Skocz do zawartości
ROL--PARTS

Massey Fergusn MF 6140 Problem ze sprzęgłem.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROL--PARTS    3

Witam 

Co może być przyczyną problemu w ciągniku MF 6140 Dynashift,otóż gdy ciągnik trzyma się na sprzęgle jak są biegi wrzucone on rusza i jedzie powoli.

Problem się pogorszył jak zrobiło się zimno,jak się zagrzeje jest już ok.

W tym ciągniku jest sprzęgło mokre (na tarczki).

Naprawiał to ktoś już ? Orientuje się ktoś jakie koszta ? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez ROL--PARTS

ROL--PARTS    3

Wydaje mi się,że raczej nie.

Ja sprowadziłem go z Niemiec po wypadku.

Miał pęknięty silnik,wymieniłem silnik.

Chodziło wszystko już ok,i po trochu teraz mu się pogarsza.

Ciągnie jak sprzęgło jest wciśnięte.

Jutro z ciekawości zajrzę jaki tam olej jest  ;)

c6e34248e43ec1a2med.jpg

a5d55f40aea477admed.jpg

88c3684e1c9fa3c9med.jpg

6f3d5bb4cbce55admed.jpg

Tak wyglądał przy kupnie..

Teraz jest silnik założony kompletny inny z niedużym przebiegiem.

I pozostała kwestia teraz tego sprzęgła

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

W tych MF-ach były różne wersje, np. taka że sprzęgło mokre sterowane wysprzęglikiem hydraulicznym a nie zaworem proporcjonalnym. Może się wysprzęglik zapowietrza ale to Ty musisz wiedzieć czy masz pedał elektryczny czy hydrauliczny.

ROL--PARTS    3

W tych MF-ach były różne wersje, np. taka że sprzęgło mokre sterowane wysprzęglikiem hydraulicznym a nie zaworem proporcjonalnym. Może się wysprzęglik zapowietrza ale to Ty musisz wiedzieć czy masz pedał elektryczny czy hydrauliczny.

Pedał jest elektryczny z tego co widzę 

u mnie jest podobnie choć nie zawsze się tak dzieje też po długiej pracy tak jakby pedał sprzęgła robił się twardy i zaczyna się delikatnie ślizgać na sprzęgle 

pedał jest hydrauliczny  jakie mogą być przyczyny

ptaszyna    125

Sprawdz czy tłoczek w pompce cofa się do końca, Ty masz objawy odwrotne, Tobie sprzęgło się ślizga a nie ciągnie. Gdy ciągnie to znaczy że nie wysprzęgla (może być zapowietrzone) a jak masz twardy pedał i się ślizga to znaczy że nie odbija do końca i tu może być winna regulacja trzpienia od tłoczka.

no własnie oto chodzi że czasem też ciągnie a jak długo pracuje bez wciskania sprzęgła to zaczyna się ślizgać  i twardnieje pedał

tylko to nie jest zawsze    większość czasu pracy jest ok wyprzęgla dobrze 

ptaszyna    125

Kolego Ptaszyna  jak to odpowietrzyć ? 

Jak masz pedał elektryczny, czyli zawór proporcjonalny to jest to zupełnie  inna "para kaloszy". Tego się nie odpowietrza (co mi wiadomo). U siebie rozbierałem sprzęgło i po złożeniu nie odpowietrzałem i działa dobrze, więc z tąd wnioskuje że się nie odpowietrza.

Zupełnie inaczej jak jest pedał hydrauliczny, wtedy trzeba odpowietrzyć po naprawie.

W tym temacie pod koniec jest o odpowietrzaniu; http://www.agrofoto.pl/forum/topic/70443-renault-ares-550rx-kalibracja-skrzyni/page-2?do=findComment&comment=1702275 . W Aresach i MF-ach skrzynie i sprzęgła są takie same(ten sam producent)

Edytowano przez ptaszyna

ROL--PARTS    3

U mnie problem został rozwiązany-ciągnik znalazł nowego właściciela.

dużo za niego dałeś ?? jak na niemca to ostro go zdewastowali 

Sprzedałem za 40.000pln.Rocznik 1999. 

Co do zdewastowania,to ciągnik w normalnym stanie.(tam nikt nie kupuje i trzyma pod kocem-tylko kupują ciągniki aby używać).

Ten miał 7050mtg.

Pozdrawiam 

ROL--PARTS    3

No dość mało jest ich w tej masce.Trochę jest lepiej widać w kabinie.

Za to jednym się ta maska podoba,innym nie.Kwestia gustu.

b3c85f535f438d5bmed.jpg

ptaszyna    125

przebieg normalny cena i rocznik też i  w rzadko spotykanej masce

Mnie się wydaje że cena 40k za ten rok i przebieg to jest bardzo atrakcyjna, aż podpadająca. Pokaż mi ten rocznik w podobnej cenie.

lukbold    411

za te cene sam bym kupił ;).. tymbardzeij że pisał o silniku z niskim przebiegiem o ile można wierzyć :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?