Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

vf38erhz    0

Witam. Dawno nie sprzedawałem cielaków, ale że obora mi się "kurczy" próbuję od kilku dni sprzedać MM-a ok 100-120 kg, i po 10 ziko nikogo nie stać- haha .A byczek ładny, może nie super ale ładny. Wkurzają mnie cwaniacy dla których każdy czarno-biały to hf. Dzisiaj "miałem " handlarza w oborze dla którego czysty SIM to też był HF. Normalnie załamka.  

Warmińsko-Mazurskie .

Mój apel do hodowców: Nie sprzedawajcie za bezcen handlarzom - jakby ktoś zapomniał ile kosztuje inseminacja, odchów i ilość wypitego przez cielaka mleka, że o pracy przy nim nie wspominając to przypominam : DUŻO więcej niż nam dają.

Ja wiem że handel musi zarabiać ale adekwatnie do wkładu poniesionego a nie więcej niż rolnik. 

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

bodzioman18    21

gdzieś tu na forum czytałem że można w agencji sprawdzić ile ważył byk w rzeźni, dzisiaj byłem sie o to pytać i panie które które były w biurze powiedziały że mają informacje z rzeźni ile warzyła dana sztuka, i jak sie wybiła, ale mam iść do naczelnika jeśli chce czegoś sie więcej dowiedzieć. pani naczelnik powiedziała że nie może mi udzielić takich informacji ponieważ ja osobiście do rzeźni byków nie sprzedawałem i było by to udzielanie informacji niezgodne z prawem. moim zdaniem takie coś to poprostu jest wspomaganie tych wszystkich oszustów

mat22889    11

Witam. Dawno nie sprzedawałem cielaków, ale że obora mi się "kurczy" próbuję od kilku dni sprzedać MM-a ok 100-120 kg, i po 10 ziko nikogo nie stać- haha .A byczek ładny, może nie super ale ładny. Wkurzają mnie cwaniacy dla których każdy czarno-biały to hf. Dzisiaj "miałem " handlarza w oborze dla którego czysty SIM to też był HF. Normalnie załamka.  

Warmińsko-Mazurskie .

Mój apel do hodowców: Nie sprzedawajcie za bezcen handlarzom - jakby ktoś zapomniał ile kosztuje inseminacja, odchów i ilość wypitego przez cielaka mleka, że o pracy przy nim nie wspominając to przypominam : DUŻO więcej niż nam dają.

Ja wiem że handel musi zarabiać ale adekwatnie do wkładu poniesionego a nie więcej niż rolnik. 

Pozdrawiam.

kurde wziął bym te cielaki od ciebie bo takich szukałem ale  "troszke" daleko mam :(

cyprian1219    364

Witam, czy orientuje się ktoś w cenach bydła w wielkopolskim? Mam do sprzedania 4 jałówki MM. Przeszukałem troche temat i nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś ostatnio sprzedawał.

StaryViking    0

To Łata Mirek ze Świętokrzyskiego za czyste LImousine proponuje mi 8.7 brutto. Mam swoją wagę która stoi obok szopy więc chyba wie co robi

tydzień temu sprzedałem 3 sztuki po 9 z watem Przygodzie też mam wage

wrona    11

gdzieś tu na forum czytałem że można w agencji sprawdzić ile ważył byk w rzeźni, dzisiaj byłem sie o to pytać i panie które które były w biurze powiedziały że mają informacje z rzeźni ile warzyła dana sztuka, i jak sie wybiła, ale mam iść do naczelnika jeśli chce czegoś sie więcej dowiedzieć. pani naczelnik powiedziała że nie może mi udzielić takich informacji ponieważ ja osobiście do rzeźni byków nie sprzedawałem i było by to udzielanie informacji niezgodne z prawem. moim zdaniem takie coś to poprostu jest wspomaganie tych wszystkich oszustów

Ja złożyłem oficjalne pismo do ARiMR i odpowiedź była pozytywna tzn. udzielono mi informacji ile ważył byk w wadze żywej oraz jego tusza po uboju jako powód podałem właśnie podejrzenie oszustwa ze strony pośrednika.

Sprzedał ktoś z Was ostatnio do OSI Foodworks Poland ??? Mam propozycje sprzedaży na poubojową ale komentarze za wcześniejsze lata nie napawają wiarą w ich rzetelność.  

Edytowano przez wrona

jaro330    1

moze ktos sie wypowiedziec o firmie oles tongue.png  i moze ktos wie czy wiesio lachowski kupuje jeszcze bydłosmile.png

bodzioman18    21

kolego wrona to pismo wysyłałes do powiatu czy gdzieś wyżej ? chciałem ci prywatną wiadomość wysłać ale chyba masz skrzynke pełną

mariuszd93    489

Ja  takie rzeczy sprawdzam przez  telefon  ,  raz sprawdzałem  nawet dla znajomego   z forum , z innego województwa i nikt  nie robi problemów 

Edytowano przez mariuszd93

bobienko    140

co agencja to obyczaj,ja do swojego BP zachodzę z nr kolczyka i zaraz wszystko mam czarno na bialym

mariuszd93    489

Da  się  w każdym , ale nie  znając Cię zapytaja  dlaczego akurat tu dzwonisz i  raczej odeślą z kwitkiem .

Spróbuj  zadzwonić do  wojewódzkiego biura

mat22889    11

Witam, czy orientuje się ktoś w cenach bydła w wielkopolskim? Mam do sprzedania 4 jałówki MM. Przeszukałem troche temat i nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś ostatnio sprzedawał.

6.80zł na żywą

koło 11.90-12.10zł  na wbc

loldek37    4

Warmińsko-Mazurskie .

Pozdrawiam.

A ile masz tych byczków ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.