Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gen    50

http://www.agrofoto.pl/fakty/kleska-suszy-w-rpa-nadchodza-ciezkie-czasy,62162.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Aro orientujesz sie jakie są u nas ceny zbóż??

 

jakie masz ilości i jakie gatunki napisz na priv - może pomogę :)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

a co to sie stalo że do góry??

wiem tylko tyle ze do okolicznego  skupu w zeszłym tygodniu rolnicy wozili jak szaleni pszenice, pod koniec tygodnia ladowali w tym skupie 40 patelni ze zbozem czyli musieli troche tego nakupic:D:D

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

taką panikę siejecie , jak było droższe to nikt nie sprzedawał , a teraz jak muchy do lepu do skupów jedziecie , codziennie tańsze i codziennie więcej sprzedających to tylko u nas tak może być

Kolego masz całkowitą racje. Są dobre warunki na sprzedaż małe zagrożenie szkodnikami mało pracy każdy zaczął wozić ceny z automatu w dół jeden od drugiego słyszy ze tanieje i coraz wiecej osób zaczyna sprzedawać ludzie sami napędzają spadające ceny i patrząc na to z boku to jest istny cyrk. Zima nie minęła nie wiadomo jakie będą prognozy przezimowań na wiosne może być tylko lepiej a mimo wszystko głupota ludzka nie zna granic i każdy sprzedaje widzę to nawet po sąsiadach którzy zawsze trzymali do wiosny a teraz sprzedają na łeb na szyje śmiech troche bierze ale każdy ma swój rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon7    1

Szukam zboża paszowego w rozsądnej cenie (żyto, pszenżyto, pszenica, owies, jęczmień) z okolic Wschowy , Wolsztyn , Głogów, Sulechów, Nowa Sól. Interesowała by mnie większa ilość. Czekam na informacje, oto mój nr telefonu 725714248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Kupuj szybko bo już drożeje ! ,pola robią się rude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

KNORO93

Zastanowiłeś się może, że ktoś potrzebuje pieniędzy i jest po prostu zmuszony, aby sprzedać pewną ilość, aby mieć jakieś pieniądze np. na zakup saletry, czy na przysłowiowe "życie" ?

Wcale się nie dziwię rolnikom, którzy sprzedają. Czasem zanim coś się napisze, wystarczy chwilę pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Masz racje kolego. Niektórym potrzebna jest kasa a dopłat narazie nie ma. Muszą z czegoś żyć i nie ma co nazywać ludzi głupimi bo są rózne sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

A dzisiaj na giełdzie pszeniczka 3 ojro do góry poszła  :)  Jest nadzieja  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

oooo @gen czyżby Twoje testy się nie sprawdziły i zboża poleciały przez mrozy?? 

 U mnie jeszcze leży śnieg ale zobaczcie galerię zdjęć Zima 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Te 3 euro to na sprzedaży poszły. Ktoś po prostu zrealizować chce zyski, więc delikatnie pcha kontrakty w górę. Taka krótkoterminowa korekta. Zobaczymy, czy potrwa dłużej niż 2-3 dni. Jeśli cena przeskoczy 170 euro, jest szansa na stabilizację ceny.  Nie wiem, co chce ugrać Rosja, wyprzedając zboże po niskich cenach, chyba zagrać na nosie Amerykanom za niskie ceny ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Byłem w piątek i dzisiaj w skupie, a tam cena stoi na 640zł/netto i zero sprzedających.Patrząc na to z boku to teraz jest najgorszy czas na sprzedawanie,trzeba czekać kwiecień-maj,może czerwiec.Co do przezimowania zbóż, to te kolory nie napawają optymizmem ,a mamy połowę zimy,teraz skoczy do plus 10 i potem dowali i będzie GIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

W tamtym roku trzymałem wszystko do początku kwietnia i żyto spadło z 520 na 460 netto powiedziałem ze za tyle nie oddam dzisiaj tez jest po 520 netto i woze nie czekam jak w styczniu nie podrożało to watpie zeby cos ruszyło sie pozniej.. chociaż powiem ze liczyłem minimum na 560 za żyto wtedy z watem byłoby 600

 

Edytowano przez pajonk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Gdzie takie kontrakty w lubelskim można podpisać? Drugi rok nic nie sprzedałem w żniwa i d*pa nie interes z tym trzymaniem, a po 700 netto w żniwa to mogę oddać spokojnie 3/4 zbiorów..

przedstawiciel Cefertry przesłał mi sms, że podpisują kontrakty na nowy sezon z dotawą na nowopowstający skup  w Pawłowie  , kolega dzwonił to coś mówił o 700 zł jakby coś to namiary na priw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już chyba gorszej ceny jak teraz nie będzie trzymam do czerwca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

ja Wam powiem tak, Ci co tak krzyczą na tych co sprzedaja - jedni rozumią drudzy nie, ja dzisiaj załadowałem dwa auta po 630zł/t netto do lokalnego oddziału młyna, ponoć jedna z ładniejszych pszenic jakie skupili, ale parametrów jeszcze nie znam... dopłat się spodziewam kwiecień-czerwiec, jakieś plany remontowe są, jakies paliwo jakieś co, rachunki, raty, odsetki... zazdroszczę tym co spokojnie sobie trzymają bo im kasy nie trzeba, a jak pózniej sprzedadza taniej to i tak nie będą stratni bo przecież dobrze prosperują.. 

 

a tak apropo Waszych prognoz, jestem jak najbardziej tak żeby u nas w lubelskim można było sprzedać za parę miesięcy pszenicę po 700netoo, bo jeszcze ze 30t prawie mam, ale mam ograniczone nadzieje, bo z dosyć pewnego zrodla mam info ze dzisiaj do polski przyjechal transport pszenicy z ukrainy.. dziękujemy unio :) i nie mówcie że to ploty, bo przecież umowa o bezcłowym handlu podpisana, to nie mydlcie sobie oczu, że to spekulacje..

 

a jeszcze odnosnie tego co kolega wrzucił z farmera apropo afryki.. nie łudziłbym się, że akurat od nas coś pójdzie, czy chociaż będzie to miało jakiś znaczący wpływ na nasz rynek (przynajmniej w najbliższych miesiącach) zobacz kto wygrywa przetargi na eksport zbóż jak jakieś są... rosja, ukraina, francja ostatnio w tym co tam unia wydała jakieś pozwolenia eksportowe... a rosja chyba ostatnio jeszcze zniosła te cła eksportowe co narzucili sobie jakiś czas temu,.. ;/

 

 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Rosja już nie ma co sprzedać to sprzedaje zboże ,jeżeli w Polsce będą straty mrozowe to na Ukrainie ,Białorusi i w Rosji   będą jeszcze większe  i ceny ruszą do góry ale trzeba czekać może do kwietnia ,zobaczymy ,ja czekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

na ukrainie spadł wcześniej śnieg z tego co wiem przed mrozami i tam poki co są oziminy w bdb formie....

Na zachodzie  Ukrainy śniegu nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

z tego co widizałem ponad 600zł brutto mozna było dostać, lokalnie może mniej, ale 700? dobry handlarz z Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj