lukas980912

jaki siewnik do kukurydzy wybrać?

Polecane posty

lukas980912    0

Witam mam zamiar zakupic siewnik do kukurydzy ale za bardzo nie wiem jaki mam trzy nad ktorymi sie wacham oto linki 1.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-monosem-4-rzedy-CID757-IDdfhuN.html#17e08f7305

2.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-ID9fIp1.html#17e08f7305

3.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-gaspardo-4-rzedowy-CID757-ID9AQXW.html#17e08f7305

Zastanawiam sie nad tymi siewnikami lubsiewnikiem mechanicznym

Z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta to same szroty kup nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

@lukas980912

Najlepszy z zaprezentowanych będzie monosem...tylko ten jest malowany i wart może 4tysiaki... poszukaj z naklejkami. Ja mam takiego dość długo pewnie z 10-11lat i chodzi.

 

becker buczy głośno i zasiać 20ha to trochę nieprzyjemnie pracować.. Gaspardo nie miałem

Edytowano przez rozal22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gaspardo kupisz juz nowe za 50 tys bruto i ma nawet kredyt fabryczny 1,3 % na 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam siewnik kleine mechaniczny tylko nie pamiętam modelu kolega miał wcześniej pneumatyczny to do bani i jeździł po usługach to musieliśmy ręcznie dosiewać nie tylko ja ale i inni, kupił mechaniczny i jest dobrze brał 120/ha.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

gaspardo mam już z 2 lata z podsiewaczem, na razie nic się nie dzieje, wysiew dokładny tylko ze komputer jest w obcym języku.....przedstawiciel  mówił ze to jedne z lepszych siewników w godnej cennie 55tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam :) mam pytanie otoz mysle nad zakupem siewnika beckera z podsiewaczem i on jest na cisnienie a inne na podcisnieniu. Czy wysiew jest inny , dokladniejszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zapewne :) Myslalem o beckerze bo mam do wydania 9tys i wlasnie za ta kwote  kupie napewno dobry siewnik do kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ja mam siewnik do sprzedania jakieś niemieckiej firmy 4 rzedowy ,sieje naprawde spoko.cena to 5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Nie nie nie to stary siewnik a mam już nowy,zwykły prosty mechaniczny  bez dodatków a firma to nie wiem bo tabliczka jest troche schetana,ale bankowo niemiecki bardzo solidnie wykonany.

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Jak nowy do Gaspardo nie drogi i naprawdę na poziomie:},podobno lepszy od UNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

właśnie to zależy od ilości wysiewu jak sie sieje co roku max 4-5 ha to nie ma sensu porywać sie na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sieje 7 ha bo mam więcej szt bydła mlecznego i się właśnie zastanawiam nad jakimś siewnikiem bo koszt takiej usługi już od 2 lat mi się nie widzą jeśli muszę dac 700 -800 zł i jeszcze zdarza się luka jakby sekcja przepuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Przez maciek916
      Koledzy mam prośbę do użytkowników 514 z przystawką do kukurydzy jak macie rozwiązany napęd jeżeli przystawka posiada napędy z obu stron jeśli jest to możliwe to podeślijcie jakieś fotki

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj