matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

wbc zawsze z wagi w gospodarstwie albo na skupie minus okarmienie np 7% zazwyczaj jak z wagi z ubojni ktoś odlicza 7 % to wbc rewelka wychodzi.i jak to na agro foto 65%to standard.ps niekture ubojnie wpisują wage żywca na pałę np piini beef.ważą po 10 sztuk  przy dużych dostawach i jak ktoś nie warzy bydła w gospodarstwie to wbc jest szalenie wydajny lub mocno słaby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

szczerze to nie wiem bo nie byłem przy sprzedaży- jutro spytam, wiem,że mały mecedesik taki na 4 sztuki, wagę znam bo rano je ważyliśmy u mnie i  ojciec mi mówił,że kasa była od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mglowa    1

szczerze to nie wiem bo nie byłem przy sprzedaży- jutro spytam, wiem,że mały mecedesik taki na 4 sztuki, wagę znam bo rano je ważyliśmy u mnie i ojciec mi mówił,że kasa była od ręki

biednie u was placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Takie czaasy taka cena.Dzisiaj na wsi był mój odbiorca i miał na samochodzie sztuke HFXLM 712 kg ale piękna budowa to mówił że 7.50 dał.Jałówki mówił ze max 7.

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dziś sprzedane dwa HO, 802 i 892kg po 7zł, wiek 22 miesiące. Pierwszy raz widziałem jak handlarz robi oczy i sprawdza swoą własną wagę :D  byczki faktycznie i mnie zaskoczyły pozytywnie, lokalny odbiorca wagi i ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

sprzedawałem ok. 2 tygodni temu do abp pniewy to mowil, ze liczyli wybojowosc od wagi netto (okarmienie potracal 6% ) i tak na przyklad jeden z bykow wazyl w domu 857 kg brutto, przysłali rozliczenie: poltusza 496kg cena 13,40 netto (klasa U)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxkonrad86    0

A jak tam w OSI POLAND, wiem że opinie mają nie najlepsza ale może ktoś z nimi handluje i napisze jak z waga cena czy kantuja głównie chodzi mi o Górke k. Ostródy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

chudy123 ....i jesteś zadowolony z sprzedaży do tej firmy? ...proponują 12,40 netto a ile jest % vatu ...8%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

VAT-u masz 7%, powiem tyle ze kasa jest pewna,  placa w ciagu 7 dni i nie slyszalem zeby komus  nie zaplacili.  A czy jestem zadowolony to zalezy jakie sa sztuki. Z bykow jestem bo nikt nie chcial mi dac powyzej 8 netto za mieszanke hfxbbb, a po przeliczeniu otrzymalem ok. 8,4 netto. Sprzedalem im rowniez 2 jalowki po 12,20 netto R i jednego byka hf w tej samej cenie.To w przeliczeniu otrzymalem za jalowki nie cale 6,70 netto, a za hf 6,40 netto

Edytowano przez chudy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

6,40 netto za hf to ile on ważył i jak się wybił? a w jakiej klasie się wybił to dostajesz w pismie od nich dopiero czy jest ustalana przy sprzedaży ( ja tylko raz sprzedawałem na wbc i to sumie sprzedawałem na żywą ale powiedzieli jak się wybije lepiej to dołożą ...oczywiście bzdura)

Edytowano przez nespe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

hf waga brutto 675kg klas O cena 12.20 netto wybicie 53% to w przeliczeniu dokladnie daje nie cale 6,46 netto. Ogolnie przyjaechal gosciu od nich ogladac te sztuki i tak jak powiedzial to tak sie wybily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

kto bral

 

Brał gość MARIUSZ ĆWIK z Inowrocławia pierwszy raz się z nim spotkałem

byki miały ponad 30 miechów i mieli okazję na cenie pojechać 

chudy123 ....i jesteś zadowolony z sprzedaży do tej firmy? ...proponują 12,40 netto a ile jest % vatu ...8%?

na ryczałcie 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

wbc zawsze z wagi w gospodarstwie albo na skupie minus okarmienie np 7% zazwyczaj jak z wagi z ubojni ktoś odlicza 7 % to wbc rewelka wychodzi.i jak to na agro foto 65%to standard.ps niekture ubojnie wpisują wage żywca na pałę np piini beef.ważą po 10 sztuk  przy dużych dostawach i jak ktoś nie warzy bydła w gospodarstwie to wbc jest szalenie wydajny lub mocno słaby

kolego pini beef nie waży bydła po 10 szt pewne na 100% sam tam dostarczam i byłem na zakładzie nawet chyba przed ubojem nie jest ważone bydło tylko ważone jest samo mięso 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

P.H Mianowski? Jeszcze nigdy nie słyszałem o takim kupcu. Coś mi się wydaje kolego, że 1 post na starcie i odrazu lecisz z "promo" jakiegoś nowego prywaka. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu sprzedałem 7 szt byków 4 NCB i 3 HF  waga ogólna 5820 kg cena 7,50 zł/kg , i sprzedałem pierwszy raz do 

P.H Milanowski województwo Podlaskie) Netta-Folwark 48.  przelew doszedł w niecałe 7 dni . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Panowie potrzebuje iformacji na temat firmy,,Kamillo''skupującej bydło,wie coś ktos moze ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Jakie mieszance jaka waga?mozna prosic o fotki ???

Sory ze tak długo nie odpisywałem, ale niezły zapiernicz w polu miałem. Wczoraj przeważone kilka sztuk i pod 450 już podciągają, a jeden wybitny to nawet 520 miał. Sam sie zdziwiłem ze po sianku do takiej wagi dobiły. Teraz juz  chyba będe je trzymał do duzych, bo raczej nikt  by mi ich nie zapłacił, tym bardziej ze po 10zł chciałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj