Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witaj

Nic ciekawego, na razie dominują spadki dziś znowu pszenica -2,5 na kontrakty marcowe i majowe:(

Ciężko coś powiedzieć, miał być już koniec spadków, ale jak widać jeszcze ich nie ma, generalnie musi wzrosnąć ale ile i kiedy to pytania są zbyt popularne ostatnio żeby na nie odpowiadać :))

Polityka kreuje kurs złotówki a co za tym idzie nasz lokalny handel, do tego dochodzi beznadziejna giełda i daje full pesymizmu. Mam nadzieje że osiągnęliśmy już dno i będzie tylko lepiej. Póki co można jeszcze ryzykować podpisanie umowy na rzepak po 1500 netto (pamiętać trzeba jednak że zima jeszcze się nie skończyła - jak dla mnie ok 1-1,5 z ha można zaryzykować - oczywiście o ile na tą chwilę żyją rzepaki).

Co do zapasów to jeśli ktoś nie ma noża na gardle to na ich miejscu bym jeszcze poczekał, zresztą troszkę już czekają :) U nas na żuławach rolnicy (ci którzy oczywiście mogą) mają jeszcze sporo zboża, im większy rolnik tym ma więcej:)

Podejrzewam że jak ruszą wzrosty (a ruszą na pewno) to rynek zacznie żyć, na razie nic się nie dzieje. 

Na portach ładują to co kupili od listopada. Nowych zapasów mniej, więc można liczyć również że premie zakupowe eksporterów będą dodatnie a to dobrze rokuje:)

Brak tak naprawdę jakiegoś kopniaka rynkowi jaki dał rok temu Putin.

Na razie rynek jest drenowany z wysokobiałkowych, który na kołach trafia za zachodnią granicę.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35
Napisano (edytowany)

Marcinbrzozowski

A na rzepak macie chętnych na kontrakt w żniwa 2016?

Bo patrząc na pola, to w najbardziej optymistycznej wersji (jeśli utrzyma się to co jest w tej chwili na polach) będzie tego towaru o wiele mniej niz w ubiegłym sezonie.

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak nic sie nie dzieje w skupach dzis bylem to jest duzy ruch ludzie wypychaja zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Żadna reguła.

Wszystko zależy od regionu.

 

U mnie na gospodarstwie pusto.

Cały towar sprzedany. Ilość w tysiącach ton.

 

Wczoraj hodowcy drobiu i trzody chlewnej dzwonili do mnie w sprawie kupna pszenicy i jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Marcinbrzozowski

A na rzepak macie chętnych na kontrakt w żniwa 2016?

Bo patrząc na pola, to w najbardziej optymistycznej wersji (jeśli utrzyma się to co jest w tej chwili na polach) będzie tego towaru o wiele mniej niz w ubiegłym sezonie.

Sam podpisałem kontrakt po 1530 (w pierwszej połowie stycznia) na jakieś 1/4 zbiorów.

Drugą 1/4 podpiszę do żniw (czekam na wyższe ceny:)) ale przede wszystkim na stan plantacji po zimie.

Jak widać po cenach idzie w górę i liczymy wszyscy na to że pójdzie zdecydowanie (niektórzy mówią o 1700 netto w żniwa) oby Bozia dała tego sobie i jak i wam życzę :)

Natomiast odnośnie postu drugiego (warchest) to ruch oczywiście jest  (port gda.gdy) jednak w porównaniu z poprzedni i dwa lata temu to jest zdecydowanie mniejszy, ponadto mamy mega dół giełdowy co pogłębia brak ruchu.

Aktualnie ładują się:

GDAŃSK  Active 13-lut 11000 load Wheat  

Cremona 7-lut 6000 load Horsebeans    

Diana 6-lut 6600 load Wheat    

Kerli 3-lut 4000 load Wheat    

Blue Carmel 10-lut 4000 load Wheat  

BBC Sky 10-lut 2700 load RSM

Blue Carmel 17-lut 4000 load Wheat    

Lavinia 18-lut 2000 load Wheatbran    

GDYNIA        

Kyra Panaghia 25-sty 44000 load Wheat

Baltic Cougar aw to load 42000 load Wheat          

Wiebke D 2-lut 1650 load Maize

Summer Lady 8-lut 30000 load Wheat

Summer Lady 8-lut 30000 load Wheat

Aramis 10-lut 25000 load Wheat

Aramis 10-lut 25000 load Wheat

Corinth 15-lut 25000 load Wheat

          ŚWINOUJŚCIE        

Blue Eternity aft szczecin 14000 load Wheat

Maike 2-lut 1300 load RSM          

Medi Yokohama aft szczecin 20000 load Wheat

SZCZECIN                  

Ornak 2-lut 23000 load Barley

Medi Yokohama 4-lut 25000 load Wheat

Fluvius Teign 30-sty 2630 load RSM

Andrina F. 2-lut 1500 load RSM

Abis Bremen 2-lut 3000 load Wheat          

Fredo 5-lut 1575 load RSM

Hagland Borg 5-lut 3143 load Wheat

Velserdijk 9-lut 4000 load Wheat

 

 

Czyli rucha jakiś jest jednak to tylko echa zakupów (listopad - styczeń).

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dzięki MarcinBrzozowski

 

Oczywiście w miarę Twoich możliwości zawsze zdawaj relacje co się dzieje w portach.

 

Twoje info jest bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

dziś byłem na mieszalni i pytam o pszenicę to na teraz cena 640,- netto kasa w ciągu 30 dni chyba,że za nawóz.....a najlepsze kolejka do końca marca i magazynier pyta czy zapisać ale ceny nie gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

kolego pawelo111

Racja.

Tyle, że ja już towaru nie mam :)

Hodowcy sporo kupili w żniwa, wg mnie przepłacając (oczywiście patrząc z ich punktu widzenia).

Wstrzymujac się z zakupem spooro by zyskali.

Procent w banku za darmo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

dziś byłem na mieszalni i pytam o pszenicę to na teraz cena 640,- netto kasa w ciągu 30 dni chyba,że za nawóz.....a najlepsze kolejka do końca marca i magazynier pyta czy zapisać ale ceny nie gwarantuje

U nas Świętokrzyskie tak dobrze nie ma Pszenica 600 brutto.

Proszę o wyjaśnienie jak wymieniam na nawóz to liczą mi pszenicę bez vatu i np. saletrę bez vatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie polega to na tym że albo 10zł na tonie nawozu obniżą albo dołożą 10zł do tony zboża, dostaję przelew za zboże i zaraz  z powrotem wysyłam pieniądze za nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

my robimy tak,że oddajemy zboże normalnie z Vat jest fakturka a na niej adnotacja "ZAKUPY W CENTRUM ZAOPATRZENIA ROLNICTWA" zawsze z lepszą ceną niż normalnie, później  jak biorę nawóz, pasze śor też normalna fakturka z adnotacją "WYMIANA ZA ZBORZE" i zawsze z jekimś rabatem związanym z taką wymianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ktoś się orientuje jak wyglądają ceny w woj. opolskim?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

my robimy tak,że oddajemy zboże normalnie z Vat jest fakturka a na niej adnotacja "ZAKUPY W CENTRUM ZAOPATRZENIA ROLNICTWA" zawsze z lepszą ceną niż normalnie, później  jak biorę nawóz, pasze śor też normalna fakturka z adnotacją "WYMIANA ZA ZBORZE" i zawsze z jekimś rabatem związanym z taką wymianą

 

Pewnie masz na myśli mieszalnie pasz Złotów. pytałem sie u nich czy skupują pszenżyto i żyto.Kolejki chętnych takie,że pszenżyto ,może będą skupować za 3-4 tygodnie a żyta wcale nie biorą.Chyba że kto ma u nich dług lub wymieni na pasze lub nawozy itp. to wtedy kupią.  dzisiaj sprzedane do Lech-pol Krajenka pszenżyto 580, żyto 500 ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Okolice Nysy Osadkowski i AgroAs  dają po 590 + vat za konsumpcje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Pewnie masz na myśli mieszalnie pasz Złotów. pytałem sie u nich czy skupują pszenżyto i żyto.Kolejki chętnych takie,że pszenżyto ,może będą skupować za 3-4 tygodnie a żyta wcale nie biorą.Chyba że kto ma u nich dług lub wymieni na pasze lub nawozy itp. to wtedy kupią.  dzisiaj sprzedane do Lech-pol Krajenka pszenżyto 580, żyto 500 ceny netto.

Tak złotów 

pośrednik co dla nich bierze płaci za pszenice po 630 ale ja do tego dziada nie zawiozę za żadne skarby

Co do żyta w Zlotowie to na 100% w tym sezonie nie biorą go wcale.Żyto przerabia tylko Święta a tam jestem średnio raz w tygodniu i magazynier mówił,że żyta wcale nie biorą bo nie idzie jakiś tam półfabrykat,który jest robiony z żyta.

A jak teraz Radziu płaci w Lechpolu za pszenicę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To w mazowieckim pow. Ciechanów cena z wczoraj 600 zł/t+Vat paszowa, 620 zł/t + Vat konsumpcyjna (skupujący a zarazem rolnik powiedział że już teraz to chyba dna sięgnęła cena).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a jaka cena jęczmienia ??/ ja mam ofertę 600 zl/tona brutto nie wiem czy sprzedawać czy czekać :( pszenica  zostaje, jedyny parametr jaki sprawdzali to gluten u mnie 30, kazał się kupiec wstrzymać, więc zaczekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Ten kupiec co się kazał wstrzymać to po to żebyś zarobił ty czy on bo stanieje ?? Ja sam jeszcze nie sprzedałem i narazie nie sprzedam nie po tej cenie za dużo pracy i kasy  mnie kosztowało zrobienie konsumci (białko ponad14 gluten ponad 32) żeby tera oddać za 630 a paszówka po 600-620 zresztą nie wiem czy wygram na tym ? chociaż wiem że jak coś sie ruszy to dopiero marzec może kwiecień !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas już dostałbyś 590 -600 netto nawet z 14 białkiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

kontrakt na kukurydze z przyszłych zbiorów wiglotność 30% 450 netto, dostawa do bioagra goświnowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>Witam. Jeśli ktoś ma do sprzedaży żyto to proszę o kontakt na priw. Ilości tylko całosamochodowe (woj. lubuskie i zach. cześć wielkopolski), Bierzemy również z trojszykiem. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Warto sprzedać pszenicę 30 glutenu za 700zł za tone - lokalny młyn mi tyle oferuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja ani chwili nie zastanawiałbym sie tylko wywoził


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Tak złotów 

pośrednik co dla nich bierze płaci za pszenice po 630 ale ja do tego dziada nie zawiozę za żadne skarby

Co do żyta w Zlotowie to na 100% w tym sezonie nie biorą go wcale.Żyto przerabia tylko Święta a tam jestem średnio raz w tygodniu i magazynier mówił,że żyta wcale nie biorą bo nie idzie jakiś tam półfabrykat,który jest robiony z żyta.

A jak teraz Radziu płaci w Lechpolu za pszenicę??

 

640 netto za pszenice o super parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj