Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baks00    50

fireseba czyli według ciebie hodowla jest calkowicie  nie opłacalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    719

pawelol111, tak dostajesz fakturę tyle że bez zsitki i cen, za kilka dni druga faktura przychodzi pocztą już z wypisanymi wagami po WBC, cenach itd. Nic na gębę nie idzie.

Dzięki za info :)

 

Fiseba: kiedyś liczyłem wg książki ile zje byk. Wychodzi że po odjęciu cielaka i kosztów zostanie ok 1500-2500zł w zależności jakie ciele, czy od mięsnej krowy czy HF, czy kupione czy od swojej. Gdyby żyć z samych opasów to trzeba kilkadziesiąt rocznie sprzedać a jeśli ma się krowy mleczne i przy okazji rocznie 10 byków sprzeda to jest minimum 15000zł dodatkowej kasy a i tak sie po oborze chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzborn    219

nie widzę sensu hodowli byków.... Dokładacie kasę z dopłat, a w zamian macie dużo roboty i zmartwień. Za pieniądz z dopłat można spać spokojnie i tyć przed telewizorem. Ile zarabiacie na bykach jeśli sprzedacie 1kg za 7zł a cena paszy objętościowej w tym roku to 1zł za 1kg SM? Ile byk musi zjeść by w dwa lata miał 770kg?

 

widze ze w galerii kukurydze na ziarno lansujesz...

uwazasz ze na kukurydzy na ziarno taki biznes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    719

Z tymi 7zł/kg to też nie przesadzaj. Za mięsne i mieszańce dają 7,5-8zł. Z dopłatami jest różnie - jedni mają 20ha swojej ziemi i 20ha dzierżaw gdzie dopłaty oddają, jeszcze inni mają 25ha swojej ziemi. To troche mało utrzymać rodzinę za 25 tys. Kolejna sprawa byk rośnie 18-24mc i co rok nie występuje taka podła susza. 

 

Kukurydza na ziarno w tym roku dała dobrze w D.... nawet na koszty nie było więc to tu trzeba dołożyć z dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

głupszej kalkulacji  w życiu nie  widziałem ... 

To  nie trzymajcie i  po sprawie , nikt nikomu nie  każe 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    153

Azor07 podaj nr telefonu do Brzegowego.

 

Masz wszystko na PW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    50

Tak jest dobrze gada Nie pasuje nie trzymac a mądrosci zachował bym dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    0

cena na wczoraj ABP Poland byki klasa R 12.60 zł netto a jałówka klasa R 12,00zł netto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    489

Dzięki za info :)

 

Fiseba: kiedyś liczyłem wg książki ile zje byk. Wychodzi że po odjęciu cielaka i kosztów zostanie ok 1500-2500zł w zależności jakie ciele, czy od mięsnej krowy czy HF, czy kupione czy od swojej. Gdyby żyć z samych opasów to trzeba kilkadziesiąt rocznie sprzedać a jeśli ma się krowy mleczne i przy okazji rocznie 10 byków sprzeda to jest minimum 15000zł dodatkowej kasy a i tak sie po oborze chodzi.

Kolego a mógłbyś z łaski swojej wstawić wyliczenia z takim zyskiem????

Bo albo ja nie umiem karmić bydła, albo nie umiem liczyć kosztów......

W zeszłym roku liczyłem wsztstko co zjadły opasy i wyszło mi max 1000,- zysku nie licząc słomy, robocizny i prądu-bo wody nie liczę mam ją dla bydła ze studni i kosztuje mnie tylko prąd ^^


KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

 

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobienko    157

Tak jest dobrze gada Nie pasuje nie trzymac a mądrosci zachował bym dla siebie.

 

przyłączam sie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    101

na szybko jeśli mamy 2tyś zysku to w drugim roku byk zjada 2000zł co przy dzisiejszych cenach paszy daje 5,5kg SM na sztukę dziennie nie licząc innych kosztów.

Ja na tym interesu nie zrobiłem i sprzedałem 2 byki w wadze 550kg i dostałem za nie 7tyś a za cielaki w wadze 100kg moglem zgarnąć 2700zł. Więc nic nie zarobiłem tylko się narobiłem.

Podajcie swoją dawkę na byka 550kg

Edytowano przez fireseba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    2

niema się o co kłócić każdy orze jak może a nie każdy zarabia.a cena na byka wróci prognozuje już w marcu bydła w obórkach nietęgo a dopłata wielu korci tylko nie zawsze wyrównuje stratę ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    50

na szybko jeśli mamy 2tyś zysku to w drugim roku byk zjada 2000zł co przy dzisiejszych cenach paszy daje 5,5kg SM na sztukę dziennie nie licząc innych kosztów.

Ja na tym interesu nie zrobiłem i sprzedałem 2 byki w wadze 550kg i dostałem za nie 7tyś a za cielaki w wadze 100kg moglem zgarnąć 2700zł. Więc nic nie zarobiłem tylko się narobiłem.

Podajcie swoją dawkę na byka 550kg

Powiem tak schodzimy na temat opłacalności bydła.I bez urazy ale przy takich sztukach to czego się spodziewac.Jasne są sztuki gorsze każdemu się trafiają.Ale myslisz ze ,,strzelał bym sobie tak w kolano'' hodujac byki i do nich dokładac.Nie ma kokosów bo cena różna.A jeżeli był bym na minusie to jasne że bym raczej nie hodował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    101

nie piszę ze złości lecz z szacunku że macie pasję do tego a nie ciągniecie pieniądze z UE i je przepijacie. Chcę wiedzieć tylko jak karmicie byki że to Wam się opłaca, bo to jest najbardziej kosztowna rzecz w całej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    19

Byk 550 to nie byk tylko kurdupel. Nie wiem co to za cudo było i czym karmione ale patrząc na wagę to jakiś badziew. Zobacz sobie w galeriach u ludzi byki mięsne po 700-800kg. To jest towar. Za takiego przy nędznym roku dostajesz 8 zł x 750kg= 6tys zł. Kiszonka z kukurydzy to najtańsza pasza - z hektara spokojnie można wyciągnąć 50 ton a wyciągają i 70. Do tego siano, śruta, dodatki i byk rośnie. Ale pasza musi być bilansowana i materiał do hodowli musi być dobry. 

 

Masz 6 tys - jak masz mięsne krowy to ciele kosztuje tyle co krowa zje, zachoruje + inseminacja czyli niech będzie 1300zł. Ciele ssie do 6-7 miesiąca. Potem masz opas dobrymi paszami. Niech zje za 2700zł to jakby nie patrzeć zostaje 2 tys zł a często taki byk 750 kg brutto łapie już w 18 miesiącu życia. 

Jak masz mieszańca np HFx LM to wiadomo - odsadza sie i jedziesz na mleku sztucznym. Wtedy mniejsze zyski ale też zostaje okrągły grosz.

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    489

kolego wg mnie w opłacalności  nie chodzi o piękne sztuki tylko o to aby się wychodziło na plus nieraz lepiej wyjdzie się na byku hf niż na kupionym rasowym odsadku


KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

 

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    50

Każdy karmi inaczej i wartosci produktów sa różne.Podstawa to cielę dobrze odpojone i chociarz jakies geny, .Bo z igły wideł nie zrobisz.Ale jak najbardzie dobrze zbilansowana dawka pokarmowa  i jakos to się kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    101

Najtańszy odpas jest do 350-400kg potem potrzeba więcej energii na produkcje 1kg mięsa. Sprzedałem je gdyż miały być na zarobek ale w wieku 14 miesięcy zrezygnowałem bo widziałem że jeśli chcę je dalej karmić muszę im kupić bele które kosztują 250zł a z tego co widziałem to byk zjadał więcej pieniędzy niż zarabiał. Bo przy cenie 7zł za mieszańca traciłem drugie tyle ile dostawał w mordę. Nie rozumiem nadal jak możecie mówić o zyskach gdy pasza kotuje 3x tyle co normalnie a cena mięsa jest ta sama. Czyli  w urodzajnym roku zarabiacie na byku 5tyś zł? Czysty zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    153

kolego czy to jest Józef Brzegowy ?

 

Tak, jest też Krzysztof Brzegowy (rodzina kuzyny ) kupuje w stronach kolegi z forum soltys48 ,mario3107

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    50

Czyli sprzedałeś z braku pokarmu tez w pewnym sensie.Nie ma sensu dalej tłumaczyc tego i spierać się  o opłacalność kazdy wie swoje.A ja myslę że o CZYJES NIE MA SIĘ CO MARTIWC,BO TO ZADEN ZYSK.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 
       
×