matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

robo1980    58

Sprzedałem 2 sztuki  1370kg [oczywiście dwa razem tyle ważyły] w czwartek do firmy TOMEX ,byłem bardzo zaskoczony bo przyjechali we dwóch zobaczył jakie są i mówi 7.8zł bruttu ,ale co najważniejsze że waga mnie  zaskoczyła oczywiście pozytywnie bo nie liczyłem że tyle będą ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

sprzedany  MM waga 934 brutto ( w miarę dobrze najedzony ) waga w domu

512 kg na wbc po 14 brutto R

jak sie poczyta ile co niektórzy dostają to aż dziwne więc proponuje pisać czy ważycie na swoich  wagach  będzie łatwiej wierzyć w ceny ;)

 

No taki wpis to ja rozumiem, wszystko wyjaśnione na tip top 

Niby byk fajny, wybicie też, a tylko 7,6 netto. Na zywą też byś tyle spokojnie wziął 

Nie wiem gdzie widzicie tutaj trzy stówy do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 2 sztuki 1370kg [oczywiście dwa razem tyle ważyły] w czwartek do firmy TOMEX ,byłem bardzo zaskoczony bo przyjechali we dwóch zobaczył jakie są i mówi 7.8zł bruttu ,ale co najważniejsze że waga mnie zaskoczyła oczywiście pozytywnie bo nie liczyłem że tyle będą ważyć.

Drogi kolego.

Zaskoczyć mogło by Cię to gdybyś miał byki zwarzone a różnica wynosiła by 5 kg. Nigdy nie masz pewności, oko myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

ab23  a co Pan PODYMA cię "wydymał" i szukasz innych "wydymanych"? a tak na serio handlujemy trochę razem wagę mam  swoją to mnie na kg nie wydyma, kasę też płaci chociaż z terminem różnie bywa.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Witam, Może wiecie kto najlepiej płaci w okolicach sierpca?

 

Płaci  to może  Kulwicki  ale czy  waży najlepiej  to już nie wiem.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

pasjonat 40 no własnie tak mi to się  rymuje  pytam  bo ma  przyjechać   płatne gotówką  a czy handel dojdzie do skutku to się okaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Ciekawe jaką budowę miał, wyszedł wg mojego liczenia po 8,25 za wagę żywą. 

to był  tylko jeden z wielu  ( najlepsze wybicie w tym roku 62% LM  mieszaniec;)  i  wybicie zgadza sie  ponad 58% wychodzi ( byłoby lepsze jakby nie zjadł młóta i chleba ;) ale akurat w porze karmienia był brany

może tylko 7.6 netto ale za to waga sprawdzona  ale byk był szeroki w zadzie i plecach  tylko troszkę krótki i miało być dorzucone do ceny jak nie będzie tłusty ale już trokszę był otłuszczony

krowy w cenie 12 zł brutto jałowki 13 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ciężko dogodzić kupującym, albo za chudy albo za tłusty

w moich stronach byk od 6 do 7,5 netto

wyższe tylko u magików

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

DYLEMAT...

Mam kilka sztuk 21-miesiecznych opasów, na chłopski rozum teoretycznie lepszej ceny można się spodziewać przed swietami ok 10 grudnia, czy moze dotrzymać je do 24ms- koniec stycznia, choć ten termin teoretycznie taki  trochę zastojowy, tylko praktycznie z trzeciej strony w "srogą" zime są mozliwe trudności z odbiorem byków, wiec byków szukają i cena może być nie gorsza niz przed świętami..

Póki co słyszy się ze cena ma iść do góry tylko jak długo, bo jak spadnie to wiadomo dużo i szybko.

co myślicie jak to rozegrać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

No taki wpis to ja rozumiem, wszystko wyjaśnione na tip top 

Niby byk fajny, wybicie też, a tylko 7,6 netto. Na zywą też byś tyle spokojnie wziął 

Nie wiem gdzie widzicie tutaj trzy stówy do przodu

 

Kolego mi wyszło 8,25 za kg,od 934kg musisz odjąć jeszcze skite (ja przyjąłem 7%)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z interesów . Wagę schowaj ale sobie przeważ a jak potem waga sie nie zgadza to karty na stół. Każdego kogo znam co zajmuje sie handlem ma pieniądz w końcu to interesy . Kiedyś było łatwiej bydło szło na wbc do firmy MORLINY miałem kontarktowane umowę na 20 sztuk na rok cena zawsze wychodziła dobrze . Potem był kryzys oni prawie upadli ledwo co człowiek kase odzyskał . Potem znowu chcieli żeby umowe z nimi ale to już strach i od tej pory sprzedajemy z wolnej reki temu co da lepszą ofertę . Złotego środka nie ma ...Naj lepiej ważyć samochody. Przed i po

 

Nie zgodzę się z tym ważeniem samochodu ostatnio tak zrobiłem i na wadze ogólnej wyszło 100kg różnicy z tym co ważone było osobno na samochodzie kupującego (nie muszę dodawać że na moją niekorzyść) I co wtedy? Zganiać 9 byków i gonić oszusta, czy dogadywać. Wyszło tak że podzieliliśmy różnicę na pół, ale to i tak ok 400 stów w plecy. Płacił najlepiej więc generalnie straty wielkiej nie było, wyszło tak jakby zaplacił normalnie jak inni w okolicy, ale dzięki temu to właśnie on kupił a nie inni.

Jak ważę każdego z osobna i  jest powyżej 3 4 kilo różnicy to zapala mi się kontrolka i w kazdej chwili można przerwać zaladunek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

U nas wagowy na betoniarni zawsze uprzedza że + - 100kg. Dwukołówką z paroma swiniakami nawet nie ma sensu wjeżdzać.

 

 

DYLEMAT...

Mam kilka sztuk 21-miesiecznych opasów, na chłopski rozum teoretycznie lepszej ceny można się spodziewać przed swietami ok 10 grudnia, czy moze dotrzymać je do 24ms- koniec stycznia, choć ten termin teoretycznie taki  trochę zastojowy, tylko praktycznie z trzeciej strony w "srogą" zime są mozliwe trudności z odbiorem byków, wiec byków szukają i cena może być nie gorsza niz przed świętami..

Póki co słyszy się ze cena ma iść do góry tylko jak długo, bo jak spadnie to wiadomo dużo i szybko.

co myślicie jak to rozegrać? :)

  

Wypośrodkuj na 5-tego stycznia i powinno być ok. A zimy mówią że ma nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to jakies  dziwne  macie  te  wagi ,  w moich  stronach  znajomy  farmer  co  trzyma  indyki ma  2  wagi i  różnica miedzy jedna  a  drugą  to max  20 kilo -  bo  te  wagi  zaokrąglają  co  20  kg 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

u znajomego waga do 10kg zwazy więc zawsze tam waze a jeśli by mi te 100kg brakowało to bym kazał wypuścić moje sztuki choć by do stodoły.... za 8stow bym siebie je już sam polapal nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Czy handlował ktoś z firmą ADEK Sławomir Bogacewicz Bielsk Podlaski? Czy handlował ktoś z Mirosławem Sadowskim z Siemiatycz?Jak u nich z wagami ?


ile wolac za byka ok 700 caly siwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sprzedałem 2 sztuki  1370kg [oczywiście dwa razem tyle ważyły] w czwartek do firmy TOMEX ,byłem bardzo zaskoczony bo przyjechali we dwóch zobaczył jakie są i mówi 7.8zł bruttu ,ale co najważniejsze że waga mnie  zaskoczyła oczywiście pozytywnie bo nie liczyłem że tyle będą ważyć.

Co to za rasa ? Bo tomex zawsze płacił więcej jak Brzegowy a ostatnio płacił za ładne 8 brutto i więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

DYLEMAT...

Mam kilka sztuk 21-miesiecznych opasów, na chłopski rozum teoretycznie lepszej ceny można się spodziewać przed swietami ok 10 grudnia, czy moze dotrzymać je do 24ms- koniec stycznia, choć ten termin teoretycznie taki trochę zastojowy, tylko praktycznie z trzeciej strony w "srogą" zime są mozliwe trudności z odbiorem byków, wiec byków szukają i cena może być nie gorsza niz przed świętami..

Póki co słyszy się ze cena ma iść do góry tylko jak długo, bo jak spadnie to wiadomo dużo i szybko.

co myślicie jak to rozegrać?:)

Ceny juz od paru miesiecy ida niby w gore a jakos tych podwyzek nigdzie nie widze jak bylo za hf max 7.20 brutto tak i jest i jakos bardzo sie nie spodziewam lepszych cen bo najpierw odbiorcy musza sobie wypchac kieszenie. Ja bym trzymal do 2 lat na tylu sztukach sporo naleci bo teraz napewno dobrze przybieraja

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

Witam. Dostalem oferte na jalowki LM 100% po 8zl, a za krzyzowke po 7zl. Jak myslicie dobra cena czy probowac wiecej targowac. Waga jakas 700+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostalem oferte na jalowki LM 100% po 8zl, a za krzyzowke po 7zl. Jak myslicie dobra cena czy probowac wiecej targowac. Waga jakas 700+

Sory ze cytuje poprzednia wiadomość. Cena netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

Ceny juz od paru miesiecy ida niby w gore a jakos tych podwyzek nigdzie nie widze jak bylo za hf max 7.20 brutto tak i jest i jakos bardzo sie nie spodziewam lepszych cen bo najpierw odbiorcy musza sobie wypchac kieszenie. Ja bym trzymal do 2 lat na tylu sztukach sporo naleci bo teraz napewno dobrze przybieraja

 

Niby tak, tylko po świętach rzucą w telewizji hasło, że mięso nie idzie itp. i cena 1zł w dół w tydzień, a jak rośnie  to 10gr w miesiąc..

Przybierają wiadomo,ale też im starsze tym bardziej się otłuszczają i w klasach lekko w dół.

no i też trzeba brać pod uwagę, że sianokiszonka nieskończona nie jest a do wiosny daleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Dzisiaj odbiór:
krowa HF 640kg po 4,00 zł netto
krowa HFxSM 625kg po 4,15 zł netto
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj