Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    347

predzej z zlamana noga pojdzie na WBC i zalezy jak sie wybije

tak ale wszystko zależy jak ma złamaną-opisywałem tylko co widziałem

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    347

tak brać to oni biorą chętnie-za taką przebitkę!!

LOKALIZACJE MASZ  W PROFILU

bykoland    1

Ile mogę dostać za byka ze złamaną nogą ma ok .500kg ?

Zależy jeszcze gdzie złamane, jeżeli powyzej kolana, to może być już zapalenie i cały zad do wyrzucenia.

marijusz    29

ostatnio dostałem umowe dla stałych dostawcow Jest w niej kilka idiotycznych zapisow:

nie bede stosował pasz z udziałem roslin GMO ( w tej chwili nie ma na rynku paszy bez soji GMO) a nizej ze ostarnie cztery miesiace opasu mają byc karmione paszami wysokobiałkowymi 

załadunek bydla rownierz w niedziele i święta ( niedziela to jeszcze oki ale Wielkanoc czy Boże Narodzenie tonie miałbym ochoty z bydłem sie ciagać )

Harmonogram dostaw na cały rok ( ilość sztuk w poszczególnych miesiącach )

marijusz    29

Nie podpisałem ! Zeby to podpisac to trzeba nie umieć czytać i liczyc Dołożą ci kilkanascie groszy jak spełnisz ich wymogi odnośnie jakości wołowiny i sposobu chowu  a za***rdola kilkadziesiat groszy za takie głupoty jak ph powyżej 5,9 lub bydlo poobijane Jak ja bym miał wpływ transport !!

kubaska    7

pewnie ci co dali agrofoto siepe za reklame. za brudny ogon tez -30 gr. smiech na sali :D jutro przyjezdzaja po krowy HF ok 600 kg. ile wolac?

ciastek12    32

Nie dobijaj mnie, jestem wystarczająco załamany tymi spadkami. Jestem z pomorskiego, najbliżej mam do ubojni Obojan, i do nich sprzedaje już od kilku lat. Bez problemu sprawdzisz ich cennik w necie, lub możesz zadzwonić. Nie ukrywam że później licze na przeprosiny

Niestety z cennika podanego w necie na innym portalu cena w tej ubojni spadła o 1 złotych polskich w przeciagu 2 tygodni... i wynosza do 6.5 za byka w wadze 600 netto. Dobrze, ze sprzedałem 2 tygodnie 2 hf-y w wadze 740 i 770 brutto po 6.8 netto. Waga moja. Odbiorca jak wyzej.

mati2411    3

Sprzedawał ktoś Graczykowi i Gortatowskiemu z Gorczenicy ? waga się zgadzała? 

Piterek91    0

Panowie,jaką rozsadna cene wołać Byka, lm ok75% ładnie umięśniony zad również ładny,waga ok.800 kg wiek mniej jak 24m-ce.??

zxr5    1

Odnośnie Graczyka i Górtatowskiego z Gorczenicy to wszystko okej bez jakichkolwiek zarzutów. Żadnej kombinacji przy wadze i wypisywaniu faktur. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie, bo sprawdzałem na swojej wadze a potem na ich.

tola27    9

Panowie o jakiej wy obniżce mówicie w piątek był u mnie handlarz nic nie mówił że bydło w dół ma iść z tego co wspomniał to jest problem bo go nie ma, daje do 8 zł o dobrej wadze mi proponował 7.5 a nie są jakieś cuda mieszanka hf narazie stoją

grzesiek88    76

No to jest taki mechanizm handlarzy, puszczają famę że bydło w dół i ludziska wypychają panicznie co się da a oni zbierają żniwo szczególnie jak bydła brakuje. Chyba trzeba ten okres przeczekać, marzec-kwiecień jak ruszą znów dopłaty to zrobi się spokojniej i cena wróci do normy. A na wskaźniku agrofoto bydło ładnie na zielono w górę, jakbym agrobiznes oglądał :D

Dokładnie. Nie wszyscy dostali dopłaty a kupować środki to ostatni dzwonek. Ja się wstrzymuje do końca kwietnia aż się wszystko uspokoi. W piątek był handlarz oglądać krowę to też straszył że mają lecieć w dół, w nagrodę krowy nie dostał :)

kabus55    54

No właśnie po to są te obniżki. Towaru pewnie brakuje, a że wiosna idzie to niejeden sprzeda w obawie przed jeszcze większymi spadkami. To jest chyba nawet sytuacja dość powtarzalna w lutym. Choć oczywiście nikt do końca nie jest w stanie stwierdzić czy nie jest to jakaś stała tendencja.

zkordalski    83

3 byki hf wiek po 19 mc wagi brutto 660 580 540 cena 7.35 z watem . Czyli netto 6.85 firma URBANEK moim zdaniem bardzo dobra cena nikt tyle nie chciał dać

tola27    9

Zawsze przed świętami sieją panikę że bydło w dół w ten sposób nabijają sobie kieszenie naszym kosztem

pawelol111    713

Panowie to jak to jest z tym WBC? Warto sprzedawać np krzyżówki bbbxcharolaise albo limousine x piemontes takie po 750-800kg czy oddać na wage żywą po 8-8,5zł/kg?

3 byki hf wiek po 19 mc wagi brutto 660 580 540 cena 7.35 z watem . Czyli netto 6.85 firma URBANEK moim zdaniem bardzo dobra cena nikt tyle nie chciał dać

A jak z wagą? Bo różnie to podobno u nich bywa, ja osobiście się przejechałem na nich.

miosio    4

sprzedaj na WBC dobre krzyżówki masz wiec napewnoe sie dobrze wybija:)

zkordalski    83

to mój 2 raz jak do nich sprzedaję zawsze ważą byka wychodzi te np 660 ja wchodze i ojciec patrzy czy dodaje moją wagę i tak każdą sztukę. Widzę po ich twarzach leeki niesmak ale mam pewność  że jest wszystko ok bo tara pokazuje idealnie co do kg . Wiec Polecam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Nyseth
      Witam. Przychodzę do was z pewnym problemem. Ostatnio kupiłem krowę rp czerwoną i jałówkę po niej. Krowa jest aktualnie zacielona. Problem leży w zachowaniu krowy. Jest agresywna, nieufna, boi się podejść bliżej. Stoją one aktualnie razem, tj. krowa z jej cielakiem (5 miesięcznym).Nie będę ukrywać, że nie spodziewałem się takiej nieufności i agresji. Pytanie, czy jest szansa na oswojenie jej ? Jak to zrobić? Miał ktoś może taki problem ? Zależy mi na szybkich i treściwych odpowiedziach. Dziękuję i z góry pozdrawiam.