Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy ceny będą szły w górę?

galeria
Byki
dzikidaniel    36

Skibe mam blisko, chętnie bym mu dawał. Ale te ceny na wbc ma tragiczne. Na żywą byś chyba więcej dostał

Ten ostatnio (HF 25 miesięcy, chudy i kościsty) przy 600 kg brutto wyszedł po ok 7 zł z VAT. Kto da więcej przy pewnym pieniądzu w 14 dniach i z uczciwą wagą?

Edytowano przez dzikidaniel

gregory81    1

na trzech bykach 150 kg i jak z takimi żyć

Rozumie że byki przeważyłeś? Bo spotkałem się  z czymś takim że sprzedającemu na ,,oko'' wydawało się że byk ma nie wiadomo ile a po wprowadzeniu na wagę lipa. Kupiec załadował sprzedający słowem się nie odezwał. A później krzyczał po okolicznych wioskach oszust!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

nie radziłbym ze sobieradkiem chandlowac oszust i złodziej jakich mało

też tak myślałem  B) ale u nas jest jeden gość  co z nim handluje i nie chce nikogo innego bo luks kupiec poubojowo  bierze :D  :lol:  B) u nas jeszcze bolo jeżdził kolejny dobry :D  i szczygliński z płocka wagę chyba ma ok...?a ceny jak wszędzie od towaru zależy B)

matbar    1

Mam 17 byków dają cene 8 netto tylko wazyc chcą na cały samochód z bykami .Co sądzicie o takim ważeniu. nie są z luzu.

post-23130-0-47595900-1480957165_thumb.jpg

Edytowano przez matbar

bobienko    144

jak z luzu to jak mają wazyć,cena niekiepska chyba,w jakiej wadze są mniej więcej?

Edytowano przez bobienko

Farmerski    9

W których zakładach tak płacą?

Nie wiem dokładnie w jakich zakładach natomiast zazwyczaj odstawiamy byki do firmy która bierze byki na WBC, odciągają  150zł na pośrednictwo a reszta przychodzi na konto. i w zalezności do jakiego zakładu wysyłają byki to cena za klasę O waha sie w granicach13,20-13-40 zł netto. Najtaniej kiedyś było 12.50.

bobienko    144

Mam 17 byków dają cene 8 netto tylko wazyc chcą na cały samochód z bykami .Co sądzicie o takim ważeniu. nie są z luzu.

masz możliwość przeważyć te byki?

wojt3p    0

sprzedane dziś 7 sztuk 4 byki klasa O-12,80, R- 13,30, U-13,80, i 3 jałówki R-12,30, U- 12,70

mariuszd93    489

na ogólną czyli wjeżdżasz na wagę samochodem później ważysz na wadze co jest przy samochodzie i wjeżdżasz samochodem z bykami na wagę i była różnica

Jak  duża  ta różnica?  na  ilu  sztukach? 

Skoro  przed  załadunkiem  tarowaliście  samochód-  to  nie  byliby  tak  głupi, żeby  kantować  ważąc  pojedyncze  byki  -  bo  po  cholerę? 

Dla  mnie  to  bez  sensu , 

zetorki12    2028

No Mnie też interesuje ta historia i jej zakończenie tzn. według której wagi się kupiec rozliczył ?

robi57362    56

Spytaj sie po ile skitki beda brac slyszalem ze jak waza caly samochod to nawet po 10 kg odcinaja. Cena dobra i wazenie jest wporzadku jak dobra waga. Niedawno pisali tu ze niektore wagi mogo oszukiwac o 100 kg

gregory81 byki zważył najpierw u siebie a potem pojechaliśmy na ogólną i się wydało

nie rozumie jaki miał cel aby oszukiwać skoro wiedział ze jedziecie ważyć na ogólną możesz to wytłumaczyć

zetorki12    2028

Po 10 kilo na sztuce , czy jak .U nas % otrącają . A przy okazji - dziś sprzedany - 615 kg , 1 rok i 4 miechy , HO , byk , cena 8zł z VAT , 6% potrącenia .

kubaska    7

sprzedawal ktos ostatnio do osi krowy? jezdza ostatnio w nasze regiony i mocno namawiaja

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Nyseth
      Witam. Przychodzę do was z pewnym problemem. Ostatnio kupiłem krowę rp czerwoną i jałówkę po niej. Krowa jest aktualnie zacielona. Problem leży w zachowaniu krowy. Jest agresywna, nieufna, boi się podejść bliżej. Stoją one aktualnie razem, tj. krowa z jej cielakiem (5 miesięcznym).Nie będę ukrywać, że nie spodziewałem się takiej nieufności i agresji. Pytanie, czy jest szansa na oswojenie jej ? Jak to zrobić? Miał ktoś może taki problem ? Zależy mi na szybkich i treściwych odpowiedziach. Dziękuję i z góry pozdrawiam.