Polecane posty

Matys1990    23

Nic się nie martw od moje forexowe spekulacje. Gram od 7 lat a od 5 lat gram już tylko małą częścią kapitału która jest zyskiem bo wkład już dawno wycofałem i powiem ci że grając "delikatnie" średniorocznie mam zancznie lepiej niż średnia krajowa. Znam wielu co stracili wszystko ale znam też kilku którzy żyją tylko z tego i żyją na naprawdę wysokim poziomie. Ja jestem typem gracza który scalpuje na walutach a na indexach i towarach gram długoterminowo. Wiedza, doświadczenie i opanowanie - odstawy. No i jeszcze język angielski bo w Polsce nie ma żadnego serwisu infomacyjnego wartego uwagi.

 

A wracając do tematu - szukam kupca na około 150 ton pszenicy bo mój dotychczasowy odbiorca nie odbierze wcześniej jak z końcem marca a chcę przestawiać w lutym silosy. Możecie kogoś sprawdzonego polecić?

Skąd jesteś dokładnie? Po ile cenisz pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Witam

Ja chętnie kupię groch za ilości cało samochodowe 810pln netto.

Płatność od ręki:)

Pozdrawiam

 

Po tyle to sobie sam zasiej i zbierz  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Dziś obdzwoniłem lokalne firmy skupujące pszenicę to mogę sprzedać 14'tkę za 710zł/t netto teraz z podwórka, lecz osoby mające pojęcie o cenach mówiły że jeśli dobra pszenica 14+ to można trzymać bo taniej nie powinno być

  slomek kto płaci 710???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

paliwko 3.80 w detalu tankowane wczoraj,a w hurcie 3,30-3,35 brutto-firma Tomex Komarówka Podlaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

dobrze mówisz :)

 

 

Gdzie w takim razie w lubelskim lepiej płacą? Sami wystawialiśmy groch na olx po 900 to nikt nie zadzwonił. Przy cenie 800 dzwoniły osoby co by kupiły cały samochód na raz. W koncu groch poszedł za 750 (ceny brutto) do skupu. A jest też inny skup co bierze po 550- tylko nie patrzy czy z robakiem czy peluszka (ziemię kurz każe odwiać)- i uważacie że nie ma klientów? Ma -dostawia nowe silosy... ale co zrobisz jak się ma tylko raptem 7 ton do sprzedania. Inna sprawa że i u mnie to i pszenica tańsza... jak czytam ceny co podajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Gdzie w takim razie w lubelskim lepiej płacą? Sami wystawialiśmy groch na olx po 900 to nikt nie zadzwonił. Przy cenie 800 dzwoniły osoby co by kupiły cały samochód na raz. W koncu groch poszedł za 750 (ceny brutto) do skupu. A jest też inny skup co bierze po 550- tylko nie patrzy czy z robakiem czy peluszka (ziemię kurz każe odwiać)- i uważacie że nie ma klientów? Ma -dostawia nowe silosy... ale co zrobisz jak się ma tylko raptem 7 ton do sprzedania. Inna sprawa że i u mnie to i pszenica tańsza... jak czytam ceny co podajecie.

 

to co proponuje Marcin to jest cena w porcie, a nie w lubelskim - odlicz transport i zobaczysz co Ci zostanie.

ja mam swój groch do sprzedania w C1, odczyszczony i spakowany w big-bagi - jak nie będzie chętnych to postoi do przyszłego roku lub pójdzie jako spożywczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bo po co siejecie groch ,aaaaaaaaaaa do dopłat i nie wyszło haha,Przepraszam za szczerość i jak kogoś obraziłem,ale ja nie widzę sensu siać strączkowe ,chyba że ktoś na pasze dla siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

paliwko 3.80 w detalu tankowane wczoraj,a w hurcie 3,30-3,35 brutto-firma Tomex Komarówka Podlaska.

 

Firma bez kaucji gwarancyjnej z tego co widzę na stronie MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Bo po co siejecie groch ,aaaaaaaaaaa do dopłat i nie wyszło haha,Przepraszam za szczerość i jak kogoś obraziłem,ale ja nie widzę sensu siać strączkowe ,chyba że ktoś na pasze dla siebie 

A widzisz sens siania tzw. poplonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Bo po co siejecie groch ,aaaaaaaaaaa do dopłat i nie wyszło haha,Przepraszam za szczerość i jak kogoś obraziłem,ale ja nie widzę sensu siać strączkowe ,chyba że ktoś na pasze dla siebie 

 

ja sieję pod zazielenienie, a dodatkowo to dobry przedplon pod pszenicę

 

Firma bez kaucji gwarancyjnej z tego co widzę na stronie MF

 

i co w związku z tym że nie maja gwarancji (jest obowiązkowa), jak jest licencja?

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kupuj tylko nie zapomnij o fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rynki się walą na łep na szyję, i nie mamy na to wpływu. Za chwilę może być moment, że nawet do tej pory stabilnego rzepaku nikt nie będzie chciał dotknąć (wpływ na to może mieć kilak czynników). Najmniejsze zagrożenie w kraju ma jeszcze kukurydza, ale to nie oznacza, że zboża i rzepak nie pociągną jej do dołu.

Obecnie jest ciężki moment na handel i podejrzewam, że wielu rolników i firm wyjedzie z dużym surowcem na rynek, co jeszcze bardziej zachęci zakłady do płacenia niższych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Bo po co siejecie groch ,aaaaaaaaaaa do dopłat i nie wyszło haha,Przepraszam za szczerość i jak kogoś obraziłem,ale ja nie widzę sensu siać strączkowe ,chyba że ktoś na pasze dla siebie 

 

Nie pajacuj pajacu sieje sie po to żeby zarobić na nim w tamtym roku pewnie nie siałeś grochu a ja miałem 5t/ha  i na wiosne 2015 sprzedałem wszystko po 150zł  i    wyszło 7.500zł plus około 700 dopłaty =8200zł z czego innego taka kase miałeś w tamtym roku i co teraz powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

TO był jeden rok taki już się nie powtórzy,ale w ostatnim roku szło zarobić na strączkowych nie i taki już  się nie powtórzy,a poplon tylko dla kasy, przez dobry miesiąc wielki on nie urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Groch wychodzi i tak na plus, a do tego stanowisko pod pszenice eleganckie (conajmniej tona pszenicy więcej niz stanowisko po rzepaku), juz nie wspomne o poprawieniu struktury gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj