matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

przeciez go nie oszukali tylko próbowali oszukać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ile mu czasu nie wypłacali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

ubojnia Józan    ktoś z nimi handluje , jakieś opinie  czy lepiej nie zawracać sobie nimi głowy  z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Też  kiedyś po napisaniu postu- że  taki  to  a  taki  kupiec ,   rypnął mnie na  wadze - miałem  wizytę tegoż kupca . osobowym  samochodem , ze  200 km  w jedną  stronę...

Posty  zostały usuniete  przez  samego  bosa , a ów kupiec  tłumaczył  sie jakos  tam ze  wcale mnie  nie  oszukiwał

Powiedział  też  że  jesli nie przestanę tak pisac wniesie pozew  do sądu  o  zniesławienie ... Udowodnić  tego  nie  byłem  w  stanie więc  dałem  spokój .

Przepraszać nie  musiałem , ale  też nie  handlowałem  z nim więcej ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro potencjalni kupujący tak kozaczą i ktoś ma wcześniej zważone bydło a widzi, że coś jest nie tak wezwać policję i niech oni to rozstrzygną.

Ktoś kiedyś wcześniej pisał o takim zdarzeniu ale nie mogę tego odszukać

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po to ku..wa jest to forum żeby sie ostrzegać przed takimi kupującymi,a nie jeszcze dziada przepraszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Dlatego ja kupiłem wagę z legalizacją i od tej pory ani chętnych do zakupu a jak jest chętny to cena mizerna. Minimum jak rypią na wadze to 50 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

po to ku..wa jest to forum żeby sie ostrzegać przed takimi kupującymi,a nie jeszcze dziada przepraszać

 

 

Tak, tylko trzeba wziąć pod uwagę że on lubi ubarwiać i tak mogło być w tym przypadku. Np. niedawno sprzedawał odsatki mięsne po 8 i nie mógł sprzedać,  a po 12 rozchodzą sie jak świeże bułeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

Akurat to nie on sprzedawal tylko jego sasiad o ile mi wiadomo . Soltys dosyc szczegolowo opisal sytuacje wiec moze gosc przeczytal i zadzwonil do niego


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Dlatego ja kupiłem wagę z legalizacją i od tej pory ani chętnych do zakupu a jak jest chętny to cena mizerna. Minimum jak rypią na wadze to 50 kg

 

No to jak teraz funkcjonujesz? Sam wozisz do ubojni ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Jutro mają przyjechać kupcy którzy nie wiedzą że mam wage. Ciekawe czy kupią. Wiem że ceny nie będzie. Pytanie czy wogóle wezmą bydło. Bo jeden już 2 tygodnie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie biorą bydlo z mojej wagi.Wiadomo ceny za to dobrej nie daja. Choc ostatnio wrocilem do starego handlarza i zaplacil dobrze z mojej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaja najpierw go niby oszukali a teraz że nie. Ktoś tu komus albo dobrze podsypał albo ktoś sie wystraszył swoich słów . Moim zdaniem konsekwencji by nie poniósł jeśli była to prawda bo to jest wolność słowa i jego spostrzeżenia odnośnie danego skupującego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nieźle musiał dostać po uszach . W takich przypadkach jak nie ma się pewności , to lepiej za bardzo się nie udzielać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nic by mu nie zrobili i nic by nie udowodnili. Nawet jak by sprawa poszła do sądu to by nic nie dostał za to i pewnie by umorzyli z braku dowodu. Kolega pewnie się wystraszył ze zrobią mu wjazd na chatę albo zrobili i trzeba było ładnie przeprosić żeby nie oberwać. Ale ja bym na jego miejscu tutaj napisał co było przyczyną zmiany słów i przeprosiny. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super cena . A ja wczoraj sprzedałem dwa Hf ładnej budowy dobrze odchowane jeden 617 kg i 577 kg  cena 7.5 brutto Firma URBANEK

Ten Agrostar przyjedzie na telefon  czy już trzeba z nimi współpracować ? Biorą tylko mięsne czy Hf też? Jaką cene za HF można uzyskać skoro ty za sima 630 kg uzyskałeś 8.7 ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Super cena . A ja wczoraj sprzedałem dwa Hf ładnej budowy dobrze odchowane jeden 617 kg i 577 kg  cena 7.5 brutto Firma URBANEK

Ten Agrostar przyjedzie na telefon  czy już trzeba z nimi współpracować ? Biorą tylko mięsne czy Hf też? Jaką cene za HF można uzyskać skoro ty za sima 630 kg uzyskałeś 8.7 ?

Skąd jest ta firma URBANEK? Wczoraj pytałem handlarzy to za rw ale ładna kulka tylko że niski na nogach po 7 brutto...i ile od wagi procent odejmują? 

 

 

Edytowano przez kowal1108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ważyłeś byki przed sprzedażą? Ile%się wybiły? Możesz napisać jakie rasy te mięśniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

Skąd jest ta firma URBANEK? Wczoraj pytałem handlarzy to za rw ale ładna kulka tylko że niski na nogach po 7 brutto...i ile od wagi procent odejmują? 

urbanki z makowa mazowieckiego są, ja dzięki nim kupiłem sobie wage. byki w ciągu 3 dni przybrały po 70 kilo. lepszych agentów od nich nie ma. Na Moim terenie już nikt z nimi nie handluje. Ja ich nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Jestem z Warmińsko-Mazurskiego blisko Żuromina Mazowieckie. To komu najlepiej oddawać? Wiadomo każdy na wadze trochę oszuka. Jak sprzedawałem 3 byczki na raz i 3 handlarzy oglądało mówią ok przyjadą z wagą i biorą trzymać do jutra to jak mówiłem ze najpierw na wage pustym potem jeszcze jedziemy na wagę raz z załadowanymi (3 km ode mnie jest waga) i jak wszystko się zgadza to daje im jeszcze na dobrą flaszkę za fatygę to żaden nie przyjechał. Najczęściej oddaje dwóm gościom z Sadowa. W miarę ok chłopaki moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj