Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przem    37

Rozmawiałem ostatnio z pośrednikiem, który większość towaru w ostatnich latach wysyłał na port, powiedział że w tej chwili od niego z firmy do portu jedzie jedno auto w tygodniu, twierdzi że porty cały czas kupują duże ilości zbóż, niestety w większości jest to zboże przywiezione z ukrainy, Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Jak mówicie żeby sprzedawać pszenicę teraz w tym czasie czy lepiej się wstrzymać gdzieś do kwietnia-maja?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jak by ktoś to wiedział to by był bogaty;) moje zdanie jest takie ze chyba gorzej być nie może (przynajmniej taką mam nadzieję) bo sam mam 100 ton pszenicy w magazynie i czeka lepszych czasów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Jak mówicie żeby sprzedawać pszenicę teraz w tym czasie czy lepiej się wstrzymać gdzieś do kwietnia-maja?? 

 

tego nie wie nikt... wszystko zależy od ceny jaką masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

matif ruszył delikatnie w górę po kilku spadkowych sesjach oby teraz trend był tylko jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Czyżby spodziewany początek wzrostów aktualnie +2,25:))

już 2,5 :)

Grunt by już nie było niżej, iskierka nadziei że pszenicę sprzedam jeszcze po normalnych pieniądzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pewnie rzeczywiście tylko realizacja zysków zobaczymy u nas już 590 -600 konsumpcja dwa duże podmioty skupowe dramat.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Tyle wymarzniętej to kto może niech wstrzyma się a nie straci. pólnoc war-maz mówią że pszenicy i jęczmieni ozimych wszystko wymarzło a rzepaki bardzo marne. Ciekawe jak żuławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Żuławy tez niciekawie pszenice o zimotrwalosci 4 i ponizej wygladaja bardzo cienko rzepaki tez ale lepiej niz pszenica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a juz c obedzie to bedzie po 62 netto jutro pojdzie pszenicy troche


ba czekac z pszenica ja sie teraz sprzeda to kasa dopiero za 1 msc jest bo teraz firmy popodnosily czas czekannia za pieneidzmi na 4 tyg troche zostanie t obedzie czekac na maja moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

po ile jest owies w żniwa? nigdy nie sprzedawałem ale w tym roku chyba upchnę w czasie żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak tylko ja woj mazowieckie i u nas tira to by nie zaladowal budynki niskie ze tylko przyczepy sie laduje ladowarka nie wjedzie


to co panowie mowicie zeby czekac z cena pszenicy ?? a tak wogole dlaczego teraz w takim czasie tak cena pszenicy leci w dol caly czas pszenzyto czy jeczmien to trzyma sie w cenie takeij jakiej byl caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

po ile jest owies w żniwa? nigdy nie sprzedawałem ale w tym roku chyba upchnę w czasie żniw

Po ile był , czy po ile bedzie ? W mojej okolicy był po 500+vat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Ja u siebie zboże ładowałem żmijką w BB. Pożyczyłem wózek widłowy i na podwórku  z BB ponownie na żmijkę i samochód. Jak to mówią robota głupiego lubi, ale wyjścia innego nie miałem. Czas załadunku 26t 2,5 godziny. Żmijka fi 100.

Na te żniwa planuję całość magazynować w BB. Ostatnio zakupiłem kilkadziesiąt tonowych po 4zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co auto nie dojedzie do żmijki zapewne?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Dokładnie tak - Budynki za niskie, a jakby wysokość pasowała to posadzka nie wytrzyma. Jesienią muszę zburzyć trochę starego i zastąpić nowym. Tylko najbardziej papierkowa robota mnie drażni, zwłaszcza, że najpierw musiałbym przestawić słup elektryczny.

Może ktoś się orientuję ile kosztowałby murowany budynek 15x25x4,5 (5). Za 120tys. da radę? Gazobeton czy silikat lepiej? (przepraszam że w złym temacie piszę, ale może ktoś coś teges... ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no nie da rady w tym budynku co pszenica jest to nie da rady w stodole jak kukurydza kiedys byla to ladowarka bral ale w stodole nie trzyma sie pszenicy bo inny budynek jest przerobiony pod pszenice bo pszenicy najwiecej sie sieje to sie sypei by sie miescilo wszystko . a wozka nie ma nawet skad pozyczyc a najmowac to sie na przyczepy wsypie i gitara


teraz to w magazyny nie warto inwestowac ten rok pokazuje to teraz to cena jak w zniwa po 600 620 netto w zniwa z poal pszenica byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj