Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1530

to sporo owsa sieje, ja w tym roku owsa chyba nie będę brał z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no tez nie na temat ale z tych odmian miałem skorpiona i bardzo dobra odmiana :)  

a cena owsa teraz po ile ?  gryka u nas nadal trzyma się po 1900 ;) tylko w tym roku zapewne nasieją multum albo ściągną z pod Kaukazu jak teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

O kurka wodna! Daj receptę na takie koszta. A i zagwarantuj, że w kolejnych latach coś na tym polu urośnie - bo wychodzi z tego że plon uzyskałeś kosztem zasobów zgromadzonych w glebie.

Kiedyś wziąłem pole w dzierżawę. Poprzednik doprowadził je do stanu, że na IIIa -IVb żyto plonowało na poziomie 1,5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

O kurka wodna! Daj receptę na takie koszta. A i zagwarantuj, że w kolejnych latach coś na tym polu urośnie - bo wychodzi z tego że plon uzyskałeś kosztem zasobów zgromadzonych w glebie.

Kiedyś wziąłem pole w dzierżawę. Poprzednik doprowadził je do stanu, że na IIIa -IVb żyto plonowało na poziomie 1,5t/ha.

 

żadna tajemnica...

pod korzeń YARA 20-30 150kg/ha cena 1570zł/tona

 Mocznik 150kg/ha cena 1370zł/tona

 

potem pierwsza dawka nawozu

Saletra 70kg/ha cena 1260zł/tona

 

Oprysk na chwasty

Chwastox Trio 1,5l/ha cena 35zł/l

 

Do tego raz przejechałem Mocznikiem z siarczanem 5kg+3kg cena w cenie 10zł/ha

Owies oferta na 25 ton gęstość 51 cena 530 netto - Jelonki koło Ostrowi Mazowieckiej.

 

 

Elewarr Rzeszów pszenica paszowa 570 konsumpcyjna b12,5% g26 630 ceny netto

 

i teraz porównajcie sobie koszta upraw w tych postach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Jeden bałer u nas co ma brykiet i dużo ziemi skupuje pszenicę bez żadnych badań po 650zl +VAT. Płatność miesiąc czasu, powiat Kraśnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Panowie, to temat  cenach a nie kosztach uprawy owsa.

 

Zaproponowano mi 650 na reke za jeczmien jary z odbiorem z podwórka i zastanawiam sie czy nie sprzedawać.

 

Cena niczego sobie nieprawdaż? Płaci ktos lepiej w północnej polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Może to już na siew szukają po wymarznięciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Firma GoodGrains

Ceny netto loco gospodarstwo w odległości ok 100km od portów w gdy/gda

Cena transportu wyliczona na 30pln/tona

Pszenica 12,5% białka 655pln

Pszenica bez białka 640pln

Pszenica nowe zbiory (odbiór wrzesień) 700pln

Jeczmień 590pln

Rzepak 1600pln

Rzepak nowe zbiory 1490pln

Bobik 710pln

Łubin 890pln

Groch 820pln.

W razie pytań proszę na priv...

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

coś się ruszyło na Matif po raporcie USDA może jednak nie będzie tak źle bo jeżeli zboże nie ruszy przez porty to jakoś cienko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Witam wszystkich o to cena w skupie w moich okolicach pszenica 680, pszenżyto 600, żyto 520, jęczmień 600 ceny netto + 7% vatu ostatnia podwyżka była w połowie listopada i od tej pory cisza polska północno-zachodnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

coś się ruszyło na Matif po raporcie USDA może jednak nie będzie tak źle bo jeżeli zboże nie ruszy przez porty to jakoś cienko to widzę.

Pewnie satelita zobaczył że u mnie za stodołą pszenica wymarzła !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzisiaj podzwoniłem trochę. Ceny brutto

Zakrzew

              pszenica 610zł, 630zł za towar

              jęczmień 590zł, 600zł za towar

Boża Wola pszenica 620zł, 640zł za towar

                  jęczmień 590zł, 610zł za towar

Młyn Stara Wieś pszenica gluten powyżej 28% 650zł,

                           poniżej 28% glutenu 640zł

                           groch konsumpcyjny 640zł

                           groch paszowy 620zł

Bychawa kaszarnia jęczmień 600zł

              grochu na razie nie kupuje może od środy zacznie jak doczyszczany po kombajnie to możliwe nawet 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj sprzedana pszenica białko 13,5 gluten 29,6  cena 650 netto  podlaskie powiat bielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z owsem było kilka lat bardzo problematycznych i potem nastapił spadek produkcji a wiec widocznie ceny podskoczyły. Ale z tym płatkami zawsze był problem z gestościa, odmiany jakie siałęm nie były zbyt dobre na płatek bo miały duży udział łuski tzn - bingo, krezus, 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj