matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam gospodarzy.
Mam do was pytanko mam na sprzedaz byka i do jakiego wieku go trzymac czy do 24 miesiecy czy dluzej??
Niechcial bym zeby mi urwali z ceny za jak bedzie za stary...z gory dzieki...

Edytowano przez zetorpower80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecik3011    19

Dziś sprzedane 2 byki hf średniej budowy.Waga 588 i 644 kg brutto - 6% odpasu za 6,40 zł + vat, gmina Kluczbork

Nie chce krytykować tego forum ale wypowiedzi zawarte tutaj w większości nie odnoszą sie do tematu :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktos się orientuje o kwocie dopłaty do bydła na następny rok bo słyszałam że mają urwąć

 

Dopłata będzie wyższa tyle że do mniejszej liczby sztuk skorzystają mniejsze gospodarstwa na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Faktycznie te czerwono białe albo ten czarny z kanciastą du..ą lm jak się patrzy. Nie mogła napisać mm? Do tego cena okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dopłata będzie wyższa tyle że do mniejszej liczby sztuk skorzystają mniejsze gospodarstwa na tym

 

To ile będzie tej dopłaty do bydła ? Ja znalazłem że mniej o( 5,17) bydło 2016rok: 256,20 ,a krowy więcej (8,34) 322,62.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile będzie tej dopłaty do bydła ? Ja znalazłem że mniej o( 5,17) bydło 2016rok: 256,20 ,a krowy więcej (8,34) 322,62.

 

 

Kolega pytał o następny rok w tym roku tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

rzeczywiście te odsadki "LM" to okazja :D już wolałbym trochę dołożyć i takie https://www.olx.pl/oferta/byki-rasy-belgijskiej-tanio-CID757-IDii1T3.html kupić :)

jak kupicie w takiej cenie to chyba będziecie je hodować jedynie dla hobby, bo w żaden sposób na tym nie da się wyjść na plus. No chyba że jednego na rozpłodnika, ale to też nic szczególnego, dużo lepszy czysto rasowy simental. Ja pare razy trzymałem obok siebie simentala i belga, tyle że belg po matce simental, po 24 miesiącach simental zawsze cięższy od belga między 100 do 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy trzyma właśnie czyskończą torasowe belgi i przy 24 miesiącach jeszcze nie szedł poniżej 850 kg brutto a rekord to 940. wydajność rzezna 64-68 % od wagi netto (5% skitki). fakt, że przy tej rasie jest sporo zachodu ale na takie miesniaki to az miło popatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Czy jezeli hoduje bydło miesne to musze posiadac swiadectwa zdrowia i wpis do inspekcji sanitarno-epidemiologicznej?? Sory że pisze w tym temacie ale niewiem gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Byki mieszańce czarno-białe, sprzedaż "Łmet Łuków":

1. Wiek 24m-sc, waga ż. 922kg- wbc 59%, cena 12,50 netto zł/kg na wbc

2. Wiek 20m-sc, waga ż. 773kg- wbc 54%, cena 12,60 netto zł/kg na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wybicie  jak  na  czarno-białego  dobre ,ale  wyszło  dobre  - bo  prawdopodobnie  walnęli  cie na  wadze żywej ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie przesadzaj. Wybicie dobre, jak odliczysz 5% skitki od wagi bydlaka to już wybicie dobrze wychodzi. A na wadze żywej mogą walić ile chcą jak dajesz poubojowo.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj