matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

dzikidaniel    227

Wagi brutto. Co dziwnego w wybiciu? Jak sztuka ładnie się obiera to musi mieć i wybicie odpowiednie niezależnie od tego czy to mieszaniec czy czysty hf.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

zadziwiło mnie to , bo u nas byki są odstawiane bezpośrednio do milexu, cena za półtusze jest wyższa, natomiast z tego co widze wybicia słabsze. HFy ponad 800 kg osiągają około 50% wg wagi żywej. a U Ciebie są naprawde duże wybicia. Mogłbyśmi podesłac rozliczenie na priw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega oddawał hf z luzu to naj gorszy miał 53 % wybicia wiec to wszystko wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

zadziwiło mnie to , bo u nas byki są odstawiane bezpośrednio do milexu, cena za półtusze jest wyższa, natomiast z tego co widze wybicia słabsze. HFy ponad 800 kg osiągają około 50% wg wagi żywej. a U Ciebie są naprawde duże wybicia. Mogłbyśmi podesłac rozliczenie na priw?

Z czegoś ta wyższa cena się bierze ;)

Mi nigdy nie wyszła żadna sztuka poniżej 50%.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

ale tusze u skiby z tego co liczyłem po 12,40 były, a tam gdzie idą moje po 13,30. Także jak u mnie jest 48% to to samo co u skiby ponad 53 wiec różnica jest prawie żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz ich z 40 na raz to inna sprawa ten kolega własnie takie partie odstawia od 30-40 sztuk z boksów  i wszystko wypycha na wbc bo sa dobrze umięsnione bo ciagle chodzą i wtedy to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

jaki jest sens sprzedawac na wbc jak na żywą wychodzi lepiej hf i bez nerwów tylko wagi trzeba pilnować

To może znasz firmę w pomorskim bądź okolicach co płaci lepiej? HFy jedynie kościste lepiej wychodzą, a u mnie takich nie spotkasz.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

witam kolegów poszukuję jakiś namiarów na kupujących bydło co nie boją się wagi okolice ostrowa wlkp na dzień dzisiejszy za hf 900 kg 6;7 max za ncb 950 kg 7.0 max wyższych cen nie można tu uzyskać z góry dziękuję dodam że nie spieszy mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

 a co to znaczy że nie boją się wagi?

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Sprzedane 6 sztuk: 2 sm, 2 mo i 2 mieszanki z sm (oczywiście simy mleczne, mięsnych nie posiadam w gospodarstwie).Średnia waga 679 kg po 7.5. Waga i cena brutto.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

 a co to znaczy że nie boją się wagi?

Nie cytuj poprzedniego posta!

 

Pewnie chodzi o ważenie na swojej lub jakiejś "neutralnej" wadze.

Nie będę mówił nazwiskami, ale zajechał do mnie raz handlarz z WSK. Oczywiście (jak to u każdego), jego waga jest pewna, można sprawdzić ważąc się samemu jak ktoś nie wierzy. Ojciec stanął na wadze i rzeczywiście, nawet 7kg więcej niż waży. Mimo to chcieliśmy zważyć wszystkie sztuki razem na wadze samochodowej u sąsiada, bo jest legalizowana. Pokazuje co 20kg, ale przy kilku sztukach to bez znaczenia. Trochę marudził bo po co, skoro przed chwilą była sprawdzana ale zgodził się. Ile wyszło na wadze samochodowej tyle zapłacił i pojechał. Od tamtej pory nie pyta, nie zajeżdża, mimo że we wsi jest niemal co tydzień. Przypadek?  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Niesądze :D  Był u mnie w tamtym roku ten pan o którym mówisz, jak wspomniałem o ogólnej wadze to obiecał że za dwa dni przyjedzie bo nie ma na dziś miejsca no i się jak narazie nie pojawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Pewnie chodzi o ważenie na swojej lub jakiejś "neutralnej" wadze.

Nie będę mówił nazwiskami, ale zajechał do mnie raz handlarz z WSK. Oczywiście (jak to u każdego), jego waga jest pewna, można sprawdzić ważąc się samemu jak ktoś nie wierzy. Ojciec stanął na wadze i rzeczywiście, nawet 7kg więcej niż waży. Mimo to chcieliśmy zważyć wszystkie sztuki razem na wadze samochodowej u sąsiada, bo jest legalizowana. Pokazuje co 20kg, ale przy kilku sztukach to bez znaczenia. Trochę marudził bo po co, skoro przed chwilą była sprawdzana ale zgodził się. Ile wyszło na wadze samochodowej tyle zapłacił i pojechał. Od tamtej pory nie pyta, nie zajeżdża, mimo że we wsi jest niemal co tydzień. Przypadek?  B)

jaka była rozbieżność między wagami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie znam gościa i nie twierdzę że nie oszukuje , ale czy ty byś pojechał do kogoś kto z miejsca traktuje cie jak złodzieja ? :ph34r:  Znając życie to tacy którzy kombinują na wadze to szybko kończą karierę . I albo jestem naiwny , albo w większości nie wierzę w te opowieści o niedowarzaniu .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Grzesiek, do Twojej sąsiadki po zważeniu na samochodowej również podobno już nie zajeżdża :P

@miglanc88, były zważone wszystkie razem na samochodowej. Jego waga była tylko sprawdzona poprzez zważenie się samemu (nawet 7kg więcej niż normalnie)

@zetorki, ale nikt mu nie powiedział że oszukuje. Po prostu mając legalizowaną wagę za płotem chcę ważyć na niej. Jeśli sprzedający nie ma nic na sumieniu to nie powinien przecież robić problemu, bo jemu też wygodniej załadować 7 krów i zważyć jednorazowo niż każdą z osobna. Nie mam racji? Inni handlarze zgadzają się na samochodową i za jakiś czas znów pytają czy nic nie ma, a tutaj kontakt się urywa

 

 

Tu nie chodzi o traktowanie jak złodzieja tylko o uczciwe ważenie. Jak komuś handlarz z dużego byka urwie 100kg to właściciel nawet się nie pozna, a on na jednej sztuce już ma 700zł do przodu. 10 byków= 7tys na czysto na jednym kursie. Bywają dni, że dziennie po 2 kursy w teren robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

dokładnie chodziło mi o takie coś że na twoją wagę zgodzą się ale już drugi raz choćby było pół samochodu to i tak ci nie wezmą CHYBA ŻE 40 GR TANIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

dlatego juz nie pierwszy raz pisałem o tym czy jesteście pewni wagi :) bo jak nie macie swojej to jaką macie pewność

ja za swoją 4 lata temu dałem 900 zł i zwróciłaby się odrazu 

2 sąsiadów przyjechało zważyć po 2 sztuki a sprzedawali łacznie 10 i zgadnijcie co

na tych zważonych brakowało po 50 kg 

jak dla kupca powiedzieli ze  coś waga sie nie zgadza bo ważyli coniektóre  to sprawdzali wagę coś porobili  i już waga była prawie taka sama xco  na początku na mojej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

ja tez waze na ogolnej,a jak nie chca jechac to nara ,człowiek sie meczy dwa lata i jeszcze sie dac robic w karola to po co hodowac,ogolnie wszyscy kantuja dobra cena jest gdy wagi sie nie sprawdza od biernackiego klasyfikatorzy mowia ze jak za duzo zapłaca na zywa a sie słabo sztuka wybije to maja z wyplaty potracane,kiedys wierzyłem w ten zaklad,ale teraz sprzedaje kowalczykowi i jest o niebo lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj