Polecane posty

Dsz    8

Na agrobiznes nikt juz nikt nie patrzy oni sami nie wiedza co mówią kiedyś oglądałem to w poniedziałek mówili ze polski eksport jabłek stoi a we wtorek mówili za zapowiada się rekordowy rok eksportu jabłek. Taki przykład podałem tam chyba pracują idioci czytają z tych kartek ale sami nie wiedza co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

agro as propozycja na nowe zbiory rzepak 1540 netto, pszenica lepiej nie mówić poniżej 600 netto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rzepak, niektóre pszenice i pszenżyta i oczywiście jęczmień ozimy dostały po tyłku. Plantacja która ma oznaki wymarznięcia nie da już rekordowego plonu. Można cudować z dawkami nawozów, dokrzewianiem itp ale i tak skutki mrozu będą widoczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

dzwonił do mnie mój odbiorca z opolskiego  i mówi że jeszcze do końca tygodnia bierze  jak leci po 640 brutto od poniedziałku 630

brutto to juz poniżej 600 netto niezła bieda 

ale patrząc na matif  i złotówkę nie ma się czego spodziewać jak tak dalej pójdzie to po 550 netto będzie twierdzi że ciągną pszenicę z Czech i Słowacji bo tam nie ma hodowli i jest tańsza

 

no to ceny masz gorsze niż u mnie w lubelskim. A myślałem że im dalej na zachód tym lepiej. Albo odbiorca do du...

 

 

Wie ktoś jakie stawki ma Lubella ?

 

podobno ciągną teraz ze wschodu ruską pszenicę i placą już 610-630 netto za dobre białko ale doliczyć dowóz to wychodzi tak jak u kolegi powyżej. wszedzie jest do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Czy wam też nie wydaje się dziwne ,że w AGROBIZNESIE  ani słowa o wymarznięciach ozimin i ich skali .Tak jakby to był program finansowany przez fimy skupowe.W moim rejonie z dnia na dzień drastycznie spada kondycja rzepaku ,durzo plantacji wygłąda jak do likwidacji. 

 

propagandowy program, tak samo z susza było przez długi czas nic nie wspominali, iung puławy też niczego nadzwyczajnego nie widział, tak teraz tez nie szacują eksperci na razie dużych wymarznięć

bo za biurkiem to g.... widzą co na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pszenica 12stka dzisiejsza propozycja firmy Unex to 600zł netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

to i tak dobrze ;) u nas inne firmy dają nawet 610zł za 14 białko... a małopolska ile dalej od Was... boje się że niedługo bedzie poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

no to ceny masz gorsze niż u mnie w lubelskim. A myślałem że im dalej na zachód tym lepiej. Albo odbiorca do du...

 

 

 

podobno ciągną teraz ze wschodu ruską pszenicę i placą już 610-630 netto za dobre białko ale doliczyć dowóz to wychodzi tak jak u kolegi powyżej. wszedzie jest do bani

Kolego ja słyszałem z pierwszej ręki od człowieka z branży paszowej że na granicy pszenica z Białorusi po 550zł  tylko trzeba na raz brać całe wachadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Z Białorusi to ciekawe oni maja sami cały h..j zborza kiedyś kupowali od Rosji ludzie ogarnijcie się oni maja tam wydajność jeszcze gorsza niż Ukraińcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Z Białorusi to ciekawe oni maja sami cały h..j zborza kiedyś kupowali od Rosji ludzie ogarnijcie się oni maja tam wydajność jeszcze gorsza niż Ukraińcy.

Kolego a kiedy byłeś ostatni raz na BY. chyba jesteś w błędzie co do stanu ich rolnictwa. A od rosji nie kupowali nigdy tylko do rosji sprzedawali tylko teraz Łukaszenko robi zwrot na zachód bo ruski nie ma kasy płacić za towar Lub inne sprawy polityczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199
Napisano (edytowany)

Z Białorusi to ciekawe oni maja sami cały h..j zborza kiedyś kupowali od Rosji ludzie ogarnijcie się oni maja tam wydajność jeszcze gorsza niż Ukraińcy.

Kolego a kiedy byłeś ostatni raz na BY. chyba jesteś w błędzie co do stanu ich rolnictwa. A od rosji nie kupowali nigdy tylko do rosji sprzedawali tylko teraz Łukaszenko robi zwrot na zachód bo ruski nie ma kasy płacić za towar Lub inne sprawy polityczne

Do moderatora o skasowanie jednego postu nie wiem czego wyszedł 2 razy

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to na pewno pszenica z Białorusi? a nie przypadkiem z Kazachstanu? lubella zazwyczaj durum ciągnie właśnie z Kazachstanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Konsumpcja znów 10 zł w dól cena na dziś 610 netto. I co robić dużo ludzi wozi widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Ja też nie słyszałem o sprzedaży pszenicy z Białorusi do Polski. Wiem, że oni handlują głównie z Federacją Rosyjską ze wzlędu na cła. Dostali jakiś kontyngent ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Panowie co z tego że w Polsce była susza, co z tego że będą wymarznięcia? Kogo to obchodzi? Rynkiem rządzi giełda, wykresy i matiff! Nie będzie zboża u nas, to ściągną z zagranicy. Niestety taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teraz chyba najgorszy czas na sprzedaż oczywiście jeżeli nie ma wyjścia to trzeba, ale myślę że powinna się dźwignąć kwiecień maj ,no ale to loteria


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzisiaj byłem na skupie to kolejki normalnie, ludzie wożą jak szaleni jedni za nawozy inni za gotówkę. Ja na razie czekam jeszcze z miesiąc może akurat coś zacznie iść w górę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
Napisano (edytowany)

@koniu, to wszystko prawda, tylko prawo rynku jest takie, że to wszystko wojna nerwów. To są kontrakty terminowe. Jeśli przyjdzie termin realizacji kontraktu, a okaże się, że dane o plonach to tylko blef i na rynku MOŻE (powtarzam, może) zabraknąć surowca do realizacji kontraktów, ceny na giełdzie oszaleją. Dane z Ukrainy, Białorusi i Rosji nie napawają jak na razie optymizmem, więc jest gra na spadek cen zboża. Ropa jest tania, ciężko na niej spekulować, bo wszyscy bronią się przed spadkiem cen, a podaż ogromna i na rynek weszli nowi gracze, np. Iran.  Największe zarobki są na spadkach, a zwyżki kursu to realizacja zysków. Poczekamy, zobaczymy.

U nas nie ma szans na wzrost do końca prac wiosennych, bo bez dopłat ludzie nie mają kasy na nawozy, opryski, paliwo, a nawet na życie. Dlatego sprzedający teraz będą pchać po każdej cenie i skupujący o tym doskonale wiedzą.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

mi pszenicy zostało tylko 14t sprzedałem wszystko prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jahooo -o jakich danych z Ukrainy  ,Rosji  i Białorusi  piszesz ? masz jakieś konkretne ? czy tylko  coś z AF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ja mam wsystko i cześć z 2014 r

 

a jak z robactwem  w tej z 2014 czy mieszałeś?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj