Polecane posty

thug    236

dobrze nie będzie co widać na giełdach wczoraj inwestorzy wyprzedawali się z pszenicy pewnie dzisiaj zjedzie poniżej 160 euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ceny to żart.

Ciekawi mnie dlaczego chcą podpisywać już umowy na następny rok? Ja znam odpowiedź - bo wiedzą co się dzieje na polach. 

 

Mówią że wszędzie pełnozboża o wspaniałych parametrach a dzisiaj dzwonili do mnie z pewnego młyna i magazynier mówił że bardzo chętnie by kupili. Od handlarzy z A...... miałem ofertę na 600-610 netto (odbiór z placu). Młyn daje 630-650 - mój transport. 

 

Ja nie sprzedaję - mogę trzymać do sierpnia, robaków nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

kolego ja też miałem dzisiaj telefon z firmy A ,pierwszy raz w życiu i chciał mi dać 590 n ,jego transport ale ja mogę trzymać jeszcze rok więc do transakcji nie doszło ,to potwierdza że zaczyna się nagonka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Niech mi ktoś da 160 erło to sprzedam towar z ucałowaniem w policzek,pamiętam co było w grudniu 2012 jak pszenica wskoczyła na 1100zł.nikt nA MATIF nie patrzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Cena od kwietnia do lipca będzie rosła 800 będzie realnie mozna dostać zobaczycie.Ns polach w Rosji i Ukrainie oraz znaczna czesc Europy zboża są po prostu slabe są potężne niedobory wód gruntowych śniegu juz nigdzie nue ma ten sezon będzie slaby. A te wielkie zapasy światowe to jest Pikus wystarczy ze tylko w Rosji będzie nieciekawie a cały globalny rynek panikuje.sprawdzcie sobie okres ostatnich 10 lat jak reagują rynki na wydarzenia taka sytuacja jak teraz juz kilka razy była. Panowie w tym pamiętnym 2012 akurat byłem w Rosji delegacja słuzbowa widziałem te opłacie pol na nizinie nadwolzanskiej tam zboże było w bardzo dobrej kondycji było duzo śniegu a u nas pamiętamy co było.Ocencie sytuacje sami ja tylko wyrażam moje nic nue znaczące zdanie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny to żart.

Ciekawi mnie dlaczego chcą podpisywać już umowy na następny rok? Ja znam odpowiedź - bo wiedzą co się dzieje na polach. 

 

Mówią że wszędzie pełnozboża o wspaniałych parametrach a dzisiaj dzwonili do mnie z pewnego młyna i magazynier mówił że bardzo chętnie by kupili. Od handlarzy z A...... miałem ofertę na 600-610 netto (odbiór z placu). Młyn daje 630-650 - mój transport. 

 

Ja nie sprzedaję - mogę trzymać do sierpnia, robaków nie widać.

 

Zboża jest pod dostatkiem a opadów do żniw to może być jeszcze aż nadto tak leje stronami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ciekawe jaka będzie skala wymarźnięć.

No i dziwi mnie to że z młyna dzwonią i namawiają do sprzedaży , bo firma na A.... to jak widzę nie tylko do mnie dzwoniła.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie wiedzą że u Ciebie towar prima sort ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ciekawe jaka będzie skala wymarźnięć.

No i dziwi mnie to że z młyna dzwonią i namawiają do sprzedaży , bo firma na A.... to jak widzę nie tylko do mnie dzwoniła.

Czy to jakiś duży  ," poważny " młyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Skala wymarznięcia będzie bardzo duża , wczoraj prubowałem zgłosić szkodę w conkordii i kazali czekać do 1 marca ,dziś sami zadzwonili czy nadal chcę zgłosić szkodę.Konsultantka przyznała że podjeli taką decyzję po ogromnej liczbie telefonów wczoraj i bali się że w marcu będzie kocioł i zblokowane linie .Powiat lipnowski co lepsze pszenice wszystkie poleciały.Ceny muszą pujść w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Z tym zgłaszaniem to może faktycznie zbyt wczesnie ,oni i tak będą czekać do prawdziwej wiosny ,jak zobaczą coś zielonego na polu to nie uznają szkody ,nie dadzą się nabrać na rude liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W 2012 nikt z firm ubezpieczeniowych nie robił problemów , szybko i pozytywnie załatwiali sprawę i kasa na konto , było na paliwo i nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Pewnie wiedzą że u Ciebie towar prima sort ;)

Żaden prima sort : 12,7 białka, 28 glutenu. Mam delikatnie ponad 170 ton a jak zacznś sprzedawać to w tym samym czasie dwóch kolegów się dołącza i negocjujemy dostawą w wielkości ponad 700ton - i robimy tak już od kilku lat.

Czy to jakiś duży  ," poważny " młyn ?

Duży i poważny. Z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie skala wymarźnięć.

No i dziwi mnie to że z młyna dzwonią i namawiają do sprzedaży , bo firma na A.... to jak widzę nie tylko do mnie dzwoniła.

 

Ale w jakich cenach namawiają do sprzedaży?  No właśnie... Mając odpowiedni kapitał i powierzchnię magazynową, albo co lepsze, zrzucając odpowiedzialność przechowania na rolnika, można kupując teraz bardzo wiele w dłuższej perspektywie zarobić. Tym bardziej jeśli mowa o młynach, które i tak zapasy wykorzystują, więc nie ryzykują tak bardzo jak pośrednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Przecież napisałem : 630-650 netto. te 20 zł widełek zależy trochę od sprzedanej ilości i kilku innych czynników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co niektórzy już od żniw wieszczą podwyżki, a na ten moment taniej niż w żniwa. Poczytajcie sobie co  mądrale pisali o oddawaniu za darmo w żniwa. Ale jak już ktoś tyle czekał to warto z miesiąc poczekać, zobaczyć jak po zimie pola będą wyglądać, ale wielkich wzrostów bym się nie spodziewał. Matif stanął równo na 160,cene "ratuje" słaby złoty, ale zaczął się właśnie umacniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie euro zaraz będzie po 4.15-4.20


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Panowie dzisiaj przegladałem faktury z poprzednich lat i w 2010 w lutym sprzedawałem żyto po 360, pszenżyto po 390 a pszenice po 490 zł to była dopiero masakra wiec kto może niech negocjuje jak najlesza cene i sprzedaje bo do żniw słabo widze te wzrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

spokojnie euro zaraz będzie po 4.15-4.20

Twa wiara w pis musi być wielka ;) - to tak żartem , teraz na serio.

 

 

Możliwa jest korekta ale powiedziałbym że to na chwilkę bo docelowo w tym roku będzie się pewnie trzymało na poziomie 4,30-4,60 ale już następny rok to będzie albo upadek eurozone (i wtedy mamy dolara po 5pln) albo 1eur>5pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ten rok zapowiada sie tragedia ceny zbzo teraz liche smiech na sali wrecz natomiast rozmawialem z rolnikami to na polach widac rzepaki powylatywaly juz pszenice tez sa pola gdzie sa cale brazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj