News
michalkowalski115

Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty?

Polecane posty

Witam. Otóż chciałem kupić ciągnik od handlarza (rolnik który ma swoją firmę handlowa), ciągnik jest sprowadzony i nie zarejestrowany , jego koszt to 49 tyś i do tego sprzedający mi dolicza 2 tys(wspominał coś o vacie) i mam od niego dostać fakturę , przetłumaczony dowód rejestracyjny, sam mam zrobić przegląd te wszystkie tablice zastępcze itp. I teraz pytanie gdy mu zapłacę te 51 tys to nie będę miał potem naliczanych jakiś dodatkowych kosztów? Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?  

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

zenek_19    4

witam traktor za 49tys a vat 2tys?cos nie tak chyba dostaniesz fakture na okolo 10tys i od tego vat a jak cos nie tak z tym ciagnikiem bedzie chodzi mi o wady ukryte ktore sa czasami drogie do naprawy to jak do niego zadzwonisz to ci powie dobra oddam te 10tys przyprowadz pan traktor rozni sa ludie wiec trzeba miec i to na oku moze w twoim przypadku bedzie ok pozd

Wiadomość z agroFakt.pl

wiec tak, ja przechodzilem to 2 lata temu, jesli od handla to koniecznie faktura,i koniecznie na tyle co zaplaciles a nie jak ktos pisal 10 tys, nastepnie koniecznie na przeglad * faktura+przeglad+ umowa kupna+tlumaczenie dowodu rejestracyjnego (chyba nie zapomnialem o niczym) z tym idziesz do wydzialu komunikacji

przy przeglad jest gwiazdka z takiego powodu ze jesli niemasz tablicy rejestracyjnej, musisz wyrobic tablice tymczasowe, co tez kosztuje nie wiem dokladnie procedury bo mi sie udalo bez, zroblem na "tablice" co w nim "byly"  a w wydziale mwoilem ze odeslalem je spowrotem do francji( w moim przypadku)

EDIT":

odpowiadajac na pyt 
Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?   jesli masz fakture vat od handla, to do urzedu skarbowego wogole nie musisz isc;]

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

Jesi wystawia fakture vat to logiczne ze prowadzi dzialalnosc....

Edytowano przez RadomskiMicha

kizak    189

w oryginalnym brifie czy jak tam zwą,o ile ciągnik jest wyrejestrowany tymczasowo powinna być adnotacja,bo mógł wyrejestrować i co,tak samo o adnotacji na dwie osoby,sąsiad ma przetłumaczono ilość osób na jedną i pomimo sympatycznego siedziska w porządnej renówce przegląd zrobiony na 1 i wyjedz,a niech któremuś stróżowi wiatr garścią  zamacha. U mnie normalnie przydupek na dzieciaka,ale na dwie osoby papiery tak i tłumaczenia,i na legalu pomykasz. :)

mariuszd93    495

Ja  jak kupowałem  dostałem  fakturę, tłumaczenie , zaświadczenie  o prowadzeniu działalności , dowód  rejestracyjny  , oświadczenie  o  sprowadzeniu  bez  tablic 

;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maju3060
      Witam chcielibyśmy kupić na nasze gospodarstwo 10ha i powiększa się, kombajn MF 186 Heder 2.7m silnik 4cyl prekins. Chciałbym usłyszeć o nim opinie i na co zwracać uwagę przy kupnie bo to pierwszy kombajn.
    • Przez matimariusz
      Witam. Rozebrałem sprzęgło w renault 113.14 i nie zwróciłem uwagi jaki jest kierunek tarczy sprzęgła. Tą dłuższą częścią flanszy do koła zamachowego czy do skrzyni biegów?
    • Przez spirit01
      Witam mam problem z Renault podczas zmiany biegu na 4 ciągnik  zaczął się dławic i zgasł próbowałem odpowiedszyc nic to nie dało ponieważ na wtryskach nie ma paliwa na pompce jest na wtryskach już nie  czy jest to oznaka końca pompy paliwowej ? 
    • Przez Miro010
      kupię klamkę drzwi lub samą wkładkę zamka do claas ares pozdro
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj