matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

the1mati1    64

Ile trzeba mieć minimum sztuk aby sprzedać do pani beef? Tylko poubojowo tam skupują czy na żywą też biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Ile trzeba mieć minimum sztuk aby sprzedać do pani beef? Tylko poubojowo tam skupują czy na żywą też biorą?

kolego biorą tylko wbc (przeważnie każdy zakład płaci wbc a na żywą biorą pośrednicy i rużnicę zarabiają ) min szt to 1 sprzedajesz ile chcesz tylko sam zakład nie ma transportu czyli albo sam dowozisz albo sie dogadujesz i ci wysyłają zaprzyjaźnionego pośrednika tylko narazie radze sie wstrzymać ze sprzedażą do pini i sam tak zrobiłem bo mają jakieś problemy  finansowe za bydło czekam na zapłate 5 tyg i nic nie ma tel nie odbierają w biurze wkońcu brat dzisiaj ma jechać na zakład ich pogonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

jeśli chodzi o pini  to jesteś na vacie czy ryczałt . bo ja ostatnio sprzedawałem na ryczałt i  zapłacili w 18 dni , teraz poszły na vat, i wolał bym żeby nie zwlekali zbyt długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego bydło mamy na ryczałcie puźniej przysyłają pisma do podpisania o możliwości przedłużenia płatności żeby mogli vat odzyskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Propozycja od Biernackiego za 10 mieszańców 7.40 netto.

Dziś i ja otrzymałem propozycję od nich za BBB 8,- , SM 7,8,- , CH 7,6,- krowa 650kg MM po 5-byki mieszańce 50% i jeden 100% SM.Ceny netto i kasa na stół ;)

MIał przyjechać Brzegowy ale ociąga się z terminem i coś kombinuje z kasą bo chciałem gotówkę

prawda to że biernacki upada? bankrutuje?

Taka plota krąży od co najmniej 8-9lat jak tylko zaczął kombinować z terminami przelewów

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to nawet z tym przedstawicielem nie rozmawiałem na żywo bo byłem na łące.Ale był zobaczyć byki i zaproponował taką cenę może by coś jeszcze dołożył nie wiem.Tylko przelewem płacą powiedział prze tel.Jeszcze dwie firmy zaproszę na wycenę i zobaczymy.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś i ja otrzymałem propozycję od nich za BBB 8,- , SM 7,8,- , CH 7,6,- krowa 650kg MM po 5-byki mieszańce 50% i jeden 100% SM.Ceny netto i kasa na stół ;)

MIał przyjechać Brzegowy ale ociąga się z terminem i coś kombinuje z kasą bo chciałem gotówkę

Taka plota krąży od co najmniej 8-9lat jak tylko zaczął kombinować z terminami przelewów

 

Łooo to się coś ruszyło z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Moje dziś poszły

-byk 50% bbb(z galerii)952kg 8,4,- 

-byki; SM 949kg, 50%SM 946kg, 50/50 CH/LM 791kg po 8,-

-krowa 18 letnia 674kg 5,-

-jałówki; 50% CH 750kg, 50%  SM 715kg po 7,2,-

Wagi brutto, natomiast ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Towar pierwsza klasa!!!Kupujący stwierdził,że taka partia trafia się raz na sto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Wnioskuję po zdjęciu, że Belg miał 21,5 miecha i 50 kg do tony brakowało. Ładny wynik sołtys, czym ty je karmisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Wnioskuję po zdjęciu, że Belg miał 21,5 miecha i 50 kg do tony brakowało. Ładny wynik sołtys, czym ty je karmisz? :D

Kiszonka z kukurydzy-do woli, sianokiszonka-do woli, ostatnio ziemniaki ok 15 kg sztuka dzień, śruta żyto/owies/pszenżyto z 5 kg/szt, i cóś tam śruty rzepakowej 

Belg to ewenement syn tej starej krowy, która dawała mi najlepsze sztuki w mojej hodowli-to wszystkie te co mam w galerii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Była tak upasiona,że aż się trzęsła jak ją ważyłem w sobotę to aż sam się zdziwiłem ja jej dawałem max 600kg bo niezbyt duża była, ale bebechata-"woda na niej by nie uleżała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Najmniejszy urodzony 25.12.2014, największy 29.08.2014, SM'y z lipca 2014

 

jesli nie ściemniasz to naprawdę jest za co pogratulować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Towar pierwsza klasa!!!Kupujący stwierdził,że taka partia trafia się raz na sto

 

A kto kupił ?Biernacki jednak ?  Brzegowy dzisiaj mówił że za simy niby 100%, 8 netto dał a moje musi zobaczyć i wtedy będziemy rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mój odbiorca chyba chce mnie wysiudać bo za jałówki hfxlm takie 600 kg i nabite nieźle daje 6,70 brutto,jak patrzę po waszych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj