michalkowalski115

Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Otóż chciałem kupić ciągnik od handlarza (rolnik który ma swoją firmę handlowa), ciągnik jest sprowadzony i nie zarejestrowany , jego koszt to 49 tyś i do tego sprzedający mi dolicza 2 tys(wspominał coś o vacie) i mam od niego dostać fakturę , przetłumaczony dowód rejestracyjny, sam mam zrobić przegląd te wszystkie tablice zastępcze itp. I teraz pytanie gdy mu zapłacę te 51 tys to nie będę miał potem naliczanych jakiś dodatkowych kosztów? Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

witam traktor za 49tys a vat 2tys?cos nie tak chyba dostaniesz fakture na okolo 10tys i od tego vat a jak cos nie tak z tym ciagnikiem bedzie chodzi mi o wady ukryte ktore sa czasami drogie do naprawy to jak do niego zadzwonisz to ci powie dobra oddam te 10tys przyprowadz pan traktor rozni sa ludie wiec trzeba miec i to na oku moze w twoim przypadku bedzie ok pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, ja przechodzilem to 2 lata temu, jesli od handla to koniecznie faktura,i koniecznie na tyle co zaplaciles a nie jak ktos pisal 10 tys, nastepnie koniecznie na przeglad * faktura+przeglad+ umowa kupna+tlumaczenie dowodu rejestracyjnego (chyba nie zapomnialem o niczym) z tym idziesz do wydzialu komunikacji

 

 

przy przeglad jest gwiazdka z takiego powodu ze jesli niemasz tablicy rejestracyjnej, musisz wyrobic tablice tymczasowe, co tez kosztuje nie wiem dokladnie procedury bo mi sie udalo bez, zroblem na "tablice" co w nim "byly"  a w wydziale mwoilem ze odeslalem je spowrotem do francji( w moim przypadku)

 

 

EDIT":

 

odpowiadajac na pyt 
Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?   jesli masz fakture vat od handla, to do urzedu skarbowego wogole nie musisz isc;]


 

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

 

Jesi wystawia fakture vat to logiczne ze prowadzi dzialalnosc....

Edytowano przez RadomskiMicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 w oryginalnym brifie czy jak tam zwą,o ile ciągnik jest wyrejestrowany tymczasowo powinna być adnotacja,bo mógł wyrejestrować i co,tak samo o adnotacji na dwie osoby,sąsiad ma przetłumaczono ilość osób na jedną i pomimo sympatycznego siedziska w porządnej renówce przegląd zrobiony na 1 i wyjedz,a niech któremuś stróżowi wiatr garścią  zamacha. U mnie normalnie przydupek na dzieciaka,ale na dwie osoby papiery tak i tłumaczenia,i na legalu pomykasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  jak kupowałem  dostałem  fakturę, tłumaczenie , zaświadczenie  o prowadzeniu działalności , dowód  rejestracyjny  , oświadczenie  o  sprowadzeniu  bez  tablic 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj