

dla woj. na wschód od nich cena ok 30pln niższa na zachód 20pln wyższa.

Płatności standardowe 14 dni, jak się komuś spieszy możliwa przedpłata.

Jak coś proszę na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

Jednym slowem mowiac bidunia tego roku u mnie okoliczni skupujacy rolnicy max 550 brutto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witajcie a jak tam ceny pszenicy i jeczmieniea jarego okolice swietokrzyskiego,malopolskiego,podkarpackiego.

ja sprzedam po 800 jara

 

w okolicy Krasnika paszowa po 580zł netto już a konsumpcja po 590 to koło Krasnegostawu pewnie podobnie... podobno Lubella 600zł płaci za konsumpcję ale nie opłaca mi się za 10zł wozić przyczepami i mazać

gdzie jest skup zboża w okolicach kraśnika który płaci 580netto za pszenicę.?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

"produkty kolekcjonerskie" :D

 

Ewentualnie zrobić papier. Co roku jest kurs. Dwa dni, 800zł chyba, nie pamiętam ile płaciłem.

Jak ten kurs sie nazywa?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Koszt usługi przez firme to 4,5-5 zł, sołtys jak chcesz moge dać namiary

mam już tabsy......

Panowie z praktyki pryzma zboża jest na klepisku w stodole, w budynku obok za "dwoma" ścianami tj ok 37cm muru znajdują się zwierzęta tabsy mogą im zaszkodzić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj