Polecane posty

bialy2005    582

dzis dzwoniłem pszenica białko ponad 14, gluten 33 660 z podwórka jelonki, żyto 520 ceny netto. Z rzepakiem nie mam pojecia bo mój pojechał po żniwach :(

 

@XTRO kto daje teraz 670 bo tyle było przed swietami w Jelonkach - 700  u nich na młynie, a 670 z podwórka

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 ja już pszenice zimową mam sprzedaną poszła po 660netto, zastało tylko 20 ton jarej

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Wczoraj wywozilem ostatnoe ostatnie kilka ton żyta . 500+vat. Mlyn okolice Sokolka. Pzz Białystok cena ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to trzymaj trzymaj  jeszcze dwa ponad dwa miechy zimy przed nami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

golpasz Golub-Dobrzyń ceny netto: pszenica 670, pszenzyto 590, jeczmien 620, zyto 500, kukurydza 680. Jak narazie czekam na lepsza cene, zobaczymy co wiosna przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

dzis dzwoniłem pszenica białko ponad 14, gluten 33 660 z podwórka jelonki, żyto 520 ceny netto. Z rzepakiem nie mam pojecia bo mój pojechał po żniwach :(

 

@XTRO kto daje teraz 670 bo tyle było przed swietami w Jelonkach - 700  u nich na młynie, a 670 z podwórka

 

Kijowiec.

 

A te Jelonki to w Łukowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3482

Grego po 2tyś za tone dostaniesz za nią ,u mnie w 2012 dawali po 2,5 tyś za taką prosto od kombajnu nie czyszczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzis dzwoniłem pszenica białko ponad 14, gluten 33 660 z podwórka jelonki, żyto 520 ceny netto. Z rzepakiem nie mam pojecia bo mój pojechał po żniwach :(

 

@XTRO kto daje teraz 670 bo tyle było przed swietami w Jelonkach - 700  u nich na młynie, a 670 z podwórka

Tydzień przed świętami w młyn dobre miał dobrą cenę na pszenicę 14 białka. Może zadzwoń tam jak chcesz sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Wytłumaczcie w czym jest gorszy materiał siewny własny jak jest np. w drugim roku od materiału bazowego/CN/skoro jest odpylony,porzadnie oczyszczony,zbadana siła kiełkowania ,znana masa MTZ ,porządną zaprawą zaprawione Na marginesie znam od podszewki całą procedurę kwalifikacji i uprawy materiału siewnego więc nie piszcie bzdur i nie bądźcie darmowymi lobbystami No może że jest na pewno drogi

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie powinienem pisać ale niczym może jakością zaprawienia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kijowiec.

 

A te Jelonki to w Łukowie ?

jelonek - ostrwia mazowiecka,

łuków nie bierze - Sławek nakupił zboża w żniwa do lutego - przynajmniej tak mówił przed świętami

nie powinienem pisać ale niczym może jakością zaprawienia

 

chcecie powiedzieć że materiał użytkowany ileś tam lat się nie wyradza? i to co kupujemy jako materiał kwalifikowany nie jest rozmnażany z materiału matecznego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawać 2,5 tys. za pszenicę jarą prosto od kombajnu, to trzeba mieć nieźle z deklem. Materiału było sporo, może nie w najbliższej okolicy, ale wystarczyło dobrze się rozejrzeć, a nie nabijać kasę cwaniakom. Ja w 2012 kupowałem po 1600-1700 i było materiału w brud, oddział Hodowli Roślin Strzelce. Cały magazyn zawalony był zbożem jarym do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Miałem sprzedawać jarkę po pierwszym odsiewie z centrali po 660 zł brutto z łaską od jednego i drugiego handlarzyka, ale zdecydowałem się przewiezc 50 ton na drugie gospodarstwo i mam nadzieję że taraz ją opylę za jakieś 900 zł brutto. Myślę że nikt nie będzie więcej płacił, jeżeli kwalifikat będzie po 1600 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawać 2,5 tys. za pszenicę jarą prosto od kombajnu, to trzeba mieć nieźle z deklem. Materiału było sporo, może nie w najbliższej okolicy, ale wystarczyło dobrze się rozejrzeć, a nie nabijać kasę cwaniakom. Ja w 2012 kupowałem po 1600-1700 i było materiału w brud, oddział Hodowli Roślin Strzelce. Cały magazyn zawalony był zbożem jarym do siewu.

 

Jasne cały magazyn a gdzie to było ?Tam gdzie zboża nie wymarzły kujawsko pomorskie 2500 tysia jara kosztowała i jeszcze problem z zakupem był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jak po wymarznięciach cena pszenicy skoczy powiedzmy do 800 brutto, to 100 zł więcej zarobku minus czas i łopatowanie do worków, nie uważam za wykorzystywanie kogokolwiek. Jakoś jak ktoś chce mi odebrać zarobek 40-60 zł na tonie nic nie robiąc(handlarze), to nikt nie protestuje, a ja mogę co najwyżej podziękować że zabrał towar i zapłacił. I naprawdę nie życzę komukolwiek przesiewów, bo nie na tym rzecz polega żeby dokładać do interesu w tych marnych latach, gdzie nie dość że niska cena, to i jeszcze zapłacić czasami nie chcą.

Psia mać 600 zł było 15 lat do tyłu przy cenach saletry 600 zł, a tu się prosisz jak towaru pod dostatkiem o 10 zł, żeby na rachunki starczyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..jaki ten świat jest przewrotny skupy porty młyny mają tendencję raczej spadkową i każdy narzeka na ceny a z drugiej strony myśli się o pszenicy jarej i już się tu cena ukształtowania co najmniej na poziomie 1000zl/t zdaje mi się że to niepotrzebna panika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dawać 2,5 tys. za pszenicę jarą prosto od kombajnu, to trzeba mieć nieźle z deklem. Materiału było sporo, może nie w najbliższej okolicy, ale wystarczyło dobrze się rozejrzeć, a nie nabijać kasę cwaniakom. Ja w 2012 kupowałem po 1600-1700 i było materiału w brud, oddział Hodowli Roślin Strzelce. Cały magazyn zawalony był zbożem jarym do siewu.

 

heh dobre, u nas w 2012 w centralach rozeszły się w kilka dni, czekałem tydzień aż przyjedzie tir z Litwy, który nie dojechał, potem ze Słowacji coś przywieźli, z owsikiem prosto z kombajnu, a i tego nie szło kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3482

Tak było grego ,ci co czekali mocno opóznili siewy,a ilu posiało ozimą bo ich oszukali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

To przepraszam myślałem że jesteś z tych co w 2012 cenili 2000 zł , wówczas przesiałem wszystko (i to dlatego tak zareagowałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też jestem z kujawsko-pomorskiego i w oddziale IHIAR Strzelce (Kończewice) było materiału siewnego pod dostatkiem. Punkty zaopatrujące rolników także miały zapasy. Gdybym miał siać badziewie z owsikiem bez znajomości odmiany (a może to ozima?), to poszukałbym sobie materiału siewnego w innym województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj