Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

widzę staszek że ty masz jakiś problem.... dziwi cię cena??? u mnie był przedstawiciel z firmy D....  i chciał pisać umowę na 700 netto tona na przyszły rok...

 

A gdzie ja napisałem że mnie dziwi? Napisałem że niezła kasa za pszenicę jest i niema co czekać na lepszą tylko podpisywać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

lonoh sam se narób dzieci mi wystarczy tyle ile mam imbecylu jeden.po za tym embargo ruskie jest a nasi na ich nie wprowadzili .z Ukrainy kontyngenty bezcłowe .zamiast w porty inwestować to pier**lą bóg wie o czym i to wina jak i PO jak i PiS .

widac po pisowni ze jestes z okolic Kłodzka:D:D wiesza jak na takie osoby mówia we Wrocławiu? Dekle .pozdrawiam płaczku

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie chillllout kontrakty po 680-700 na nowe zbiory teraz standard


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

A kapną się jak by odstawiło się w żniwa starą pszenice tak z ciekawości pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Od narzekania pszenica nie podrożeje . W roku rekordowych zapasów czekacie na wzrosty cen. Można było w tym roku spokojnie sprzedawać po 700 netto .

 

na pewno nie u nas. A wozić nam na porty to trzeba odliczyć 30zł/t czyli wychodzi prawie tyle co na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@XTRO od nas na port to minimum 70-75zł do tony !!!!!!!! Takze w tym roku bez sensu totalnie. W ubiegłym roku woziłm pszenice do portu i wychodziło około 50zł drożej niz w mlynach w okolicy ale konsumpcji było mało o dobrych parametrach miałem także  ponad 14% białka. W tym roku konsumpcji do oporu :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i co  panowie pszenica juz nie podorzeje ? a co to byla za zagrywka ze w grudniu drozala a teraz leci na leb na szyje u ans lokalny punkt 630 netto paszowka mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Już nie. Taka zagrywka fajna, kto mądry ten puścił wszystko i ma kasiore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A jak Euro w żniwa będzie po 5,5 i co wtedy ? macie pewność że już nie zdrożeje ? już był taki rok że ludzie się sądzili z Dalgety i nie chcieli oddawać zboża,słyszałem że przedstawiciel Wipaszu nie kazał swojemu koledze sprzedawać teraz zboża bo wymarzło i zdrożeje ,oni lepiej wiedzą jak my ,ja czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

lonoh sam zacząłeś no al DW ( debil wielki)do czegoś zobowiązuje .widać to po zachowaniu snobów od ciebie na nartach i drogach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czytając wątek tego forum widzę że każdy liczy na lepszą cenę...... to jest oczywiste sam jestem rolnikiem.

Ostatnie lata były z perspektywy czasu dość przewidywalne, czyli im później po żniwach tym drożej (przechowywanie nie jest za darmo) i to również całkiem naturalne oczekiwanie zgodne z logiką. Jednak ten rok pokazuje że logiki nie ma w tym co się teraz dzieje, czyli spadki związane z gospodarkami (Chiny, USA) przekładają się bezpośrednio na ceny giełdowe ropy a co za tym idzie na resztę produktów podstawowych notowanych na giełdach. W naszym kraju dodatkowo dochodzi zmienność kursu naszej złotówki do EURO i USD. W sumie to na obecną chwilę (co już podkreślałem) dobre jest dla nas Rolników to że mamy złotówkę, gdyż obecnie przy wysokim kursie waluty możemy dostać więcej za produkty (załóżmy że mamy euro po 4,2pln to przy obecnej cenie na giełdzie matif 164,25 euro daje nam 689,85pln za tonę, przy kursie 4,5 za euro mamy 739,13pln za tonę, różnica więc wynosi 49pln) I dzięki słabej złotówce dostajemy o 50pln więcej za tonę. W przypadku rzepaku ta różnica jest jeszcze większa:))

Możemy różne teorie spiskowe przytaczać w obecnej sytuacji, jednak dla eksporterów (i nie tylko eksport warunkuje cenę w kraju) jest to dobry trend.

Wiele czynników kształtuje tą sytuację, dzielić ją musimy na sytuację giełdową (matif , cebot - giełdy zewnętrzne, co za tym idzie czynniki na nie wpływające mają zasięg globalny), oraz na sytuację w kraju (polityka, fundusze spekulacyjne na naszej walucie, oraz podaż i popyt wewnątrz Polski). Wszystkie te czynniki wpływają w większy bądź mniejszy sposób jednak wpływają. 

W obecnej chwili wygląda to tak że jesteśmy po dwóch rekordowych latach pod względem zbiorów w ujęciu globalnym. Zważywszy na obecną cenę baryłki ropy, mamy zatem najtańszy fracht (transport morski) od wielu lat. Zużycie produktów rolnych rośnie jednak wolniej niż zakładano. Sytuacja ta powoduje największe w historii zapasy zbóż (starczyły by na ponad 200 dni dla całej ludzkości) i to również bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych zagrożeń naszej planety. Minus tego jest taki że cena produktów rolnych nie osiągnie cen jakie byśmy chcieli:((

Dlatego uważam osobiście że czasy tzw. super cen już nie wrócą przy standardowych sytuacjach na świecie (brak wojen i kataklizmów). Nadszedł czas aby sobie zadać za***iście ważne pytanie "jaka cena mnie satysfakcjonuje" w tym celu analizujemy nasze koszty wytworzenia produktu i wiemy przy jakich cenach zyskamy a przy jakich nie. Osobiście uważam że przy cenie 700pln/ tona pszenicy zarabiam dlatego wyczekuję takiej ceny i sprzedaję, aby uzyskać najlepszą cenę dzielę całe zbiory na 5 części (moi klienci dzielą nieraz na 12 części) i sprzedaję co 2-3 miesiące wyczekując najlepszej ceny w danym okresie, tym samym uśredniając zyskuje zawsze więcej niż gdybym czekał na wyimaginowaną cenę np. 800-900pln.

Ponadto staram się kontraktować część płodów rolnych w momentach sprzedaży okresowej, tym samym mam ciągłość sprzedaży w optymalnych cenach danego okresu. W tym roku sprzedałem dotychczas całe zboże ze średnią ceną 698-734pln netto  / tona pszenicy 12-5 i 13 białka (mam blisko do portu). Wiem że niektórzy od razu mi to zarzucą, jednak w innych częściach kraju można robić podobnie opierając się na podmiotach skupujących czy uczciwych handlarzach.

I jeszcze jeden wątek odnośnie kontraktów, w obecnej sytuacji (zima) ryzykowne jest kontraktowanie większej ilości swoich planowanych zbiorów niż powiedzmy 1/3 zbóż i 10-15% rzepaków,( musimy poczekać na koniec zimy) jednak jak już się skusimy na kontrakty to pilnujmy żeby nie dać zrobić się w balona. I tak kontrakty na zboża zawsze powinny mieć odejście w postaci możliwości sprzedaży zboża, które nie spełnia parametrów jako zboża bezparametrowego w odpowiednio niższej cenie. W  rzepaku możemy to rekompensować zapisami z polis ubezpieczeniowych odnośnie wielkość ewentualnej wypłaty w przypadku strat.

Ehhh. to tyle z moich wypocin głowa do góry bo jak już się wszyscy sfrustrujemy to kto to całe towarzystwo wykarmi:))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lonoh sam zacząłeś no al DW ( debil wielki)do czegoś zobowiązuje .widać to po zachowaniu snobów od ciebie na nartach i drogach .

 

on ma dwr


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no czyli aspiracje na snoba ale niestety pusta głowa bez obrazy dla normalnych ludzi z tamtych stron ale sam zaczął a ja nie pozwolę sobie na takie debilne teksty. po za tym nie pozostaje nic innego jak umiejętnie ciąć koszty bez utraty plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dajcie już spokój 

cena z piątku konsumpcja 610 netto lokalny skup

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

A jak Euro w żniwa będzie po 5,5 i co wtedy ? macie pewność że już nie zdrożeje ? już był taki rok że ludzie się sądzili z Dalgety i nie chcieli oddawać zboża,słyszałem że przedstawiciel Wipaszu nie kazał swojemu koledze sprzedawać teraz zboża bo wymarzło i zdrożeje ,oni lepiej wiedzą jak my ,ja czekam

 

A jak będzie po 3.5? Kurde chłopie raz wygrany, raz przegrany taki biznes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Centralna polska, pszenica konsumpcyjna 630-640zł netto. Przy białku ok 15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A jak będzie po 3.5? Kurde chłopie raz wygrany, raz przegrany taki biznes. 

Kolego jesteś młody i to tłumaczy twoją głupotę lub masz w tym jakiś interes (skup tatusia )  aby twierdzić że już nie zdrożeje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Kolego jesteś młody i to tłumaczy twoją głupotę lub masz w tym jakiś interes (skup tatusia )  aby twierdzić że już nie zdrożeje .

 

 

Ty za to jesteś stary i nie widziałeś sarkazmu w moim poprzednim poście. 

Od 2 lat najlepsza cena grudzień/styczeń, a Ty czym się sugerujesz że zdrożeje? Wymarznięciem w polsce? Jeśli tak to bardzo mądrze. 

 

ps. mam interes i to jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj