Polecane posty

fezoi    170

Jak w żniwa będzie po 500 , to zawieziesz pszenicę na skup , czy do stodoły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

akurat u ans budynki sa bo byly to sie przerobilo i zainwestowalo ale od podstaw jakbym mial stawiac nowe magazyny to neiwiem czy bym postawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Ja ze stodoły ładowałem tira dmuchawą ssąco-tłoczącą 27 ton w 2.5 godziny ale roboty nawięcej to przy składaniu dmuchawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Dokładnie tak - Budynki za niskie, a jakby wysokość pasowała to posadzka nie wytrzyma. Jesienią muszę zburzyć trochę starego i zastąpić nowym. Tylko najbardziej papierkowa robota mnie drażni, zwłaszcza, że najpierw musiałbym przestawić słup elektryczny.

Może ktoś się orientuję ile kosztowałby murowany budynek 15x25x4,5 (5). Za 120tys. da radę? Gazobeton czy silikat lepiej? (przepraszam że w złym temacie piszę, ale może ktoś coś teges... ;) )

 

a nie dało się żmijka przez okno czy drzwiami na druga żmijkę bezpośrednio i łódke?

pszen kons 625 zł netto Damłyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagi91    0

Witam,,

 

Firma z Krakowa  " ROSSA COMMERCIUM " jest mi dłużna za pszenicę. Prezes za każdym razem mówi " jutro"
Czy jest może ktoś w mojej sytuacji????

PS Przestrzegam przed tą firmą!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

a nie dało się żmijka przez okno czy drzwiami na druga żmijkę bezpośrednio i łódke?

pszen kons 625 zł netto Damłyn

 

Stodoła ma 15m, więc druga żmijka musiałaby mieć co najmniej 20m :D

Zawsze wywoziłem przyczepami do lokalnego skupu, ale w tym roku różnica była olbrzymia bo 155zł/t. Także w sumie jestem 8tys zł do przodu na dwóch samochodach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

U mnie płacą 500  do max 550zł brutto, a sprzedałem po 655zł/t brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

u nas kurnikarz płacił na początku stycznia za pszenice 720 za tonę, a teraz nie wiem, nie dzwonię zeby się nie kurwić.Rejon wschodnie  mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mam pytanie, może trochę śmieszne, nigdy nie sprzedawałem z odbiorem z gospodarstwa, ale jak to jest ważone? Nie które firmy ogłaszają się płatne przy załadunku.
Na tira może wejść 24t ale i 27t zależnie od jakości pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

trzeba gdzies poszukać w okolicy wagi i warzysz pusty i jak nasypiesz


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ceny z dzisiaj netto

pszenica

białko do 12,5 -570 zł

białko12,5-13,9-580

biał powyżej14 600 zł

duży podmiot skupowy

jednym słowem porażka na całej lini


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

ceny z dzisiaj netto

pszenica

białko do 12,5 -570 zł

białko12,5-13,9-580

biał powyżej14 600 zł

duży podmiot skupowy

jednym słowem porażka na całej lini

 

chyba pierwszy raz na lubelszczyznie lepsze ceny niż na zachodzie... świat sie poprzewracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Mam pytanie, może trochę śmieszne, nigdy nie sprzedawałem z odbiorem z gospodarstwa, ale jak to jest ważone? Nie które firmy ogłaszają się płatne przy załadunku.

Na tira może wejść 24t ale i 27t zależnie od jakości pszenicy.

 

Drugie auto jakie w tym roku ładowałem to i 40 ton pszenicy by zmieściło.

Musisz mieć orientację ile załadować. A jak nie to każde auto ma zegar pokazujący nacisk na osie (specjaliści może wytłumaczą o co biega). Jak złapie 40 chyba kPa przy równomiernym rozkładzie ciężaru na pace to znaczy że masz zakończyć załadunek. Tak kierowca mi wytłumaczył.

Oczywiście tarowanie samochodu na wadze musisz zrobić.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

od tego jest kierowca zeby powiedziec czy juz czy jescze mu sypac. On patrzac na zegar cisnienia najlepiej wie ile orientacyjnie ma załadowane. Tak jak mówisz około 4kPa to bedzie 24-25t. jak sypałe po 27-28 to było około 5, jak 33-34t to 6 na zegarze :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Kierowca musi wiedzieć, ile ma na pace, bo przecież inaczej ITD by go zjadło po drodze, nie ma przeproś.

Po ile pszenica w okolicy Krasnegostawu, ktoś sprzedawał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

w okolicy Krasnika paszowa po 580zł netto już a konsumpcja po 590 to koło Krasnegostawu pewnie podobnie... podobno Lubella 600zł płaci za konsumpcję ale nie opłaca mi się za 10zł wozić przyczepami i mazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tyle że jak pewnei wiesz kolego z przeładunek odpowiada także załądowca i jakby go zdjeli to także na rolnika moga nałozyc mandat i to duży :(  Wazyc trzeba i tak i tak żeby wiedziec ile sie sprzedaje chyba że to juz zaufana firma i nie przekreci na wadze :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Zależy, kto jest zlecającym transport. A ważyć trzeba, bo niewiele jest aut , które pokazują wage na wannie, większość tylko ciśnienie na osiach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kubatura naczepy też może dać jakąś orientację , ładowałem kiedyś na taką z zepsutym zegarem , trzeba było wracać z wagi i dosypywać , kierowca twierdził, że jest , a było 20ton . Pod owies to powinna podjechać taka z 50m3 ? a tyle to chyba nie każda łódka będzie miała i problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokładnie pod owies to minimum 50m3 i to prawie na maksa nasypana. na typowa 42-45 wchodzi do 23t owsa jak sie troche po nim pochodzi podczas sypania ( udepcze ) :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj