kpiotr

siłownik wspomagania FENDT 512

Polecane posty

kpiotr    16

Witam. Mam problem z siłownikiem wspomagania. Zaczął cieknąć wiec uszczelniacze trzeba wymienić. Mam dylemat tylko jak go wymontować???? czy trzeba odkrecić oś od ciagnika żeby go wyjąć??? Żeby rozkręcic drążki trzeba podnieśc koła do góry?? może ktos przyblizyć z której strony się do tego zabrać???

 

pozdrawiam 


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to zlecam remonty mechanikowi jak sam nie potrafię coś naprawić bo czasami jak się nie zna danego zagadnienia to możno narobić większych fanabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Robiłem to kiedyś i nawet nie trzeba odkręcać siłownika od osi, ta cześć gdzie są uszczelniacze można tylko odkręcić i normalnie wysunąć, bo siłownik jest składany, oczywiście drążek trzeba odkręcić żeby wyciągnąć tą cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Robiłem to kiedyś i nawet nie trzeba odkręcać siłownika od osi, ta cześć gdzie są uszczelniacze można tylko odkręcić i normalnie wysunąć, bo siłownik jest składany, oczywiście drążek trzeba odkręcić żeby wyciągnąć tą cześć.

 

Możesz kolego trochę dokładniej opisać jak to zrobić bo też czeka mnie na dniach wymiana uszczelnienia. Napisz gdzie kupowałeś zestaw naprawczy?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hmm dokładniej to już słabo pamiętam bo to pare lat temu, wiem, że też chciałem odkręcać cały siłownik ale okazało się to zbędne, bo cylinder siłownika jest chyba złożony z trzech części, jednej środkowej i dwóch po bokach gdzie są uszczelnienia. W moim regionie są takie sklepy z uszczelniaczami, że praktycznie kupuje wszystko na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Hmm dokładniej to już słabo pamiętam bo to pare lat temu, wiem, że też chciałem odkręcać cały siłownik ale okazało się to zbędne, bo cylinder siłownika jest chyba złożony z trzech części, jednej środkowej i dwóch po bokach gdzie są uszczelnienia. W moim regionie są takie sklepy z uszczelniaczami, że praktycznie kupuje wszystko na miejscu...

 

 

A jak odkręciłeś te śruby zaznaczone czerwoną strzałką na zdjęciu skoro tam jest około 1cm przerwy między mechanizmem amortyzacji przedniej osi. Demontowałeś to wszystko?? 

post-8128-0-54418500-1453477058_thumb.jpg

post-8128-0-32692300-1453477119_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Miałem do czynienia z modelem ze sztywną ośką i tam jest to chyba nieco inaczej i więcej miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Tutaj nawet klucza nie można włożyć. Jutro będę próbował unieść jedną stronę osi  do góry może wtedy znajdzie się trochę miejsca. Widać chyba nikt jeszcze na forum nie robił takiego modelu. Do wiosny jeszcze troszkę czasu jest wiec powili się zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnuschti    0

Witam Panowie i Panie.

Jestem tu całkiem nowy.

Sprawiłem sobie zabytek w postaci Fendta 610 i teraz go poprawiam. Likwidując wycieki zauważyłem też źródło przy siłowniku wspomagania, mam go na wierzchu ale nie wiem jak go rozebrać, żeby wymienić ten uszczelniacz przy tłoczysku. Robił ktoś coś podobnego? A może szymek85 miał podobny? Ten pierwszy pierścień dał się odkręcić ale to za mało. 

Z góry dziękuję za ewentualną poradę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonsnow    1

@szymek85 poradziłeś sobie z tym siłownikiem bo mam taki sam problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj