Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yage    2
Napisano (edytowany)

Byk HF 630kg 7,60 brutto mazowieckie

Edytowano przez yage

Wiadomość z agroFakt.pl

mnghmngh    0

Witam! Handlował ktoś z Koniarkiem z Koziej Góry? Jeśli tak to jakie macie doświadczenia z tą firmą?

mariuszd93    489

Wszystkim z odpowiedzi dziękuję. Pojedziemy do tego Pana zobaczyć co jest na fakturach i wtedy napiszę co tam znalazłam.

Pytam kolejny raz  i  co  tam  wyszło  z dochodzenia? tak jak pisałem  jeden  czegos  nie  zrozumiał,  a druga  bez potrzeby  sieje  zamieszanie i panikę?  :P

edzia    6

Poza forum posiadam swoje obowiązki. Na razie mogę powiedzieć tyle, że rolnik zdecydował się oddać sprawę do prawnika. Na fakturze jest pieczątka z informacją, że jest ubezpieczona i ta złotówka od kg wagi żywej to koszt tego ubezpieczenia. Jeśli sprawa będzie miała dalszy bieg i rolnik, który się czuje oszukany, ale i bezradny, przypominam to starszy człowiek dam znać co i jak. Wiem, że kilka innych osób zostało w podobny sposób "ubezpieczone", ale mało kto sam przed sobą przyzna się, że był po prostu naiwny. Sprawdzałam za kwotę 750 zł można w profesjonalnej firmie ubezpieczyć fakturę na kilkadziedziesiąt tys zł.

mariuszd93    489

Ubezpieczenie  czego? jesli nawet tak jest - to na pewno nie  jest obowiązkowe i rolnik musiał  się  dobrowolnie  na to  zgodzić  - żeby handlarz to  zastosował .

Trzeba  patrzeć  co  sie  podpisuje i najpierw  sie  zastanowić, a nie  potem  lament  i prawnicy  ....

romek6340    203
Napisano (edytowany)

Jałówka Ho 500-550 kg;  

Ile powiedzieć jak po nią przyjedzie bo nie mam dobrego punktu odniesienia co do ceny, a na ostatnich stronach za tematu tez nic nie znalazłem.

Pogranicze lubelskiego i mazowieckiego

Edytowano przez romek6340

mariuszd93    489

Mała  troche , myślę  że  6,50  to  max .

Ale  nie  sprzedaje takich , za  50%  SM  650 kg . dostałem niedawno  7 zł  brutto 

to wytłumaczcie mi że nawet jeśli ceny mają spaść to byków szukają i jak mówię że za dobre MM ma być z przodu 8 (cena netto) to jakoś się nie krzywią??? ja wiem że jak są na sprzedaż byki to od poniedziałku zawsze tanieją także to żadna nowość ;)

donweter1989    181
Napisano (edytowany)

@mglowa - Jeśli od handlarza to masz kit z pierwszej ręki, a jeśli od sąsiada to z drugiej, bo to mu najpierw go wciśnięto :-D

Edytowano przez donweter1989

the1mati1    45

Uwaga na skupujących z ubojni Milex Meat k/ Strykowa. http://www.milex-meat.eu/ Oszukują na wadzę. Po tym jak ostatnio od mnie brali jakieś 2 miesiące temu, coś ta waga mi się nie zgadzała bo byki wyglądały na więcej, więc postanowiłem zakupić wagę. Dzisiaj do mnie przyjechali i jednak miałem rację na byku 760 kg, 40kg mniej.  A pomyśleć że handlowało się z nimi tyle lat i ile mogę być już w plecy. Nie sprzedawać do tej ubojni a jeżeli ktoś się zdecyduje to koniecznie ważyć przed sprzedażą. Jak ktoś do nich sprzedaje niech się odezwie na PW.

psamian    1
Napisano (edytowany)

Dzięki za ostrzeżenie , miałem chęć do nich sprzedać na WBC bo cenę za R zaoferowali mi 13,4 netto.
W tym przypadku sobie odpuszcze , lepiej wziąć trochę miej za byka ale żeby wszystko było na swoim miejscu, zarówno waga jak i gotowka .
Propozycja za mm 7,7 netto.Pozdrawiam

Edytowano przez psamian

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Nyseth
      Witam. Przychodzę do was z pewnym problemem. Ostatnio kupiłem krowę rp czerwoną i jałówkę po niej. Krowa jest aktualnie zacielona. Problem leży w zachowaniu krowy. Jest agresywna, nieufna, boi się podejść bliżej. Stoją one aktualnie razem, tj. krowa z jej cielakiem (5 miesięcznym).Nie będę ukrywać, że nie spodziewałem się takiej nieufności i agresji. Pytanie, czy jest szansa na oswojenie jej ? Jak to zrobić? Miał ktoś może taki problem ? Zależy mi na szybkich i treściwych odpowiedziach. Dziękuję i z góry pozdrawiam.