Skocz do zawartości
Weronika2306

Wysłodki dla bydła jakie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

GucioJUMZ    283

Też daje Wysłodki melasowane a co to ma za znaczenie czy niemelasowane  :D niestety ale namaczam bo łatwiej mi jest porcjować i cielakom dawać  B)

Styzus    42

GucioJUMZ ma znaczenie, wyslodki melasowane maja znacznie wieksza. miałem wyslodki na pryzmie zakiszane, potem w żłoby i polewalrm lekko rozrobioną melasa, byki rosły w oczach :)
musisz zobaczyc jaka jest różnica miedzy melasowanymi a niemelasowymi :) a jeśli chces sie pobawić 1kg melasy wychodzi ok 80gr

GucioJUMZ    283

Styzus - W moim przypadku zawsze brałem mokre luzem  :P z racji tego że w tym roku dali mega przelicznik to mam suche melasowane  :D to że mają większą wartość odżywczą to zasługa melasy a nie ze więcej zostawili  :P Opasa trzeba zapchać i jak człowiek lubi jeść rozmaite potrawy tak nasz opas zjada sianokiszonkę wysłodki śrutę z pszenżyta i jęczmienia +witaminy i kiszonkę z kukurydzy i do tego siano  B) Przyrosty zależą od genetyki i utrzymania cielaka 

Styzus    42

no oczywiście, ze musi mieć rozmaitą dietę. wyslodki granulowane melasowane daje w mojej mieszance jako pierwsza pasza dla oseskow. jest wiele czynników ktore wpływają na przyrosty. mam troszke opasów i mam juz wypraktykowana technologie odchowu. w tym roku było sprzedanych tylko 21sztuk do Max 24mcy i średnia tych wszystkich sztuk wynosiła 811kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez KarolGo
      Witam. Czy stosuje ktoś Big Bull Sano dla opasów? interesuje mnie opinia tego premiksu jego skład i przyrosty. z góry dziękuje za odp.