karol45010

jaki zgarniacz obornika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol45010    0

mam do was forumowicze takie małe zagadnienie  :)  :)

Otóż postawiłem oborę stanowiskową dla krów mlecznych i teraz staje przed decyzją jaki wyciąg obornika kupic? Nadmienie że jest to obora bez stropowa o jednym rzędzie stanowisk obora ma 31m długa. Płyta za oborą jest oddalona na 2 metry.

I powiedzie mi jakie są plusy i minusy  zgarniacza hydraulicznego a jakie zgarniacza szynowego i który wybrać?

http://allegro.pl/zgarniacz-wyciag-do-obornika-hydrauliczny-gromet-i5788602753.html

http://allegro.pl/wyciag-szynowy-zgarniacz-obornika-producent-i5890791185.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mozgów użyj i za 6,5 tys sam sobie zrobisz jak u mnie, prasa 40cm tylko ma a nie jak tu 4m

  • Like 1

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

miałem hydrauliczny... irytowała mnie jego wydajność. W dodatku zaraz za drzwiami miałem 2m poniżej drzwi wąska ale długą płytę gnojową... musiałem co chwila odrzucać od prasy żeby za mur mi nie leciało... w zimie czyszczenie prasy... trafił się klient, sprzedałem. Postawiłem słup za płyta, do tego wyciągarka sterowana pilotem, trochę liny i zgrzebło na jej końcu... a Tobie polecam szynowy jeśli chcesz mieć coś porządnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

miałem hydrauliczny... irytowała mnie jego wydajność. W dodatku zaraz za drzwiami miałem 2m poniżej drzwi wąska ale długą płytę gnojową... musiałem co chwila odrzucać od prasy żeby za mur mi nie leciało... w zimie czyszczenie prasy... trafił się klient, sprzedałem. Postawiłem słup za płyta, do tego wyciągarka sterowana pilotem, trochę liny i zgrzebło na jej końcu... a Tobie polecam szynowy jeśli chcesz mieć coś porządnego

 

Nie miałeś warunków jak tak aby urzytkowac ten sprzet i tyle,

U mnie 4m do góry hałduje i jakoś idzie, mrozy nie mrozy ani razu nie zdarzyło sie aby zamarzł, co do wydajnosci to fakt wolno idzie ale jesli dobrze zorganizujesz sobie prace powiem ze jest OK, ja włanczam i ide podscielac albo młodzież obrządzic i za 15m już pusto.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam polecę Ci szczerze szynowy zapytasz dlaczego otóż : maiłem tak jak ty dylemat moja obora jest wrecz idetyczna jak twoja bez stropowa w rzędzie stoi 20 sztuk krów . Po pierwsze gdy wchodzisz do obory i np planujesz udój to zaczynasz od usuwania obornika w hydraulicznym cykl jest bardzo długi nawet 30 min . Zaś w szynowym 4 minuty. Kolejny plus cena ta jest bardzo druzgocąca ja za swój dałem 11 000 zł zaś za hydrauliczny nie chcieli zejść poniżej 25 000. Awarie w szynowym może urwać się lina ale gdy jest dobrze naciągnieta i zakonserowwana to spokojnie na 5 lat użytkowania bez awarii a koszt jej wymiany to zaledwie 500zł z usługą. Prostota wyciagu ,nie ma co się zepsuć. Jedyny element roboczy z obornikiem to widły które sa wykonane z preta 32mn. Zaś hydrauliczy skomplikowany rozdzielacz układ z olejem dużo węży zawsze może coś strzelić w zimę olej jest bardzo gesty praca jego jest +5 minut dłuższa szyny poruszają się po kanale cały czas gdzie jest obornik i gnojowica co skraca żywotność .

Polecam Ci firmę AGROMAX Będzymin obdzwoniłem wszystkich i oni dali najlepszą ceną najlepszą obsługę i fachowe doradztwo. Nr do gościa co przyjedzie wyceni ci to za darmo itp 507145 684

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Jeżeli już musi byc zgarniacz to tylko hydrauliczny i polecam Ci z firmy Alfa Lavel  z prasa kiedyś dawno mój ojciec miał taki w chlewni długość 50m długi, słuzy mu i nam 25lat i do tej pory jest sprawny ale to był orginalny przywieziony ze szwecji szwedzka stal przez 25lat naprawiany był tylko siłownik który uszkodził sie jak był duży mroz i zgarniacz zamarł i wymieniony jeden przewód hydrauliczny może szybko sie obornik nie przesuwa jak to ktoś wyżej pisał nie wypowiadam sie na temat tych polskich podróbek bo pierwszy taki zgarniacz wymyśliła firma Alfa lavel, łaty do tego zgarniacza to był  odlew ze stali-żeliwa (próbowałem spawać nie dało sie elektroda) a nie jak w polskich wersjach spawana blacha ta cała rama  z łapami lerzała 25-30lat w oborniku i nie pordzewiała nawet niebieska farba nie zeszła do pompy też przez ten okres 25lat nie było zagladane  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympek96    16

osobiście polecam hydrauliczno-łańcuchowy, który zamiast prasy ma wieżyczkę. Posiadam taki i jestem z niego zadowolony włączam i mogę coś innego robić. Używany z Austrii jest także w niezłych cenach bo za 8 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mi się jeszcze jeden argument przeciwko hydraulicznemu przypomniał...cały czas "ruszasz" pryzmą... wg mnie to raczej dobrze na jakośc obornika nie wpływa.

Co do awaryjności...kupiłem uzywke Alfa-laval (conajmniej 10 lat u kolegi chodził) i przez kilka lat kiedy ja go używałem nigdy nie zawiódł.

Autor musi sobie odpowiedzieć czy warunki mu pozwalają na montaż hydraulicznego.... jaki kształt plyty? jak wybierasz ten obornik? Bo mi ta prasa tylko zawadzała przy wybieraniu, ale Ty może ją zmieścisz na tych kilku metrach miedzy obora a płytą gnojową

Ale i tak szynowy bym wybrał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol45010    0

dzieki wam wszystkim za odowiedzi i podpowiedzi a przede wszystkim zkordalski (dzieki za telefon) a kiedy kupowałeś i ile metrów ma twoja obora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj