Skocz do zawartości
News
michalkowalski115

Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty?

Polecane posty

Witam. Otóż chciałem kupić ciągnik od handlarza (rolnik który ma swoją firmę handlowa), ciągnik jest sprowadzony i nie zarejestrowany , jego koszt to 49 tyś i do tego sprzedający mi dolicza 2 tys(wspominał coś o vacie) i mam od niego dostać fakturę , przetłumaczony dowód rejestracyjny, sam mam zrobić przegląd te wszystkie tablice zastępcze itp. I teraz pytanie gdy mu zapłacę te 51 tys to nie będę miał potem naliczanych jakiś dodatkowych kosztów? Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?  

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

sprzedam

opony 420/70r24    www.olx.pl/oferta/opony-420-70r24-zam-14-9-r24-480-65r24-CID757-IDtMf7z.html

Opryskiwacz Pilmet 2000 

www.olx.pl/oferta/pilmet-2018-2000l-opryskiwacz-nie-hardi-ray-berthoud-krukowiak-CID757-IDuVhk9.html

zenek_19    4

witam traktor za 49tys a vat 2tys?cos nie tak chyba dostaniesz fakture na okolo 10tys i od tego vat a jak cos nie tak z tym ciagnikiem bedzie chodzi mi o wady ukryte ktore sa czasami drogie do naprawy to jak do niego zadzwonisz to ci powie dobra oddam te 10tys przyprowadz pan traktor rozni sa ludie wiec trzeba miec i to na oku moze w twoim przypadku bedzie ok pozd

Wiadomość z agroFakt.pl

wiec tak, ja przechodzilem to 2 lata temu, jesli od handla to koniecznie faktura,i koniecznie na tyle co zaplaciles a nie jak ktos pisal 10 tys, nastepnie koniecznie na przeglad * faktura+przeglad+ umowa kupna+tlumaczenie dowodu rejestracyjnego (chyba nie zapomnialem o niczym) z tym idziesz do wydzialu komunikacji

przy przeglad jest gwiazdka z takiego powodu ze jesli niemasz tablicy rejestracyjnej, musisz wyrobic tablice tymczasowe, co tez kosztuje nie wiem dokladnie procedury bo mi sie udalo bez, zroblem na "tablice" co w nim "byly"  a w wydziale mwoilem ze odeslalem je spowrotem do francji( w moim przypadku)

EDIT":

odpowiadajac na pyt 
Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?   jesli masz fakture vat od handla, to do urzedu skarbowego wogole nie musisz isc;]

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

Jesi wystawia fakture vat to logiczne ze prowadzi dzialalnosc....

Edytowano przez RadomskiMicha

Nie dla naszych urzędników...

sprzedam

opony 420/70r24    www.olx.pl/oferta/opony-420-70r24-zam-14-9-r24-480-65r24-CID757-IDtMf7z.html

Opryskiwacz Pilmet 2000 

www.olx.pl/oferta/pilmet-2018-2000l-opryskiwacz-nie-hardi-ray-berthoud-krukowiak-CID757-IDuVhk9.html

kizak    100

w oryginalnym brifie czy jak tam zwą,o ile ciągnik jest wyrejestrowany tymczasowo powinna być adnotacja,bo mógł wyrejestrować i co,tak samo o adnotacji na dwie osoby,sąsiad ma przetłumaczono ilość osób na jedną i pomimo sympatycznego siedziska w porządnej renówce przegląd zrobiony na 1 i wyjedz,a niech któremuś stróżowi wiatr garścią  zamacha. U mnie normalnie przydupek na dzieciaka,ale na dwie osoby papiery tak i tłumaczenia,i na legalu pomykasz. :)

mariuszd93    489

Ja  jak kupowałem  dostałem  fakturę, tłumaczenie , zaświadczenie  o prowadzeniu działalności , dowód  rejestracyjny  , oświadczenie  o  sprowadzeniu  bez  tablic 

;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartys12
      Witam stoję przed zakupem ładowarki  tylko nie wiem na którą się zdecydować a mianowicie Weidemann  2080T czy Weidemann T4512   tylko te przewiduje ładowarka będzie wykorzystywana do wszystkiego obornik,ładowanie bel sianokiszonki,ładowanie wozu paszowego itp. główne wykorzystanie to wywożenie obornika z starej obory  wolno stanowiskowej o wąskich i niskich wrotach do tego dochodzi 5 słupów na długości 30m w rzędzie  ładowarka miała by również ładować obornik na rozrzutnik t088 w przyszłości może jakiś większy która z nich była by lepsza miała by lepszą stabilność siłę rwania obornika oraz która miała by mniejsze zużycia 
    • Przez MarcinSp10
      Bede potrzebowal na nastepny rok sadzeniakow ziemniaka VINETA tylko mlode, 2-3 letnie to dziekuje!!! Ma moze ktos kontakt do sprawdzonego zrodla i w miare tanio ???
    • Przez Przemooo0724
      Czemu wom 540 na pusto działa a po podłączeniu już nie.  Na 1000 działa bez zarzutu. Np przy podłączeniu do rozrzutnika nawet z pustym nie chodzi. Włączę wom to zaczyna tylko wyć i się nie kręci, może mi to ktoś wyjaśnić? 
    • Przez Kolo12
      Witam jaki olej do renualt 133.14 do skrzyni i hydraulik fusch utto czy stou ?
    • Przez Damianson
      Witam zakładam temat ponieważ nie znalazłem nic na temat pompki zasilającej w renault . Otóż kupiłem ciagnik z awaria układu paliwowego ,i tu zaczyna się kłopot iż znalazłem kłopot w pomoce zasilającej ze nie podaje paliwa . W serwisie zamówiłem pompkę podałem numer VIN,rok,model i typ silnika i przyszła ta pompka to zdjęcie na  na dole natomiast po wymontowanie mam taką pompkę 

Czy to są takie same pompki i bez różnicy która zamontować można?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.