Polecane posty

warchest    253

u  nas jest jeczmien jary na sprzedaz odmiana shanon pierwszy rok z centrali pisac na pw zainteresowani woj mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Dzwoń do Brzezińskiego z Bystrza albo do Boręt. Ja mam awaryjnie zamówione 10t.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Dzwoń do Brzezińskiego z Bystrza albo do Boręt. Ja mam awaryjnie zamówione 10t.

Kolego a masz namiary na tych gość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3
Napisano (edytowany)

dziś dzwoniłem i już inne ceny. Pszenica paszowa 625, owies 572, kukurydza 668zł. ceny brutto z podwórka granica woj swietokrzyskiego i małopolskiego. Tragedia

Edytowano przez kumpel25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Sobianek Parczew:

Konsumpcja -600-620 

Paszowa- 580

netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

To z gospodarstwa  czy u niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warchest@ normalnie; od wielu lat firma wypłaca kasę w terminie; sam wożę, bo tak mi pasuje- auta chyba wynajmują (matka kiedyś brała), ale to kwestia rozmowy z przedstawicielem; ze 2 tygodnie temu powiedzieli mi, że tylko od rolników biorą; jeżeli chcesz odstawić do Golubia- Dobrzynia to dzwoń od razu do Lewandowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ceny maja fajne, szkoda ze dość daleko ode mnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzwonił do mnie mój odbiorca z opolskiego  i mówi że jeszcze do końca tygodnia bierze  jak leci po 640 brutto od poniedziałku 630

brutto to juz poniżej 600 netto niezła bieda 

ale patrząc na matif  i złotówkę nie ma się czego spodziewać jak tak dalej pójdzie to po 550 netto będzie twierdzi że ciągną pszenicę z Czech i Słowacji bo tam nie ma hodowli i jest tańsza


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

panowie handlowal ktos z ta firma niech powie jak wyglada handel zboza z ta firma i czy sami biora z podworka czy trzeba dowozic ? http://www.golpasz.pl/pl/skup_zboz/

W styczniu pchnołem dwie łódki pszenicy po 670 netto, po dwóch tygodniach kasa na koncie. Bardzo wyczuleni na badanie pod kontem żyjątek. Transport, trzeba dowieść na swój koszt. Zboże wszędzie tanieje, to i pewnie Golpasz obniży, najczęściej przecena od poniedziałku. Szczegóły u P Lewandowskiej lub Zglenickiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a jak robala znajda to co? cena w dół czy do domu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

warchest@ normalnie; od wielu lat firma wypłaca kasę w terminie; sam wożę, bo tak mi pasuje- auta chyba wynajmują (matka kiedyś brała), ale to kwestia rozmowy z przedstawicielem; ze 2 tygodnie temu powiedzieli mi, że tylko od rolników biorą; jeżeli chcesz odstawić do Golubia- Dobrzynia to dzwoń od razu do Lewandowskiej

 

dzieki za odp odemnie daleko to jest myslalem ze oni swoim transportem by wzieli ale u mnei tira tez nie zaladuje bo w budynku mam takim ze  ladowarka nie wjedzie narazie sie czekac pewnie bedzie z pszenica a wy co mowicie powoli wyprzedawac pszenice czy jeszcze czekac polowa wypchnieta pszenicy

W styczniu pchnołem dwie łódki pszenicy po 670 netto, po dwóch tygodniach kasa na koncie. Bardzo wyczuleni na badanie pod kontem żyjątek. Transport, trzeba dowieść na swój koszt. Zboże wszędzie tanieje, to i pewnie Golpasz obniży, najczęściej przecena od poniedziałku. Szczegóły u P Lewandowskiej lub Zglenickiej

 

rowniez dzieki za odp tu niedaleko na konsumpcje na skup moge sprzedac po 650 netto tez swoim transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to nie wysyłam do nich, bo juz w tym roku wykryli mi robaka niby zgazowane ale czy do końca to nie wiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie

Kwotacje GoodGrains

Loco gospodarstwo w promieniu ok. 100km od portów Gda/Gdy ceny netto (w niej koszt transportu liczony 30pln/tona)

Pszenica 14 660-670

Pszenica 12,5 630

Pszenica nowe zbiory (wrzesień) 660-680 (zależne od ilości)

Rzepak 1640 

Rzepak nowe zbiory 1520 (sierpień)

 

Ceny netto liczone na linii Wisły (im dalej na wschód taniej im bliżej granicy zachodniej drożej)

Groch 820

Bobik 700

 

Last ostatnie 50 ton rzepaku 1650pln/tona - aktualne do wyczerpania kontraktu:))

Pozdrawiam

P.S rzepak aktualnie -4,25 matiff masakra:((

19:30 już -4,75

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12
Napisano (edytowany)

U mnie skupujący ja zobaczył ruch za pszenicą jara siewną   z tego co słyszałem w rozmowie  jaką wykonywał przez telefon to raczej nie będzie już spadku cen pszenicy .Na dzień dzisiejszy  centralna polska -Jeczmiń ozimy ok 60% pszenica ozima ok 30% wyleciało.Jeżeli ten % będzie miał tendencje wzrostową to cena pszenicy będzie windować do góry

Edytowano przez krzysiek24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Kto musi już sprzedał, kto nie musi, poczeka. I licytowanie się gdzie mniej, to tylko sianie niepotrzebnej paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
Napisano (edytowany)

U mnie skupujący ja zobaczył ruch za pszenicą jara siewną   z tego co słyszałem w rozmowie  jaką wykonywał przez telefon to raczej nie będzie już spadku cen pszenicy .Na dzień dzisiejszy  centralna polska -Jeczmiń ozimy ok 60% pszenica ozima ok 30% wyleciało.Jeżeli ten % będzie miał tendencje wzrostową to cena pszenicy będzie windować do góry

 

Nawet jakby wszystko wymarzło w Polsce ,to nic to nie da ,każdy ogląda się na Matif i koniec.Tylko wysokie ceny ropy mogą pociągnąć surowce rolne w górę,jak pamiętam to w 2012r ropa była po 100USD i jaki były ceny to wiadomo.Też mam 70 ton pszenicy w silosie i nadal czekam .Elewator Strzelno cały czas 640zł/netto za kons i żadnych sprzedających przed bramą nie widzę ,a często tam śmigam.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Czy wam też nie wydaje się dziwne ,że w AGROBIZNESIE  ani słowa o wymarznięciach ozimin i ich skali .Tak jakby to był program finansowany przez fimy skupowe.W moim rejonie z dnia na dzień drastycznie spada kondycja rzepaku ,durzo plantacji wygłąda jak do likwidacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

zapomnijcie o tym programie nie ma co oglądać tego czegoś

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj