matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

marulekk    5324

czy to prawda, że na obszarze objętym chorobą tych wściekłych dzików jak chce sie sprzedać bydło to trzeba wcześniej do powiatowej weterynarii dac info gdzie, co i ile szt. się sprzedaje ??

znajomy mi tak mówił czy to prawda czy bujda


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

raczej chodzi o przewóz żywych zwierząt żeby nie przewlec tego dziadostwa dalej w Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

no właśnie o to chodzi a że mamy pomysłowych ministrów i i urzędników to wszystko w tym kraju może być

jest kolejny pretekst do spadku cen bydła

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

wczoraj ktoś pisał,że cena leci w dół -a dziś dzwoni naganiacz i szuka bydła............zawsze tak się dzieje jak tanieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

czy to prawda, że na obszarze objętym chorobą tych wściekłych dzików jak chce sie sprzedać bydło to trzeba wcześniej do powiatowej weterynarii dac info gdzie, co i ile szt. się sprzedaje ??

znajomy mi tak mówił czy to prawda czy bujda

Na OBSZARZE ZAPOWIETRZONYM Afrykańskim Pomorem Świń trzeba ubiegać się o zgodę na wywóz bydła w Powiatowej Weterynarii. Jeśli w gospodarstwie są również świnie, można takiej zgody nie dostać! Znam przypadek, że dali 24h na wdrożenie bioasekuracji, bo i mleka nie odbierze mleczarnia.

U mnie jest Teren Zagrożony ASF i ograniczeń dot. bydła brak, bo świń nikt w okolicy nie ma. Jedynie skup cieląt czasowo zamknięty, a świń prawie 2 lata nie skupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

W mojej okolicy skup został zamknięty z bydłem i świńmy a nie ma żadnego obszaru zapowietrzonego ASF.

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

i co z tego ze dzwonią  jak dobrej ceny nie chcą dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

i co z tego ze dzwonią  jak dobrej ceny nie chcą dać

 

 

byk mieszaniec z CH 870kg propozycja 8,- netto

dwa MM z czym to nie wiem czorne ale nie lm licha doopa w wadze 750,780 po 7,4,-netto

renifer ale nieźle zbudowany 820kg 7,-netto

Ceny to tylko propozycje bo bydlaki muszą trochę postać jeszce....

a zainteresowany był SŁABY

czy to słaba cena na tą porę roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

W mojej okolicy skup został zamknięty z bydłem i świńmy a nie ma żadnego obszaru zapowietrzonego ASF.

U was nawet zagrożonego nie ma, więc nie widzę związku. Handlarz przyjedzie każdy. U mnie pojechały ostatnio dwie krowy i nie było problemu. Obszar zapowietrzony jest w promieniu 3 km od ogniska choroby, zagrożony 10 km. U mnie cała gmina zagrożona i ruch bydłem normalny. Szkoda tylko świniarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za głupotę kilku zapłacą wszyscy. Chłop to jednak ciemny jest czasem. Nie wnikam jak wirus przeniósł się o 100 km z lasu do chlewni, ale nowe ogniska to już jakaś paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Chłoaki w naszym kraju jak szanowna unia nakaże to i byki się będą cielić, tak samo i asf to rozgrywka zachodu na naszym terenie. Mały przykład do zastanowienia- na terenie z wykrytym asf rzeźnia nie może ubijać świń nawet zbadanych i "czystych" ale już półtusze zwożone nawet z końca świata śmiało może ładować w kiełaski... taka sytuacja... I tak na logikę co ma byk do świni? jak nawet ten cały asf nie jest groźny dla człowieka to o co afera? Polityka i tyle, Polska ma być rynkiem zbytu dla UE a nie producentem wieprzowiny ot cały asf.

A w temacie bbydła żeby nie było propozycja za HO niezłej budowy 7zł  brutto, narazie się wstrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

We czwartek sprzedalem byka ncb (z problemami zdrowotnymi)    waga 605 kg cena brutto 7,3 zł Duze zapotrzebowanie bo gosc zagadywal czy wiecej mu nie sprzedam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

dziś sprzedane hf 5szt. waga na czysto 650,685,605,689,648 wiek 24mie, cena 7,40 brutto warzone na mojej wadze . poprzedni handlarz dawał 7 brutto i mówił że cena leci w duł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

to dziwne ze cena leci w dół u handlarzy aaa np.  patrząc na cene w Fooodworks  to w ciągu 3 tygodni  poszła z 11.80  na 12.60 za byki R do 24 miechów 

także sprawdzajcie cenniki w ubojniach a nie wierzcie handlarzom

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tego ASF. Wiec jak to jest można normalnie na Podlasiu kupić cielęta bez zbędnej biurokracji czy będzie już problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

dzis sprzedane do masarni Henryk Kowalczyk byk hf slabej budowy 775kg i ho 682kg po 6.7zł, jałowka Ho 614kg 6.6zł ,jałowka bbb 529 po 7zł wagi brutto ,ceny netto potrocenie 7% wazone na samochodowej a potem sprawdzone na ogolnej.propozycja biernackiego za te same sztuki byk hf 6.5 byk ho 6.8 jalówka ho zaczeli od 6zl twierdzadz ze to hfka dotargowalem do 6.5 jałowka bbb 6.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

BM kobylin poszukuje HO     to Kowalczyk kupuje Ho  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

bm podobno wisi kase rolnika,ale ile w tym prawdy to kit wie, nie sprzedaje im to mi to tito;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Henryk Kowalczyk daje na dziś 13.2 za O klase byk HF,  tylko do mnie ma za daleko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj