matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

bluecows1    41

płacąc za takiego 1500 zł za dwa lata trzeba wołać co najmniej 8 za kilo

 

w moich rejonach byk max 7.3 netto , krowy 2 - 5 netto

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa ho 753kg 6%straczki 5,6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nie no k**wa sołtys czy jak tam masz wkurwiasz mnie. Kupiłem wagę tak jak mówiłes że mnie dymają wiec ją mam i ważę sztuki. Waga była wręcz taka sama plus +3-3 kg. Kupiec przyjechał sam natretnie kilka razy dzis gho wpuściłem do obory nie handlowałem z nim z rok bo wszystko szło do FIRMY URBANEK czy tam URBANIAK a skoro nie wierzysz to mogę wstawic ta faktórę czy coś nie ma sprawy . Naprawdę dajecie się tak dymac czy co? Glinka widział że mi nie zależy na handlu bo widzi że jest kasa ...a jak wyczuje że musisz sprzedzać to już masz po cenie . Naprawdę jutro wam napisze numer niedowiarki i sobie dzwoncie możecie sie na mnie powołać .! I zawsze jak wam pisze to że niby mnie dymali na wadze  a teraz jak mam wagę to co powiecie że wakacje ,żałosne są wasze odpowiedzi naprawdę .... Wam jak w łeb nie puknie to nie uwierzycie tak samo jak że z żyta na V klasie sypłeno mi ponad 7 ton a z jednego ha bez skracania wyszło 38 beli słomy///. tak tu mi pewnie świstaki przyniosły słomę od sołtysa czy jakoś tak.... żenada Panowie naprawdę .

Numer podam na PW bo to było by nielegalne rozpowszechnianie( ktos by dzwonił i robił sobie jaja)wiec jak ktos jest zainteresowany nie ma sprawy.

MOżesz się unosić, możesz mnie obrażać i obrzucać epitetami skoro nic innego nie potrafisz-trudno!!

Ale ja i tak nie uwierzę,że ktoś za sierścia hf'a poniżej 500kg dał 6,5!!!

To na ile on musiałby się wybić żeby uzyskać taką cenę na żywo??

Tu troszku cenników na WBC 

http://www.foodworks.pl/pl/skup-bydla/ceny-skupu.html

http://www.cenyrolnicze.pl/bydlo/byki-jalowki-krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

napiszcie coś o firmie wrzesien. Słyszałem ze na wadze kiedyś jechali, ktoś z nimi teraz handluje?


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

LM byczki po 11zl /kg


Nie no k**wa sołtys czy jak tam masz wkurwiasz mnie. Kupiłem wagę tak jak mówiłes że mnie dymają wiec ją mam i ważę sztuki. Waga była wręcz taka sama plus +3-3 kg. Kupiec przyjechał sam natretnie kilka razy dzis gho wpuściłem do obory nie handlowałem z nim z rok bo wszystko szło do FIRMY URBANEK czy tam URBANIAK a skoro nie wierzysz to mogę wstawic ta faktórę czy coś nie ma sprawy . Naprawdę dajecie się tak dymac czy co? Glinka widział że mi nie zależy na handlu bo widzi że jest kasa ...a jak wyczuje że musisz sprzedzać to już masz po cenie . Naprawdę jutro wam napisze numer niedowiarki i sobie dzwoncie możecie sie na mnie powołać .! I zawsze jak wam pisze to że niby mnie dymali na wadze  a teraz jak mam wagę to co powiecie że wakacje ,żałosne są wasze odpowiedzi naprawdę .... Wam jak w łeb nie puknie to nie uwierzycie tak samo jak że z żyta na V klasie sypłeno mi ponad 7 ton a z jednego ha bez skracania wyszło 38 beli słomy///. tak tu mi pewnie świstaki przyniosły słomę od sołtysa czy jakoś tak.... żenada Panowie naprawdę .

Numer podam na PW bo to było by nielegalne rozpowszechnianie( ktos by dzwonił i robił sobie jaja)wiec jak ktos jest zainteresowany nie ma sprawy.

na obnizenie emocji i nerwow proponuje browarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Zkordalski rozumiem wszystko ale ponad 7 ton i 38 beli to juz opowiesc ciekawa. W moich okolicach na slabej 4 i dobrej 5 zyto hybryda (nawozenie i opryski naprawde potężne) wydajnosc ma 5.500 max 5600. A co do slomy 25 w maxie rozumiem. Chyba ze prasa metal fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

bm kobylin 7.3 za bbb, co do tej słomy to w poniedziałek muciłem ponad dwie godziny pszenżyto 1,3 hektara tyle słomy sie waliło że czasami to na sprzegle musiałem jechać bo kombajn ( fortschritt 514)nie dawał rady przerabiać a słomy z tego wyszło 45 sztuk kulek 1,2 na 1,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

napiszcie coś o firmie wrzesien. Słyszałem ze na wadze kiedyś jechali, ktoś z nimi teraz handluje?

Jeśli chodzi o tych ze Świętokrzyskiego to wygoń z podwórka i nie sprzedaj kantują nawet do 80 kg niby lepiej  ważą teraz ale ja bym nie ryzykował  oni tną sporo C

Kiedyś z 2-3 lata temu obejrzeli jałówkę u znajomego taty ale nie doszło do transakcji zadzwonił znajomy zgodził się na cene ale przyjechał zważyć do nas najpierw  u nas 570 o ni następnego dnia z rana zajeżdżają około 8 i jałówka ważyła 505 on mówi że nie może być 4 razy wprowadzali aż dobrze zaważyła więc nie radzę sprzedawać do nich lepiej Przygodzie już choć też 5-15 kg próbuje skubnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie znasz czegos takiego jak chęć podtrzymania dostawcy > to właśnie miało miejsce kupił kości bo naprawde dobrej cenie ale wie że wróci i może cos bedzie . Podkreślę że sprzedaje około 40sztuk wszystkiego nie 4 czy 10 to t5ez gra rolę . Nie obrażam ale ty zawsze mówisz że nasze udane interesy to ściema . Może ty nie masz farta albo nie trafiłeś na takiego kupca . Kończe temat bo zawsze ktoś uważa że to ściema a po numer sie nikt nie zgłosił.
Teść sprzedał dwa byki w wadze 610 i 587 hf do firmy URBANEK wczoraj cena 7 zł (wagi i ceny brutto kupujący to Leszek)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takiego byczka z 300kg ma jakies 10 m-cy i pekła mu kosc w nodze . mało je chudnie w oczach i co tu z tym fantem zrobić ? obdzwoniłem wszystkie pobliskie skupy i nikt nie chce tego wziąc . a to się nie opłaca a to za daleko .co byście poradzili ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Miałem nie dawno taki przypadek to kolego dostałem całe 600 złotych, rozbój w biały dzień a tylko 1 firma w mojej okolicy kupuje takie sztuki wiec gościu powiedział wprost nie chcesz to zjedz go sobie sam. Co miałem zrobic sprzedałem ze strata ale nie chciałem żeby padł na oborze z glodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

ile tego odpadnie??1/4?Max, a reszta ok wiesz ile kosztuje mięsko w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie miałem jeszcze takiego przypadku, ale nie da się jakoś usztywnić nogi, żeby się zrosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak złamał noge, to szkoda oddać na "pourazowe" za 600zł. Wez go zabij i sprzedaj mięso z kością po 16zł. Byczek 300kg powinien zrobić 150kg mieśa x 16zł to 2400zł. A co do odpadu z powodu złamania, to o 1/4 wypowiada się człowiek który nigdy takich przypadków nie widział. Odpad będzie w okolicach 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Widze że chyba już sprzedane. Kto brał i po ile dostałeś?

 Dopiero pod koniec sierpnia je sprzedam. Narazie tylko pare telefonow było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Kiedyś mieliśmy przypadek że jałówka ok 400kg złamała przednią nogę w okolicy śródręcza, weterynarze mówili że tylko na rzeź, jeden powiedział że można by spróbować usztywnić ale on tego nie zrobi bo są niewielkie szanse powodzenia. Sami postanowiliśmy usztywnić nogę, w pierwszych tygodniach słabo pobierała paszę bardzo schudła i wymarniała, z czasem zaczęło sie poprawiać, po 2 miesiącach gdy kość sie zrosła zaczęła nadrabiać zaległości i intensywnie pobierać paszę. Bezproblemowo sie wycieliła i biegała na pastwisku jak inne. Ja bym z byczkiem zaryzykował bo oddawać go za 600zł to złodziejstwo w biały dzień, zależy jeszcze jak wygląda to złamanie no i trzeba działać szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

czy warto sprzedac byka mieszanke belga za 7,8 za kg a ma 23 msc  czy jeszcze czekac az urosnie. a waga ok 700 -730 

Edytowano przez miosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj