m11031993

kotrolka od ładowania

Polecane posty

m11031993    3

jak ten problem usunąć

 

a sory nie napisałem w zetorze 7245 lekko świeci nie wiem jak może być przyczyna

 

nie pisz posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Prawdopodobnie pada mostek prostowniczy w alternatorze (najprawdopodobniej diody wzbudzenia)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
jak ten problem usunąć

 

a sory nie napisałem w zetorze 7245 lekko świeci nie wiem jak może być przyczyna

 

nie pisz posta pod postem

masz altka do remontu jedna z diód poszła trzeba wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelek    0

tak jak powiedział Sadek będą juz wysiadac diody wzbudzenia w alternatorze lub coś sie dzieje z regulatorem napięcia... (nie mam zetora wiec nie wiem jak on jest tam rozwiązany czy jest on juz przy alternatorze czy jeszcze osobno jak w c 360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
jak ten problem usunąć

 

a sory nie napisałem w zetorze 7245 lekko świeci nie wiem jak może być przyczyna

 

nie pisz posta pod postem

na jakich obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Dioda ni emoze siadac :) !! . Albo ma przebicie, albo ma przetwe. Nie ma stanow posrednich. Jezeli faktycznie z diodami od wzbudzenia cos ni eteges, to jedna z nich lub moze nawet 2 wogole nie przewodza . Maja kompletna przerwe.

Ja jednak zaczal bym od pozadnego przegladu polaczen masy!!. Takze na regulatorze pod srubkami. Diody sprawdza sie najpewniej ze zrodlem napiecia 12-20V ale przez zarowke badz inny odbiornik ktory ograniczy prad do max 1A.

 

Jezeli alternator laduje poprawni etzn napiecia wynosi 14,2-14,5V przy kazdym obciazeniu( typowym oczywiscie) to zostaje jedyni edobranie sie do diod wzbudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

dzisiaj nim jedzdiłem to tej kontrolce jak sie umyśli to świeci albo nie obroty ma duże do podłogi i też świeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

nie masz dobrego polaczenia z masa. Wyczysc klemy, popusc uchwyty poryszaj alternatorem, lub doloz najlepiej dodatkowy przewod miedzy obudowa alternatora a klema ujemna na akumulatorze. stawiam 95% na zasniedziale przejscia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zgadzam się dioda nie ma stanów pośrednich, tak jakoś mi się napisało potocznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

karola44 Ja nie z tych co się tak szybko obrażają.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja bym obstawiał zurzyte lub zacinajace się szczotki w alternatorze. Lub jak wyżej podaja diody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

obstawiam szczotki + regulator napięcia + koszt ko 70zł.

w alternatorze najczęściej szczotki są połączone z regulatorem napięcia i wymienia się je razem, inaczej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
jak ten problem usunąć

 

a sory nie napisałem w zetorze 7245 lekko świeci nie wiem jak może być przyczyna

 

nie pisz posta pod postem

 

wymień szczotkotrzymacz-bedzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego wymiana szczotkotrzymacza ma pomóc? Jeżeli nie byłoby przejścia na szczotkach alternator nie wzbudzał by się i nie ładował wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

ale zeby szczotka dobrze przewodzila prad musi miec pewny styk z pierscieniem czy komutatorem. Jezeli do tego pierscienie sa juz podtarte, maja rowki lub sa jajowate to zle przylegajaca szczotka lub przytarta tzn nie poruszajaca sie swobodnie nie bedzie dobrze stykala w calym zakresie obrotu. Nasze oko nie zauwazy tego, ale prad potrafi jednak duzo szybciej reagowac na przerwy niz my :P

Wogole jak cos sygnalöizuje niepokojacego kontrolka do jednak dobrze jest taczac od czysczenia stykow, pomiaru napiecia no i oczywiscie dla swietego spokoju zerkniecie czy szczotki sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam się, że jeżeli szczotki są za krótkie wtedy nie mają odpowiedniego docisku i mogą się pojawić przerwy w przepływie prądu. Nia miałem jednak przypadku żeby miernik pokazał na zaciskach szczotek prawidłową wartość a alternator nie ładował. Może to przypadek, a może po prostu za mało aternatorów w ten sposób sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Niektórzy to od razu by rozbierali ciągnik na części pierwsze :P Najpierw sprawdza się rzeczy najprostsze! Zobacz jak wyżej koledzy napisali szczotki, ale przed tem napięcie paska klinowego oraz czy nie ma luzu na kole pasowym rozrusznika, bo mogło pójść łożysko. Potem możesz się martwić co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mniemam że to tylko pomyłka :P

oraz czy nie ma luzu na kole pasowym rozrusznika, bo mogło pójść łożysko.

Chyba mialo być alternatora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi8    0

mam taki problem zmieniłem prądnice na alternator "iskra" 33A

i pojawił sie problem ładowania przy niskich i średnich obrotach swieci kontrolka ładowania:(- na masę)

czy może miec wpływ brak kondesatora przeciw zakuceniowego

czy może być to spowodowanie wielkością akumulatorów 2x 6V 195Ah

kontrola ładowania 3W

napięcie na zacisku alternatora 13V

napięcie pomiędzy zaciskiem wzbudzenia a masą 4,5v

napięcie pomiędzy zaciskiem wzbudzenia a +30 8,5v

 

na wysokich obrotach kontrolka jarzy się lub gaśnie

a napięcie na wysokich obrotach wynosi 13,5V

i po kilku minutach gdy silnik pochodzi na wysokich obrotach alternator robi się gorący a gdy obroty spadna po kilku minutach powraca temperatura zbliżona do otoczenia

 

dodam że po włączeniu świateł i odłączeniu od akumulatora światła świeciły ze spadkiem obrotów napiecie zanikło?????

co jest grane????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Kolego @adi8 po co piszesz to samo w 3 tematach?W jednym napiszesz i starczy a nie w 4 naraz.Nie od razu każdy Ci napisze co jest bo nikt cały czas nie siedzi na AF.Sorry za OT ale trochę się zdenerwowałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spokojnie już wysłałem raporty do moderatorów. Ale chyba śpią bo od rana nikt nie zareagował. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mam T-25 z 93r i kontrolka od ładowania zarzy mi się cały czas przy kazdych obrotach tak samo i z tego co zaobserwowałem jak się pracuje na swiatłach to akumulatorki sie troche rozładowuja wiec chyba alternator słabo ładuje co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli robi się ciepły to stojan może mieć przebicie lub diody wzbudzenia są uszkodzone.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj