Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Ja swój puściłem 2 tyg temu po 1750 brutto. Był potem niewielki wzrost o 20 zł/t ale widzę że znowu jest coś koło mojej ceny. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Sprzedany jeszcze nie jest ale nowi udziałowcy są. Cennik mają fajny ale termin 4m-ce.

kiedyś tam woziłem i zawsze dobrą cene mieli ale jakieś problemy finansowe potem były, teraz jak jest nowy udziałowiec to są juz wypłacalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tego nie wiem, ale dzięki temu dalej działa i nie ogłosili upadłości. Ja woziłem w tamtym roku ale wole sprzedać taniej na 30 dni jak na pól roku i dzwonić i prosić o pieniądze. Może jest inaczej i płaca w terminie ale termin dalej odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Tego nie wiem, ale dzięki temu dalej działa i nie ogłosili upadłości. Ja woziłem w tamtym roku ale wole sprzedać taniej na 30 dni jak na pól roku i dzwonić i prosić o pieniądze. Może jest inaczej i płaca w terminie ale termin dalej odstrasza.

a kto jest inwestorem? jakiś młyn z polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Podobno max plon ale szczegółów nie znam. Nie interesowałem się tym zbytnio od czasu płatności ostatniej faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pszenica przy białku 13.5 68 netto  zaś pszenica jara po 120 już

 

gdzie takei ceny pszenicy jarej juz placa chyba tyle to moze krzycza sobie sprzedajacy ale nie sadze by tyle placili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Lubelskie

Pszenica paszowa 580 netto nędzia

Pytanie tylko czy bedzie lepiej?

 

u kogo taka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

To sprzwdawaj w lubelskim krasnystaw za pszenzyto placa 530 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie

Kwotacja GoodGrains na dzisiejszy dzień:

Pszenica 14 białka 660pln/tona loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni)

Pszenica 12,5 białka 615pln/tona loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni)

Pszenica nowe zbiory (wrzesień) 650-660pln/netto loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni) - zależy od ilości

Rzepak 1640pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Rzepak nowe zbiory 1500 pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Żyto 525pln netto  (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Owies 530pln netto  (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

 

Lasty:))

Bobik 740pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie) 760pln netto- loco zachodniopomorskie

Łubin 980pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie) 1000pln netto- loco zachodniopomorskie

 

Jak coś to na priv proszę

To były ceny z dnia dzisiejszego, aktualnie matiff -3euro czyli ceny na jutro to ok. 10pln mniej:((

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a u mnie pszenica 600 netto nieźle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witajcie

Kwotacja GoodGrains na dzisiejszy dzień:

Pszenica 14 białka 660pln/tona loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni)

Pszenica 12,5 białka 615pln/tona loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni)

Pszenica nowe zbiory (wrzesień) 650-660pln/netto loco gospodarstwo (100km od portów w Gdańsku lub Gdyni) - zależy od ilości

Rzepak 1640pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Rzepak nowe zbiory 1500 pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Żyto 545pln netto  (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Owies 530pln netto  (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie)

 

Lasty:))

Bobik 740pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie) 760pln netto- loco zachodniopomorskie

Łubin 980pln netto loco gospodarstwo (pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko-mazurskie) 1000pln netto- loco zachodniopomorskie

 

Jak coś to na priv proszę

Pozdrawiam

ale cena poleciała...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ropa ,chińczycy kładą na łopatki ceny płodów rolnych

jak tak dalej pójdzie cena pszenica poniżej 150 euro do połowy lutego 

matif dzisiaj minus 2,75e pszenica


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To ja mam teraz jedno ważne pytanie. Gdzie są Ci którzy tutaj krzyczeli jeszcze nie tak dawno że cena w lutym,marcu wali w górę?? Gdzie oni są ja się pytam, co nagle nie mają czasu wejść i powiedzieć że tylko marzyli o dobrej cenie albo wprowadzali ludzi w błąd, no chyba że nie mają czasu bo wywożą zboże bo jeszcze bardziej stanieje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie można teraz sprzedać rzepak?

 

Wszystko zleży od ilości i zapotrzebowania firmy. Obecnie mamy wprawdzie na giełdzie notowanie takie, jakie było w trakcie żniw, ale sytuacje ratuje m.in. słaba złotówka względem euro oraz zapotrzebowanie firm. Od października do stycznia wszyscy płacili Matif + ok.15-20 euro. Teraz już od dwóch, trzech tygodni pojawiają się ceny Matif + 30 euro, ale tylko u tych co zapasy mają skromne, a kontrakty czekają w realizacji, bo nowych umów na olej w obecnej sytuacji rynkowe (tania ropa)j nie bardzo opłaca się kupującym podpisywać.Nie mam dokładnego przeglądu z dzisiaj, ale wiem z 'zasłyszenia', że najlepsze ceny chodziły na zakładach w granicach 1690-1710zł netto.

To ja mam teraz jedno ważne pytanie. Gdzie są Ci którzy tutaj krzyczeli jeszcze nie tak dawno że cena w lutym,marcu wali w górę?? Gdzie oni są ja się pytam, co nagle nie mają czasu wejść i powiedzieć że tylko marzyli o dobrej cenie albo wprowadzali ludzi w błąd, no chyba że nie mają czasu bo wywożą zboże bo jeszcze bardziej stanieje. 

 

Wiesz jak to działa, każdy ma swoje przemyślenia, a prawda jest taka, że nawet najlepszy analityk nie przewidzi tego co się wydarzy na świecie. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, to są liczby, bardzo złożone zależności, a także grupy osób, które trzymają w sporej mierze łapy nad tym wszystkim. Dla przykładu czy przewidziałeś, że trzy, czy tam cztery lata temu ceny pszenicy będą po 1100 zł netto, rzepak po 2200zł netto? Nie. Większość osób podpisywała wówczas umowy po 700-800 za pszenicę i 1700 za rzepak..

Podobnie jest teraz, chociaż sytuacja i pora roku inna.. Mamy nietypowy rok patrząc na ostatnie dwa sezony. Ale takie lata się zdarzały. Niemal identyczny był chyba jakieś 8-9 lat temu, gdzie w żniwa były najlepsze ceny, później już tylko gorzej.

 

Podsumowując, nawet z najlepszą wiedzą można stracić grube miliony, a takie przypadki rożnych firm i gospodarstw bardzo potężnych znam.

Trzeba więc patrzeć z dystansem na to wszystko, chociaż wiem, że trudno jest przyjąć fakt mniejszych dochodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

popieram kolegę wyżej:) za darmo nie oddam pszenicy którą głaskałem cały poprzedni sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to czekamy może jakoś wysmarkają dopłaty to poczekamy i następny rok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To ja mam teraz jedno ważne pytanie. Gdzie są Ci którzy tutaj krzyczeli jeszcze nie tak dawno że cena w lutym,marcu wali w górę?? Gdzie oni są ja się pytam, co nagle nie mają czasu wejść i powiedzieć że tylko marzyli o dobrej cenie albo wprowadzali ludzi w błąd, no chyba że nie mają czasu bo wywożą zboże bo jeszcze bardziej stanieje. 

 

Tu jestem. I dalej tak twierdzę, że jeszcze się weźmie dobry pieniądz za pszenicę. Tylko jestem w tej komfortowej sytuacji, że mogę czekać jeszcze miesiąc albo 10. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja też nie muszę sprzedawać i mogę czekać. Tylko co teraz przedłużasz już swój termin o 10 miesięcy? A miało być lepiej na początku roku dużo lepiej, tyle Ci powiem że ceny dobrej na pewno do końca roku się nie doczekasz. Chyba że jakaś wojna wybuchnie to są szansę na wcześniejszy wzrost. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj