matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

ZUCH1234    93

Tadeusz Dumania on jest z moich okolic . masz szczęście ze zapłacił ci gotówką bo inaczej tyle byś widział kasę za byki . PŁACI gotówką bo komornik na d*pie siedzi . nawet już nie mieszka w swoim domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mówił że ze świętokrzyskiego jest .
o komorniku to nie wiedziałem , ale juz kilka lat temu sie przejechałem na handlu i teraz nieznajomym nie sprzedaje na termin .
Dzieki za info o tym komorniku itp

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Tyle wiem przez tel. Czy netto czy brutto to dam znac jak faktura przyjdzie. Najlepiej bylo jak PMB istnialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Poleci ktoś jakiegoś sprawdzonego odbiorce na bydło ( byki ) 4 sztuki ho - hf  w powicie bialskim .

Zastanawiałem się nad ubojnią z łukowa ale temat nich zadania są podzielone ( Ważą bydło dopiero na ubojni i wagę sms przesyłają i  nie mam pewności wagi)

Edytowano przez Gruby123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Poleci ktoś jakiegoś sprawdzonego odbiorce na bydło ( byki ) 4 sztuki ho - hf  w powicie bialskim .

Zastanawiałem się nad ubojnią z łukowa ale temat nich zadania są podzielone ( Ważą bydło dopiero na ubojni i wagę sms przesyłają i  nie mam pewności wagi)

 

odbiorą zwierzaka i wożą go cały dzień albo nawet i noc stoi i potem wiadomo że mniej

najwiecej zarabiaja ci co go nie chowają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Pewnie tak jest , chociaż ja utrzymuje bydło luzem więc może cały dzień nie będą wozić bo za bardzo nie  dorzucą do tego.

Orientuje się ktoś jak takie bydło hf-ho wychodzi poubojowo trzymane luzem.

Edytowano przez Gruby123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

logiczne ze lepsze wybicie jak takich z łańcucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

sprzedane do pośrednika 2 byki, jeden hf 740kg po 6,90 netto, drugi hfxbb 733kg po 8 netto

Edytowano przez chudy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

logiczne ze lepsze wybicie jak takich z łańcucha

Ta zawsze mialem z lancucha to handlarze narzekali ze slabo umiesniony bo z lancucha ostatnio sprzedawalem jalowke z luzu to gadali ze to nie ma roznicy . Jaki by bydlak nie byl zawsze beda nazekac ze zly

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem tak,jak na żywa wagę sie sprzedaje to moim zdaniem z łańcucha lepiej,jak na wbc to z luzu,druga kwestia to ilość,nie wyobrażam sobie np trzymać 200 na łańcuchach :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Na uwiezi lepiej przyrastają, ale jak ma to się do wybicia to nie wiem. A tak wogóle to cena teraz na byki troszkę poszła w góre?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

wszyscy piszą że hf się nie opłaca trzymać a co drugi wpis to sprzedany hf

 

Bo Polska to kraina mlekiem płynąca i "byków mlecznych" czyli popularnych hfów jest tu dużo więcej niż mięsnych czy mieszańców. Mitem jest też, że hfów się nie opłaca trzymać bo nie jeden rolnik, który kupi tanio hfa i nie najgorzej go sprzeda wyjdzie lepiej jak ten co drogo kupił cielaka mięsnego i nie weźmie za niego dobrej ceny, bo np nie ma pojęcia jakie ceny na rynku bądź nie umie negocjować. Na hfach też się da zarobić. Ale to nie ten temat :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

 

Macie jakieś doświadczenia z firmą Foodworks Polska Chróścina ? 

 

 

 

 

Ja sprzedaję ale krowy. Kasa w terminie jest i to najważniejsze i nie jest to pośrednik. u nich tylko WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W mojej okolicy Słaby dużo skupuje, ma taką swoją "bazę" przerzutową. U niego jest przynajmniej pewna kasa, ale... Przecież i tak wozi do Biernackiego (przynajmniej wcześniej woził) i oferował zawsze wyższą cenę niż sam otrzymywał w Golinie. Ciekawe nie? :) Każdy na wadze rżnie hodowcę, jedni więcej inni mniej. Osobiście oddaje komuś innemu już wiele lat.

Krowa HF 650kg pojechała za 4,50zł/kg netto.

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Witam. Orientuje się ktoś jaka cena byków w Warmińsko-Mazurskim. Powiat Działdowski. Byk RW grubej kości nie HF.


Ma 24 msc. Można go jeszcze trzymać? Cena będzie lepsza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wygląda na to że sołtys za czarny pijar dostał nagrodę/bonus by skończyć z tym. Może by się teraz tak pochwalił czemu nagle nie są oszustami?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj