matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

U mnie to samo ceny 7-7,5 brutto za hf , za mm niecałe 8 , a za mięsne 8 zł brutto. i tak jest u kilku kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Kiszonka z kukurydzy-do woli, sianokiszonka-do woli, ostatnio ziemniaki ok 15 kg sztuka dzień, śruta żyto/owies/pszenżyto z 5 kg/szt, i cóś tam śruty rzepakowej

Belg to ewenement syn tej starej krowy, która dawała mi najlepsze sztuki w mojej hodowli-to wszystkie te co mam w galerii!!!

Jaki jest koszt dzienny takiej dawki i poszczególnych składników? Ile zostaje Ci na czysto z byka przy takim karmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Dziś za 4 mieszańce, trzy  krzyżówki z simentalem i jeden RW oferował mi przedstawiciel firmy Słaby po 7zł netto,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

A kto kupił ?Biernacki jednak ?  Brzegowy dzisiaj mówił że za simy niby 100%, 8 netto dał a moje musi zobaczyć i wtedy będziemy rozmawiać.

 

Zaden z nich brał Słaby

jesli nie ściemniasz to naprawdę jest za co pogratulować :)

A co by mi to dało??Kasy by mi przybyło w kieszeni??

 

Jaki jest koszt dzienny takiej dawki i poszczególnych składników? Ile zostaje Ci na czysto z byka przy takim karmieniu?

Kosztów dokładnie nie mam podliczonych, postaram się policzyć w weekend.Przy sprzedaży ostatniej partii w grudniu przy niższej cenie zostawało ok 1000,- nie uwzględniając kosztów słomy na pościółkę,wody i prądu

Obornik

Obornik też jest bardzo ważny przy hodowli-bez niego ani rusz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Tyle zostało bo liczę wszystko w takich cenach jakie mogę uzyskać np za zboże a nie po kosztach wyprodukowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

sołtys dobrze liczysz, aczkolwiek mimo to tylko tyle Ci zostaje? jak zrobisz wycene to możesz mi wysłac na priv? chyba że wolisz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Do niedzieli będę miał to gotowe tylko nie będziue zbyt dokładne bo byki pochodziły od moich krów i ciężko mi je wycenić, w obliczeniach przyjąłem 1000,-/szt za 3 tygodniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazd    0

Witam zna ktoś firmę Firma RAGE SP Z O O z Kobylina woj. wielkopolskie. Chciałbym zasięgnąć o nich opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

był u mnie klasyfikator za ładne ncb dawał 6,4 pognalem dziada:p przyjechał inny i dał 7 oczywiście wazone na swojej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A jak cena w świętokrzyskim bo sąsiad sprzedawał do Janeckiego i pytałem go jak płaci za mięsne to powiedział że 8.1zł brutto,realna taka cena u nas czy coś kręci na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

przedstawiciel firmy słaby dziwne że handlarze mają przedstawicieli sołtys 48 u ciebie słaby ok aw roszkach to odrobił - 7o na byku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Oni zawsze kombinują i tylko patrzą jak skubnąć ^^

To był SŁABY czy ANTOCEL??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

wczoraj poszły 4 szt do firmy tim kot po 8.2, jałoweczka 500kg stoi w stajni na dopłaty ale chcieli tez kupic po 7,3zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

Jałówki 550    650 kg  ,7-7.1 zł Piernat,  wszystko brutto,mieszańce 50 procent lim. Servio ,jeśli to waga brutto ,myślę że cena by była w miarę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Mam pytanie czy jak minęło 30 dni od złorzenia wniosku o dopłaty  bezposrednie to  mozna sprzedac  byki ,  czy trzeba czekac az do 30  czerwca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzedawać można po 30 dniach od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

czy handlarz bądź ubojnia ma wgląd do tego czym był leczony byk ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj