Polecane posty

kryssr    52

Nie wiadomo jak wysokich nie powinno być, chyba że przed samymi żniwami bo niby susza była w kraju...  A tak w ogóle ciekawe jakie ceny będą jak nie będzie suszy ani podtopień wymarznięć i gradów ? 

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

a u mnie na okolicznym skupie 620 brutto  minus 20 zł od soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

sprzedam jeczmien jary do siewu odmiana Shannon pierwszy rok z centrali byl brany teraz wiosna chetni na priv pisac centralna polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Zawiozłem dzisiaj pszenicę do skupu i o dziwo gluten spadł z 32 do 28... nie wiem jak to się stało. Cena 650 netto.

Kto tyle płaci? Pszenice magazynowałes moze w "płaskim" magazynie? Roznica 4% troche sporo.

Edytowano przez mikipost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Zawiozłem dzisiaj pszenicę do skupu i o dziwo gluten spadł z 32 do 28... nie wiem jak to się stało. Cena 650 netto.

 

wyparował ? :), to ja w żniwa im sprzedałem po 640 netto prosto spod kombajnu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Kijowiec młyn.

Albo jakoś zakombinowali z próbką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

myślałem że do rudna woziłeś, a w miłomłynie mają takie praktyki aby ściągnąć potencjalnego dostawcę z towarem na plac - to kilometrów narobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no zawiozłem dzisiaj prawie 14ton. Resztę trzymam na później może cena coś ruszy.

Do Rudna woziłem prosto w żniwa ale nie pamiętam ile płacili wtedy albo 620 albo 640 musiałbym zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nie wiem, mieli oddzwonić do mnie, ale się nie odzywają coś. Jeszcze nie wiadomo ile by mi płacili, a kasa na luty potrzebna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

W tym tygoniu tez tam odstawiam, zboze badalem pod koniec wrzesnia,gluten mialem 29. Roznica 4% w moim przypadku to zjazd do domu z towarem. Z porazenia grzybem nie miales zadnych problemow, bo cos rozne historie do mnie dochodza na temat wymagan tego zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

mikipost- nie, ziarka ładne, Wszyscy mówią, że bardzo ładna pszenica, następnym razem jak im zawiozę to próbkę będą robili przy mnie i to nie z tego dziobaka tylko z wiadra z przyczepy.

mam jeszcze z 13-14 ton, ale mój musi iść na paszę bo połówek dużo.

Dopłaty też tylko część wpłynęły (rodzicom nic) i trzeba coś było wywieźć

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to zapraszam po materiał siewny :) - widziałeś, że u mnie brak połówek - połowę przepuściłem już przez wialnie i stoi w big-bagach. żaden świniarz w okolicy nie bierze grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

na razie chyba nie, a Ty do centrali sprzedajesz ?

zostawiłem sobie 3t na nasienie ale nie wiem czy nie zbraknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

no co Ty, za takie pieniądze jak proponują to go nie dostaną - wolę komuś na paszę oddać. za materiał chcą 2600, a mi chcieli płacić po 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

900 netto tak ?  nikt raczej więcej Ci nie zapłaci w tym roku :/ chyba że gdzieś na lokalnym skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tak netto, to dołożę ale złodziejom nie oddam. nie wiadomo jak rzepak i pszenica przezimuje - będzie na przesianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

miejmy nadzieję, że przezimuje wszystko, i tak jarych w tym roku wychodzi mi jakoś dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

właśnie mi wychodzi że owsa będzie trochę :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Michał ja mówię poważnie, miałem siać grykę, ale to co zostało do wiosny to sieję owsem - odmiany: bingo, scorpion i canyon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj