pawelc330c360

pytanie dla doświadczonych rolników

Polecane posty

kazik8888    6

no plan moim zdaniem trochę za ambitny, gleba 4-5klasa i 9 ton... Ale Twoja sprawa. Nawozenie przedsiewne zrobiłeś konkretne więc można próbować iść na całego i zobaczysz ile wyciągniesz.

Zakładając ze rosliny po zimie będą dobrze rozwinięte: I - 200 saletrosanu, II -200 saletry, III 150-200 saletry

 

nie wiadomo jak bedzie ale...

jesli pszenica (w miare rozkrzewiona na jesien) przetrwa te mrozy bez okrywy ale bedzie mocno poparzona to co lepiej dac na I dawke saletre czy saletrosan (ktory lepiej 30 czy 26)? albo salmag z siarką?

Edytowano przez kazik8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeśli uda się wejść wcześnie w pole to można saletrosan (200-250 kg). Decydowałbym się na 26 ze względu na siarke. Różnica w formach azotu jest niewielka (po przeliczeniu dawki) a siarki masz 2 x więcej.

Jeżeli wczesny wjazd nie bedzie mozliwy to saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIECH MI KTOS PODA SWOJĄ AGROTECHNIKĘ PSZENICY KTO OSIĄGA PLONY POWYŻEJ 8 TON Z HA.JAK NARAZIE MYŚLĘ DAĆ NA PSZENICĘ WCZESNA WIOSNĄ 300 KG SALETROSANU 26 2 DAWKA 350 YARA CAN N-27 NA 3 DAWKĘ 150 KG YARA CAN N-27 CO WY NA TO?LOKTOS KIEDY WJECHAĆ Z SALETROSANEM 

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to zależy jaka będzie pogoda. Jeżeli będzie taka sytuacja jak w ubiegłym sezonie to na przełomie lutego i marca (no chyba że masz pola na OSN to zostaje początek marca). Co do Yary w 2 i 3 dawce nie najlepszy pomysł. Przy suszy będzie duzy problem z rozpuszczeniem. Saletrosanu też troche przy duzo jak na pierwszą dawkę, 200 wystarczy, 250 max (no chyba ze słaba pszenica)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOKTOS PODAJĄC TE DAWKI WZOROWAŁEM SIE NA AGROTECHNICE SŁOMKA 14 MA ON GLEBY ŚREDNIE I LEKKIE A LOKTOS JA MAM TAKIE  PYTANIE CZY NA GLEBACH LŻEJSZYCH STOSUJE SIE WIECEJ AZOTU 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Chłopaku jak nie znasz faz rozwojowych zbóż to choćby Ci ktoś wszystko wypisał to i tak się może nie udać bo coś spóźnisz albo dasz nie wtedy kiedy trzeba. Więc nie zakładaj od razu 8 ton tylko 6  - mniejsze koszty i mniejsze ryzyko utopienia kasy. Do tego jest potrzeba też znajomośc agrofagów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

LOKTOS PODAJĄC TE DAWKI WZOROWAŁEM SIE NA AGROTECHNICE SŁOMKA 14 MA ON GLEBY ŚREDNIE I LEKKIE A LOKTOS JA MAM TAKIE  PYTANIE CZY NA GLEBACH LŻEJSZYCH STOSUJE SIE WIECEJ AZOTU 

po pierwsze nie pisz drukowanymi literami.

co do azotu: im słabsza gleba (czy ogólnie warunkie siedliska) tym wyższą przyjmujesz dawke skłądnika z zalecanego przedziału. Np. zapotrzebowanie pszenicy na azot na 1 tone ziarna (z odpowiednią ilościa słomy) wynosi 24-28 kg/ha. Na dobrych glebach w dobrych warunkach można zakładać 24 kg, na słabszych 28 (lub pomiędzy w jedna lub drugą stronę).


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pod owies był dawany obornik w ilości 10 t/ha.

 

Kurcze toś zaszalał uważaj bo ci pszenice na wiosne połozy :) , musisz ze 3 razy ja skaracać by ja nie położyło :lol: :D

daj Ci Boże nawet 12 ton :)

 

Powyzej 10t/ha nielicznym sie udaje uzyskać tutaj na AF.

A chwalić to każdy się może :)

By uzyskać plon powyżej 10t/ha musi być spełnionych mase warunków........

A jak byście wy nawozili pszenicę na ten plon 8 ton

 

Co najmniej 2X po 250kg saletry na ha.Noi dobre stanowisko i ochrona , to podstawa.

Najważniejsze to pogoda bo bez niej nie jesteśmy nic w stanie zrobić i jak pogoda nie dopisze to nawet tony z ha nie zbierzemy.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie mam pytanie, czy jest sens dawania odżywki na pszenice o różnej ilości NPK w swoim składzie na 1-2-3 dawke, czy dawać o takiej samej ilosści. Chodzi mi o przykład Kristalonu z Yara. Daje zawsze ten Zielony 18-18-18, ale czy na rozkrzewienie pszeniczka nie potrzebuje czegoś wiecej? np po co dawać te 18% N skoro dostaje Rsm . Czy lepiej dać dać o wiekszej zawartość PK. Czego wiosną bardziej potrzebuje potasu czy fosforu? są różne rodzaje tych Kristalonów i zastanawiam sie czy zastosować te bardziej zróżnicowane. tu sa ich przykłady http://www.brinkman....stale/kristalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wiosną, zaraz po zimie zawsze daję miedź na pierwszy ogień. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
Napisano (edytowany)

W opryskach dolistnych ważniejsze są mikroelementy ,azot ,dajemy mocznik,siara i magnez siarczan magnezu i do tego mikro ,nie kupujemy dożywek z dużą zawartoscią azotu bo azot w takich odżywkach wychodzi drogo

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj