endzej

Claas markan 51 zrywa sznurek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endzej    0

Witam wszystkich. 

Mam problem z prasa z ktorym nie moge sobie poradzić. Mianowicie prasa wiąże poprawnie lecz z prawego palca sznurek nie schodzi, zaciąga się na palcu i zostaje zerwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino355    6

Z tego co pamiętam to od tego palca jest śruba regulacyjna na klucz chyba 19 i coś mi się wydaje że tam będzie za mocno podciągnięte i dla tego palec nie puszcza sznurka. Będziesz musiał to wyregulować i powinno być dobrze :) Jeśli się mylę to to proszę mnie poprawić. Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0

Probowałem regulacji, niestety nic nie dawała a przy zbyt mocnym poluzowaniu aparat przestawal wiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jakiego systemu są tam aparaty? McCornicka czy Deeringa? ( pętla ściąga się samoistnie czy ściąga ją dźwignia nożowa) jeśli dźwignia nożowa to ma się ocierać o palec supłacza, luz powoduje nie ściąganie pętli i zerwanie sznurka, w pierwszym systemie zadzior na palcy supłacza lub pod nim, na innym elemencie moze powodować, że po zawiązaniu supła sznurek nie "przekakuje" w tył i i nie zrzuci petli,

palec nie jest zadrzewiany, szorstki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

W Claasach nie ma dźwigni nożowej.W tych aparatach pętla ściąga się samoistnie.

caaf606f0f59defagen.jpg


7025dc289215fdb7med.png

 

Czy twój sznurek wygląda tak jak na foto ? 

Jest zawiązany węzeł,a tu wygląda jak by był zerwany-ucięty ? 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0

Dzieki za porady rafff 24 aparat mam już wyjęty i jutro sprawdze palec pod tym kątem.

ROL-PARTS u mnie węzeł zaciska się na palcu zamiast ściągnąć się samoistnie jak napisałeś i sznurek urywa się pod wpływem naciągnięcia przez wychodzącą kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Sprawdź czy sznurek podawany nie jest za luźny i nie zahacza gdzieś bo może inny jest powód zrywania najlepiej żeby to ktoś dokładnie mógł zaobserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to ten sam system co w mojej K442, masz albo zardzewiały palec lub zadzior

 

obstawiam, że najbardziej prawdopodobne jest zadzior na tym elemencie pod aparatem, na zdjęciu u kolegi na samym dole pod palcem supłacza, często ten zadzior uniemożliwi przejście sznurków do tyłu i w lewo, np jeden koniec zostaje w przodzie i pętla nie zejdzie,

 

nożyk ostry? ale to wtedy by się chciał zerwany sznurek na palcu owijać, zresztą jak i w przypadku zadziora

 

ja włączam 360 wałek na zalezne, bieg 1, i puszczam prasę w zwolnionym tempie, można lepiej zaobserwować, najlepiej jak ktoś podaje materiał widłami do prasy, nie tak "na sucho"

 

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0
Napisano (edytowany)

Witam ponownie. Po złożeniu prasy zauwazyłem kolejny problem. Mianowicie prasa ustawiona jest tak : korba tłoka ustawiona jest do przodu to wtedy na wszystkich zębatkach schodzą mi się znaki ale podczas cyklu wiazania powracające igły nie chowają się do końca przez co tłok uderza w blokade chroniącą igły przed złamaniem i zrywa mi bezpiecznik. na kole zamachowym. zauwazyłem też że ta rolka na głównej zębatce napędowej powinna popchnąć talerzyk aparatu tak aby igły się schowały ale gdy tłok uderza w blokade to jest ona aż pół obrotu przed zbiciem tego talerzyka. Próbowałem przyspieszać i opóźniać tłok ale nic to nie dawało i powodowalo kolizje z nagarniaczami i niemam juz pojecia o co chodzi BARDZO PROSZĘ O POMOC. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź.

Edytowano przez endzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z "powinna popchnąć talerzyk aparatu tak aby igły się schowały" według mnie przestawiły ci się nagarniacze, one są na łańcuchu może przeskoczyło ci przy składaniu. Ustaw tłok żeby nie kolidował z igłami a potem nagarniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co było nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0

Skrzywiony wieszak igieł powodował kolizje igieł z helikopterami, kwestia ustawienia tłoka i znakow oraz nowa głowna zebatka napedowa. Poprzedni właściciel wiele namieszał do tego stopnia, że udało mu się skrzywić wał na którym osadzona jest ta zębatka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wie ktoś jak ustawić widły podające siano względem tłoka ? W zlym momencie podaje mi siano przez co sznurek zjeżdża z kostki

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0

Witam, 

ponownie mam problem którego nie moge rozwiązać mianowicie w MARKANT 51 aparaty zawiązują supeł który rozwiązuje się po wyjściu snopka z komory , próbopwalem już regulacji palca supłacza i nie widze żadnych rezultatów nie mam ujuz pojecia o co chodzi.

Mam też pytanie odnośnie palca supłacza bo widze że są 2 wersje z blaszką i bez blaszki, jaka jest między nimi różnica i czy można je stosować zamiennie czy tylko ten przypisany do prasy numerem seryjnym ??

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowano przez endzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie długości mają końce sznurka gdy zawiąże supeł, może za krótkie gdy aparat jest prawidłowo wyregulowany to jeden ma mieć 5 mm a drugi o 20 mm dłuższy.

Dokręć tą śrube na klucz 19 czy jakiś tam mniej więcej sprężyna ma mieć 29 mm .

Ta blaszka to tylko osłonka palca bez też pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzej    0

końce sznurka wyglądają tak jak opisujesz jeden jest krotki drugi dłuższy. Śrube dokręcałem widać ze kostka daleko się wysuwa zanim zerwie sznurek z palca gdy za mocno dokręce to sznurek nie schodzi z palca i przy drugim cyklu zostaje zerwany przez palec a i tak efektów nie widać niby supeł który przy wyjściu z komory rozwiązuje się :/

Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nwm dlaczego u mnie z kolei wczoraj zacząłem prasować słomę i prawy aparat nie związał ani jednej a w sianie 99% było dobrych. Kombinuje juz pół dnia i nic. Sznurek który podaje igła wymyka się z palca i robi supel tylko z jednego sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj