Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Albercik99    93
Napisano (edytowany)

9 lutego USDA opublikuje swój raport, który zapewne będzie traktowal o tym ze usa zasialo o 7% mniej pszenicy, ale ich stan i warunki pogodowe są znakomite. Zbiory mimo mniejszej powierzchni bez zmian. Ponadto sytuacje w Rosji i na Ukrainie określą jako zadowalającą do dobrej poniewaz regiony te otrzymaly nadwyżki wody w postaci sniegu, co uzupelnilo dotychczasowy deficyt. Zbiory na +. W zachodniej Europie oziminy w znakomitej kondycji. Moze wspomna o wymarznieciach u nas, ale w bilansie to nic nie zmieni. Zbiory na +. Susza w RPA będzie skutkować zmniejszeniem zbiorów o 25%. Brazylia ma wyśmienite warunki wegetacyjne, w Argentynie susza (do raportu ma popadac?). Zbiory na+. Wszystko jak dotąd wygląda bardzo blado, albo jak kto woli różowo.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to jak nie bdzie jakiejs katastrofy klimatycznej (typu ze pół Europy wymarznie/zaleje/ wyschnie), albo poważniejszego konfliktu zbrojnego gdzieś na  świecie, to ci co jeszcze nie sprzedali pszenicy beda ją oddawali za pare miesiecy za 500zł.

Super perspektywa.

 

ps kolego @tomektroszynski

nie cytuj posta na ktory odpowiadasz o ile on znajduje sie od razu nad toba, bo Cie moderacja obdaruje ostrzeżeniem.

 

No mam nadzieję że cena spadnie bo w maju muszę kupić łódkę pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

W Argentynie susza, w Brazylii zwiększyły się zasiewy soi w stosunku do zbóż, w RPA susza i raczej nie ma nadziei na zbiory. Na Ukrainie susza na jesieni i problemy ze wschodami. Teraz pytanie jest takie - jakie będą intencje tych, co będą publikować raport ? Jeśli utrzyma się tendencja do dołowania wszystkiego, czym handluje Rosja, to zboże będzie tanie. Te 150 euro za tonę chyba jednak do wiosny pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

No mam nadzieję że cena spadnie bo w maju muszę kupić łódkę pszenicy

jaki Ty gł...i jesteś, a ja mam nadzieję, że Ci wszystko wymroziło i wszystkie zwierzaki się pochorowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo że każdy chce kupić jak najtaniej ja tam Ci życzę aby nie wymarzło i abyś miał Ty i inni rekordowe zbiory to wtedy ja kupię taniej a Ty będziesz zadowolony bo to co byś wysiał zrekompensuje niskie ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15
Napisano (edytowany)

 

Panowie juz się potwierdzają wymarznięcia pszenicy i rzepaku jęczmienia ceny tylko do góry kwestia dni

Edytowano przez Lewy410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

marne szanse  na matifie tragedia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

dużo zapasów jest. Małe szanse na gwałtowne wzrosty. Mozna spodziewać sie wzrostów może po zniwach z nowych zbiorow ale to tez takie wrozenie z fusów. Ja po niedzieli chyba sprzedaje reszte około 15 ton bo kasa mi bedzie potrzebna a podwyżek raczej szybko nie bedzie.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Napisano (edytowany)

czytam sobie prognozy zbiorów rzepaki Oil World - zakładając normalne warunki pogodowe - unijna produkcja tego surowca może wynieść ok. 22 mln ton, czyli będzie zbliżona do tej z bieżącego sezonu.  

Prognozy ekspertów oparte są na założeniu nieco niższej powierzchni zasiewów i niewielkiego wzrostu plonów w stosunku do niskich ubiegłorocznych - informują analitycy BGŻ BNP Paribas. Według Oil World, powierzchnia zasiewów rzepaku ozimego w UE pod zbiory w 2016 r. wyniosła ok. 6,39 mln ha, czyli była o około 110-120 tys. ha mniejsza niż przed rokiem.

Spadek zasiewów odnotowano m.in. we Francji, Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W Niemczech oficjalne szacunki wskazują na minimalny wzrost powierzchni w stosunku do zredukowanej w ubiegłym roku

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Panowie juz się potwierdzają wymarznięcia pszenicy i rzepaku jęczmienia ceny tylko do góry kwestia dni

mówisz o materiale siewnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

pracuje jako magazynier w grupie producenckiej i skupujemy zboża od okolicznych rolników. Rocznie skupujemy około 20 tys ton (dla jednego dużo dla drugiego mało). Od 25 stycznia dziennie przyjmuje po 70-100 ton pszenicy. Cena 650 brutto, gdzie 20 stycznia było po 675br. Większość rolników sprzedaje bo nie ma dopłat a wiosna i nawożenie coraz bliżej, zaś inni sprzedają bo boją się że będzie jeszcze tańsza. Jak wygląda sytuacja w skupach w waszych stronach? Poza tym jest spory problem z robactwem które znajduje w próbach (trojszyk). Może 2-3 transporty na 10 są czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie juz się potwierdzają wymarznięcia pszenicy i rzepaku jęczmienia ceny tylko do góry kwestia dni

 

Ale jaki wpływ mają wymarznięcia na ceny nie bardzo rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

pracuje jako magazynier w grupie producenckiej i skupujemy zboża od okolicznych rolników. Rocznie skupujemy około 20 tys ton (dla jednego dużo dla drugiego mało). Od 25 stycznia dziennie przyjmuje po 70-100 ton pszenicy. Cena 650 brutto, gdzie 20 stycznia było po 675br. Większość rolników sprzedaje bo nie ma dopłat a wiosna i nawożenie coraz bliżej, zaś inni sprzedają bo boją się że będzie jeszcze tańsza. Jak wygląda sytuacja w skupach w waszych stronach? Poza tym jest spory problem z robactwem które znajduje w próbach (trojszyk). Może 2-3 transporty na 10 są czyste.

kolego -to co kupujecie to od razu gdzieś sprzedajecie na kontrakty ,czy czekacie na zwyżki cen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

podejrzewam że wymarznięcia nie mają żadnego wpływu. Chyba że tak jak ktoś wyżej napisał: ceny w górę ale materiału siewnego... To że w 2012 też wymroziło zboża i ceny były kosmiczne to nie znaczy że teraz tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Panowie do żniw jeszcze 5 miesięcy i diabli wie co będzie?,kto musi ten sprzedaje ,a kto nie, ten będzie czekał choćby do czerwca ,jednego roku sprzedawałem na początku lipca i się nie zawiodłem.Czas pokaże???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie skupowanie tysięcy ton zboża w ciemno bez gwarancji ceny? :) Kontrakty pisze się na bieżąco na to, co jest skupowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
Napisano (edytowany)

sprzedajemy na bieżąco. powierzchnia magazynowa to zaledwie około 1000 ton więc nie ma mowy na magazynowanie. Część pchamy na kontrakty, a część od razu. Mamy inne ceny przy dużych ilościach. Gdyby nie kontrakty i gdyby człowiek patrzył ,,bo może będzie droższa" to rok czasu a może i mniej i nie było by firmy...

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To dobrze że mam dużo jęczmienia jarego, jak wymrozi zboża to jęczmień puszczę przez wialnie, zaprawię i będę kręcił kasę na tym chociaż w części odbiję straty tych niskich cen  :D


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Ale jaki wpływ mają wymarznięcia na ceny nie bardzo rozumiem ?

poczekaj a zobaczysz za pszenice jarą z centrali wołają już 230 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Rocznie sprzedaje 200-250 ton pszenicy. Jakoś nigdy nie czekamy z tymi tonami bo będzie droższa. Zawsze sprzedajemy na raty. Trochę sprzedajemy na jesień, w zimie, na wiosnę i ewentualnie w maju. Zawsze to jakaś średnia cena wyjdzie. Tak to się kupi nawozy na jesień itp. Poza tym uważam że pewniej sprzedawać na raty bo sprzedając całość można się nieźle przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja juz nie bede patrzył na ceny, jak obeschnie podwórko i obrobie sie z robota to wyworze. znając zycie bedzie to po siewach jarej pszenicy wiec moze doplaty rusza i cena pójdzie do góry, jak nie to trudno. nie czekam juz do lata


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ci co liczą, że zarobią kokosy, sprzedając swoje zboża jare na siew, są niezłymi optymistami. Zbyt głośno było w 2012 o oszustach, co sprzedawali ozimą jako jarą, sam Chemirol popłynął z tematem. Swoją drogą dziwię się ludziom, co kupują jakiś syf ze strychów i płacą za to po 1200-1400 złotych. Po odwianiu część pójdzie w piz...u, do tego robota, zaprawa, gra niewarta świeczki. Fakt, że zwroty za materiał obcięli i nigdy do końca nikt nie wie, ile będzie do hektara, ale i tak nigdy nie kupiłbym materiału siewnego niewiadomego pochodzenia. A znam takich, co kupują pszenicę jarą na targu. Chyba lubią emocje. Znam ludzi, co takimi okazjami zapieprzyli sobie pole owsem głuchym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6620    2

Dziś sprzedany kolejny transport pszenicy paszowej po 640 netto 10 zł mniej niż w tamtym tygodniu .okolice legnicy

PABLO gdzie taką cene dostałes ? jesli mozna wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Panowie, Ci co liczą, że zarobią kokosy, sprzedając swoje zboża jare na siew, są niezłymi optymistami. Zbyt głośno było w 2012 o oszustach, co sprzedawali ozimą jako jarą, sam Chemirol popłynął z tematem. Swoją drogą dziwię się ludziom, co kupują jakiś syf ze strychów i płacą za to po 1200-1400 złotych. Po odwianiu część pójdzie w piz...u, do tego robota, zaprawa, gra niewarta świeczki. Fakt, że zwroty za materiał obcięli i nigdy do końca nikt nie wie, ile będzie do hektara, ale i tak nigdy nie kupiłbym materiału siewnego niewiadomego pochodzenia. A znam takich, co kupują pszenicę jarą na targu. Chyba lubią emocje. Znam ludzi, co takimi okazjami zapieprzyli sobie pole owsem głuchym.

ja od kilku lat na wszystko kupuje kwalifikat dla mnie sianie swoim to troche pomyłka. sam nigdy dobrze nie doczyścisz, jakość zaprawiania domowym sposobem pozostawia wiele do zyczenia, a co najwazniejsze to wzrost plonu i oszczedność czasu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Pewno na kurnikach bo tyle nawet za konsumpcje nie dostaniesz w okolicach Legnicy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj