Polecane posty

Piters182    29

Jakie tam są prognozy z pszenicą i rzepakiem, będą zwyżki, czy spadki cen, wiecie coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Podpisany kontrakt na pszenicę 2016 - 720 netto 12,5% białka

Bocian kto tyle płaci w pomorskim ? Bo o 700 zł słyszałem ale 720...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

warchest 

tak, to jest na nowe zbiory, 300 ton narazie podpisalem

 

alvaro

mialem okazje zalapac sie jeszcze na cene kontraktow z grudnia, bo aktualnie to jest 690-700 tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja właśnie przed godziną wywiozłem auto rzepaku 1750.52 brutto dokładnie. Drugie jedzie za tydzień w tej samej cenie. W tym samym skupie (Bełżyce, lubeskie) pszenica paszowa dziś już 620 brutto (obniżka z 640) jęczmień 600 brutto pszenżyto 550 brutto. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

warchest 

tak, to jest na nowe zbiory, 300 ton narazie podpisalem

 

alvaro

mialem okazje zalapac sie jeszcze na cene kontraktow z grudnia, bo aktualnie to jest 690-700 tak jak mowisz

A mozna wiedzieć kto tyle dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Ja właśnie przed godziną wywiozłem auto rzepaku 1750.52 brutto dokładnie. Drugie jedzie za tydzień w tej samej cenie. W tym samym skupie (Bełżyce, lubeskie) pszenica paszowa dziś już 620 brutto (obniżka z 640) jęczmień 600 brutto pszenżyto 550 brutto. 

 

ja dziś mogłem sprzedać też autko rzepaku po 1775 brutto z podwórka w okolicach Kraśnika ale wole się wstrzymać. Cena paszówki to 640zł brutto z podwórka. Ceny z dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zyto po negocjacji 550netto przy ilosci tirowej ale moj transport

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas w okolicy cena zaczyna zjezdzac niestey. Żyto 500 netto  z podwórka pszenzyto 540, pszenica ponad 14 białka i 33 gluten 640 :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już możemy pomału mówić o tym mamy krach na giełdzie ja już dawno nie pamiętam  spadków dzień po dniu na rzepaku jest masakra


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

już możemy pomału mówić o tym mamy krach na giełdzie ja już dawno nie pamiętam  spadków dzień po dniu na rzepaku jest masakra

Dzisiaj w Agrobiznesie mówili ,że to jest tylko wina Chin więc wszystko jeszcze mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

moze odbije pszenica troche blizej wiosny cena sie wyrowna bo jak narazie spadki szkoda bo koniec grudnia mozna bylo sprzedac a teraz d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

jak obserwuje ceny na pszenicę na razie to patrze ze trzeci rok podrząd  najlepiej sie wychodzi na sprzedaży od razu w żniwa ( został mi z 10 - 12 t i pewnie sprzedam to razem z pszenicą z zbiorów 2016 ) ewentualnie na wiosnę taka sama cena co w żniwa a dochodzi magazynowanie + rozładunek/załadunek  :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dziś obdzwoniłem lokalne firmy skupujące pszenicę to mogę sprzedać 14'tkę za 710zł/t netto teraz z podwórka, lecz osoby mające pojęcie o cenach mówiły że jeśli dobra pszenica 14+ to można trzymać bo taniej nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

panowiie euro po 4.50 to pszenica w portach skoczy na 780-800

 

 trochę sobie pomarzyles z tym 800zl jak pszenica na giełdach na dol leci. Bardziej realne jest 600zl.

 

Edytowano przez pracus74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W portach "lekka posucha", niewiele się dzieje, chęć zakupowa eksporterów mała i jadą po premiach:(

Ceny na portach takie że nie bardzo opłaca się przywozić z głębi kraju. Nastroje również nie nastrajają optymistycznie. Jedyne co optymistyczne dla eksporterów(nie dla importerów) to cena waluty 4,45pln za Euro powoduje że ceny nie spadają, rekompensuje to w jakiś sposób spadki giełdowe. Cena pszenicy Matif 165euro - Masakra. Najgorsze w tym wszystkim jest to że mimo iż żniwa na półkuli płd. się w sumie zakończyły to ceny idą nadal w dół. Do tego dochodzą informację z Rosji o zniesieniu ceł na eksport zbóż. Jakoś ciężko znaleźć na obecną chwilę światełko w tunelu spadających cen:(

Myślę że przy takiej nadprodukcji i niewzrastającym spożyciu, trzeba się będzie przyzwyczaić do tego iż cena 700pln za 14` to przyzwoita cena i to na wiosnę:(

Pozostaje tylko intensyfikować uprawę aby zamknąć bilans dodatnio.

Ruch w portach w sumie jakiś jest ale w porównaniu z rokiem poprzednim albo z tym sprzed dwóch sezonów to mierny. Ciekawym zjawiskiem był eksport pszenicy wysokobiałkowej na Kubę ogółem ok. 50tys ton, to jako ciekawostka prawie taka jak eksport żyta do USA w sierpniu.

Uważam że kontrakty o których w postach wcześniejszych po 720 za pszenicę to dobry ruch na dzień dzisiejszy (10-30% planowanych zbiorów), jednak przestrzegam że umowy muszą mieć zawór bezpieczeństwa w momencie nie wywiązania się jakościowego z kontraktu, możemy odstawić zboże bez parametrów w odpowiednio niższej cenie (opcja paszowa).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj