Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Nikt dawno nie pisze jak cena rzepaku.

Dziś sprzedaje mój sąsiad tira. Cena 1635 netto / 1750n brutto z podwórka. Zastanawiam się czy pchnąć już w tej cenie swój czy jeszcze liczyć na wzrosty? Z kasą mi sie niby nie spieszy ale jakby była na koncie to by była. Lubelskie, rzepak do Bodaczowa a tam idzie bez żadnych potrąceń. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Żadna tajemnica. Bełżyce skupuje po tyle Szymczyk. Oczywiście przynajmniej auto. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

W Agropolu "Motycz" mieszczącym się na Maryninie znajomy pszenicę paszową sprzedawał po 680zł brutto. Tylko co z tego ? Płatność  60dni roboczych....


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

<p>no właśnie... 60 dni... tu już nie chodzi o gotówkę ale na kasę to mogę poczekać 14 dni a nie dwa miesiące. Co do rzepaku to cena wcale nie rewelacyjna u Szymczyka. Ale on zawsze musi z rolnika sciągnąć. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

termin płatnosci 30-60dni w handlu i usługach to cos normalnego niestety :( Jeszcze w rolnictwie jakos tak te terminy nie sa wyciagniete ale mysle ze to zasługa  obowiazku zapłaty ryczałtowcowi 14dni aby odzyskac rónice VAT choc i na to sa obejscia jesli sprzedajacy podpisze odpowiednie oswiadczenie :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

dzisiaj sprzedana gluten 27 do lokalnego młyna po 665 netto okolice kalisza


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Rzepak 1600 zł 

Pszenica kons./paszowa 650 zł

Żyto kons/paszowe 520 zł

Pszenżyto 590 zł 

Jęczmień gęstość min.62 kg/hl  600 zł

Owies gęstość min 52 kg/hl 540 zł

Łubin 880 zł

 

Wszystkie ceny netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

dzisiaj sprzedana gluten 27 do lokalnego młyna po 665 netto okolice kalisza

 

dobra cena.

U nas młyn płaci za powyżej 30 gluten 670 netto

Za Twoją proponują 650 netto tutaj.

Robiłem dzisiaj badania, wszystkie mam gluten powyżej 30 i białko wysokie. Zastanawiam się teraz gdzie to opchnąć. W pon mam dostać ofertę z Agro Cornu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Biały2005 to kto lepiej płaci za rzepak, bo jakoś nie mogłem znaleźć nikogo co chciałby dać więcej?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jak się potwierdzi najgorsze to ceny ruszą napewno

Już się potwierdza i ja się dziwię tym co teraz sprzedają ,już za tydzień będzie panika jak ludzie zrobią więcej testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dlatego ja puściłem wszystko w grudniu po 700 netto i święty spokój...

 

jaka pszenica po 700 netto i gdzie ? pewnie duze ilosci i dali ci tak wyzsza cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Wiosna przyjdzie to się zobaczy

 

można i tak


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

teraz potanialo pszenica paszowa 640 kons 650 netto pszenica centrum polski licha cena jak na ten rok i na te plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Icek sieje swoje ,zresztą na te pare ha co ma,będzie większa walka o zboże jak 4 lata temu do siewu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Nikt dawno nie pisze jak cena rzepaku.

Dziś sprzedaje mój sąsiad tira. Cena 1635 netto / 1750n brutto z podwórka. Zastanawiam się czy pchnąć już w tej cenie swój czy jeszcze liczyć na wzrosty? Z kasą mi sie niby nie spieszy ale jakby była na koncie to by była. Lubelskie, rzepak do Bodaczowa a tam idzie bez żadnych potrąceń. 

 

Jak kasa nie potrzebna ,to bym poczekał do kwietnia z tym rzepakiem ,sam mam na strychu i spokojnie sobie leży do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Witam.

Teoretycznie cena po ostatnich mrozach i związaną z tym obawą wymarznięć, powinna drgąć na plus. Jednak wielu nas ciągle czeka na "cenę" i to nie wróży na plus.

W 2012 roku przesiewałem cały areał pszenicy. Od tamtego czasu nauczyłem się zostawiać do wiosny na przyczepie pszenicę jarą. Do tej pory sprzedawałem zwyczajnie do pobliskiego skupu. W tym roku może być inaczej, obym ja nie musiał przesiewać. Śnieg topnieje, a mrozy zawsze mogą wrócić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

jaka pszenica po 700 netto i gdzie ? pewnie duze ilosci i dali ci tak wyzsza cene

Min. 12.5 białka do Ampol-Merolu. Ponad 400 ton ale A-M nie podwyższa ceny za takie ilości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj