Polecane posty

thug    236

 W Szczebrzeszynie młyn płaci 700 zł chyba brutto ale termin płatności ok 360 dni. Znajomy woził w kwietniu ub roku to jeszcze części kasy nie dostał.

 

to właśnie nie płaci a ludzie towar nie sprzedają tylko oddają


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

U mnie ceny pszenicy wahają się 620-640 brutto powiat hrubieszowski i wszystko wskazuje na to, że dalej będą spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wie ktoś jaka cena w Lubelli? Zamierzam w pon jechać z pszenicą a zapomniałem w pt zadzwonić...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Mathieu92 daj znać po ile płacą jak zadzwonisz w poniedziałek. Jechałem tamtędy to sporo widzę wożą ludzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Najpierw likwidacja uboju rytualnego pomor i embargo niskie ceny mleka i kary za nadprodukcje susza s teraz niskie ceny zboz i opoznienie w doplatach Nie ma co rozpieszczaja nas do granic przyzwoitosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

i co na to PiSuary? mają wyjebane euro i dolar drogie a cena i tak ujowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Cargill Ropczyce pszenica 600 netto jak w tamtym roku do ilosci ponad 100 ton dokładali 50zł do tony tak teraz koles powiedził ze nie są zainteresowani do większych ilości elewar rzeszów 580 paszowa, 620 konsumpcyjna Mozliwe ze na ten rok będzie kolejny lokalny skupujący ma powstać spółka zamiast koazgodu bedzie Agri  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

i co na to PiSuary? mają wyjebane euro i dolar drogie a cena i tak ujowa

to narób sobie dzieci to dostaniesz po 500zł jak tak ci zle:D:D co ma jakies tam ugrupowanie polityczne do cen? na giełdach wszystko leci , a jaki idzie do góry to po 50 centów dziennie i co ty bys chciał pszenice po 800zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Ja podpisałem 200ton na nowe zbiory po 700 neto

 

raczej dobra decyzja, chociaż u mnie nikt nie da pewnie 700 netto na nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to narób sobie dzieci to dostaniesz po 500zł jak tak ci zle:D:D co ma jakies tam ugrupowanie polityczne do cen? na giełdach wszystko leci , a jaki idzie do góry to po 50 centów dziennie i co ty bys chciał pszenice po 800zł?

kolego nikt nie mówi o pszenicy po 800 ale zeby było taniej niz we zniwa to żal d...e ściska


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

jakby była co roku po te 700 netto nie było by źle już, można sobie coś zaplanować a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

kolego nikt nie mówi o pszenicy po 800 ale zeby było taniej niz we zniwa to żal d...e ściska

Niestety tak jest na rolnictwie ,raz na wozie, raz pod wozem. wiele razy było tak ze sie zarabiało fajne pieniadze na magazynowaniu , teraz skupy musza swoje tez zarobic(oni dobrze wiedza ze dopłaty płaca jak płaca a nawozy trzeba za cos kupic0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja mogę czekać nawozy mam, na zycie i początek oprysków tez, tylko rok temu czekałem i nie dość ze nie skorzystałem to 30st na zewnatrz a ja w binie i skończyło sie na udarze cieplnym...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Pszenica sprzedana po 690+vat Młyn Jelonki 

Parametry:

białko -15,7

gluten -32,8

opadanie -371

wilgotność- 11,8

jakbym miał z 1000t takiej pszenicy to myślę że nawet 710 netto by zapłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

A pewny jesteś że nie wymarzło ?

Jeśli wymarzło to co ? Jarej nie mogę zasiać? To nie rzepak żeby ryzyko było nie wiadomo jakie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja podpisałem 200ton na nowe zbiory po 700 neto

 

To bardzo dobra cena każdy koło 10 ton tu młóci kosztów ma 2 tysie to niezły zysk zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

widzę staszek że ty masz jakiś problem.... dziwi cię cena??? u mnie był przedstawiciel z firmy D....  i chciał pisać umowę na 700 netto tona na przyszły rok...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teraz podpisywać po 700netto to bez sensu, ja bd czekac do koniec lutego-marzec...  Nie sądzę, aby ponizej 700 schodzili na terminowe kontrakty bo nikt nizej nie podpisze na pszenice bo umowa to zawsze jakies tam ryzyko, a rolnik nie bd dla 20-30 czy nawet 50zł brutto ryzykował kary odnosnie jakosci czy tym podobne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Od narzekania pszenica nie podrożeje . W roku rekordowych zapasów czekacie na wzrosty cen. Można było w tym roku spokojnie sprzedawać po 700 netto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

 Żebyś się jeszcze nie zdziwił jak będzie droższa za rok,do żniw daleko może być klęska nieurodzaju

Alwaro według mnie to pszenica szybeciej wymarzła niż rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

lonoh sam se narób dzieci mi wystarczy tyle ile mam imbecylu jeden.po za tym embargo ruskie jest a nasi na ich nie wprowadzili .z Ukrainy kontyngenty bezcłowe .zamiast w porty inwestować to pier**lą bóg wie o czym i to wina jak i PO jak i PiS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj