Polecane posty

Zetor86    9

ceny z podwórka lubelskie. Ceny od handlarzy

 

pszenica paszowa 600zł + vat

konsumpcyjna 615-620zł + vat

owies 480-485zł +vat 

jeczmien 510zł + vat

pszenzyto 520-525zł + vat

kukurydza 625zł + vat

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kapka Tarnogród

pszenica jakosciowa 600 - 630 netto ( spadek o 30 zł) to pewnie u Pękali tez spadek o 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Kurs euro 4,48 pozwolił na stosunkowo niewielką przecenę płodów rolnych, gdyby złotówka utrzymywała się na ok 4,25 jak za PO:)) to byśmy mieli ceny ok. 40zł niższe w przypadku pszenicy a 80zł w przypadku rzepaku, tak więc obecnie oczekujemy wzrostów na giełdach, jednak ceny w Polsce uzależnione jak widać dalej będą od lokalnej naszej polityki. W najbliższym czasie nie spodziewałbym się znaczących podwyżek, wzrost o ok. 20pln miesięcznie jest realny ale jednak optymistyczny:((

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

dzisiaj byłem na skupie po ile płacą za pszenicę tj konsumpcja 706 zł z watem paszowa 695 zł z watem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kapka Tarnogród

pszenica jakosciowa 600 - 630 netto ( spadek o 30 zł) to pewnie u Pękali tez spadek o 30 zł

to mnie zasmuciłeś...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Kujawsko-pomorskie, okolice Torunia, dziś sprzedana pszenica po 680 + vat, lokalny pośrednik.

WITAJ KOMU SPRZEDAŁES ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

ciekawia mnie dwa aspekty:

 

1. jak dalej bedzie sie ksztaltowac cena pszenicy

2. czy beda jakies obnizki cen srodkow nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dzisiaj za rzepak w Bełżycach 1625 netto czyli niecałe 1740 na łape Czyli nie wiele taniej od Bodaczowa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

dzis dzwonilem na kurnik jak narazie cena 620+ vat pszenica 630+vat kuku z tym ze koleka jak za komuny i zapiski dopiero na koniec marca i jeszcze kierownik mówil ze takiego zainteresowania sprzedaża jeszcze nie widział. Mam jeszcze nadzieje ze ten trend sie zmieni i cena podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dopłaty nie idą i ludzie sprzedają co mają zrobić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie handlował ktoś z tą firmą? PHU Gargala Paweł Stare Płudy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawia mnie dwa aspekty:

 

1. jak dalej bedzie sie ksztaltowac cena pszenicy

2. czy beda jakies obnizki cen srodkow nawozow

 

1. Ceny będą spadać w najbliższym czasie. Jest kilka szans na zatrzymanie spadków, ale nie wiadomo kiedy pewne czynniki zadziałają.

2. Ja sprzedaje nawozy, to u mnie cena od grudnia nie wzrosła, ale z tego co słyszałem to pośrednicy windują już ceny o kilkadziesiąt złotych. Racjonalnie rzecz biorąc, cena polskich nawozów powinna spaść, ale pewnie sie tak nie stanie, bo będą się tłumaczyć różnymi kosztami pośrednimi.

http://www.rolnikszukaceny.pl/sprzedaz_nawozow.php

 

Ponawiając, szukam grochu i łubinu, ewentualnie fasoli. Najlepiej w ilościach cało samochodowych, bo wówczas mogę zapłacić więcej.

Ceny zależne od rejonu kraju. Centrum w zależności od surowca 750-800zł netto z odbiorem i płatnością do ręki. inne rejony muszę kalkulować na bieżąco.

właśnie to samo napisałem na forum farmera

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/krach-na-gieldach-mamy-powtorke-z,88,0,2002520.html

tu jest przyczyna  stanu na matifie

 

Nie do końca. Coś trzeba podać do informacji. I nie twierdzę, że te informacje są nieprawdziwe, ale nie tylko one decydują.

Poza tym warto zwrócić uwagę na spożycie mięsa na świecie, ono Wam wszystko powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj