matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

bluecows1    41

sam nie wiesz co sprzedałeś. Hf i MM nigdy nie były i nie będą w tej samej cenie

 

w przypadku tego handlarza  jest możliwa taka cena, najciekawsze że na zakładzie na który wozi byki za hf a płacą maksymalnie 6,6 netto

do mnie nie chce przyjechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Co do tych sprzedanych HF, przecież ceny 6.80 za byczka 550 kg to wcale nie mało, ale nie przesadzajmy że strasznie dużo, podobnie za jałówkę, jeśli miała 600 kg to 6.50 nie jest ceną wygórowaną. No chyba że ceny spadły znacznie, sam sprzedawałem osatnie sztuki w tamtym roku więc dokładnie nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech wam bedzie że mnie oszukali cieszcie się tą myślą . Ja wiem ile mam na koncie za sztuki i mniej wiecej ile ważą . Każdy się śmieje z was z pomysłu na oszukiwania na wadzę to proszę podać lepszy.? Nie mam wagi bo jeszcze trzy lata temu miałem sztuk wszystkich 45 dziś jest ich ponad 90 nie jestem nastawiony na opasy tylko jak coś brak to sprzedaję . A waga kosztuje z 3-4 tyś zapewne . A sami wiemy jaką sa wydatki i inwestycję. Napisałem cenę by każdy wiedział ile wart jest towar u nich po to chyba ten dział a skoro każdy z was sprzedaję za mniej i pisze każdemu kto dostał średnią cenę że go orżneli to wasz Problem. A skoro nie wierzycie to sprzedajcie i zobaczycie i po sprawie . Co do zakładów pchają towar na Francję sprowadzą też odsadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0
Napisano (edytowany)

Koledzy dobrze Ci doradzają waga 4 tys to na pewno dobry wydatek przy takiej ilości sztuk ile sprzedajesz ...40 sztuk rocznie jeśli tylko 50 kg na sztuce Cie oszukają i liczmy tak 6 zł to masz 12tys...Mnie potrafiły różne firmy oszukać nawet po przeszło 100 kg i dlatego sprzedaje już tylko na wage ogólną

Edytowano przez nespe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

no za jałówkę to chyba przyzwoita cena. W moich stronach nawet bardzo przyzwoita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

cena ładna, podejrzewam że to jakaś mięsna sztuka? jaki wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

ogolna waga jest dobra jak sie sprzedaje wszystkie sztuki w jednej cenie Panowie to dziala tak z byka np 800 kg MM cena 8zl idzie -50 na byka hf 650 kg cena 6.5 jedziesz na ogolna sprawdzic czy sie zgadza i wszystko ok i sie cieszysz ze nie oszukali a oni zeby ze smiechu zaciskaja jaki człowiek ciemny.50kgx1.5zl =75zl przy kilku sztukach troche sie uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

ogolna waga jest dobra jak sie sprzedaje wszystkie sztuki w jednej cenie Panowie to dziala tak z byka np 800 kg MM cena 8zl idzie -50 na byka hf 650 kg cena 6.5 jedziesz na ogolna sprawdzic czy sie zgadza i wszystko ok i sie cieszysz ze nie oszukali a oni zeby ze smiechu zaciskaja jaki człowiek ciemny.50kgx1.5zl =75zl przy kilku sztukach troche sie uzbiera.

 

możesz człowieku jasniej powiedziec o co Ci chodzi z tym ze z mm idzie jakieś minus 50kg na hfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

tak ciezko zrozumiec o co mi chodzi?maja piloty do wagi i z drozszej sztuki ujmuje np 50kg minusem na pilocie dodajac plusem na pilocie 50kg na tansza sztuke a ogolna waga sie zgadza.Jasniej juz chyba nie mozna i to jest potwierdzone a nie wyssane z palca bo zaraz mi napiszesz ze bajek sie naogladałem,u nas jeden posrednik jak skupuje to ludzie laduja a on caly czas w kabinie siedzi wypisuje dokumenty i wage pewnie tez pod siebie robi,ale sila z auta go nie wyciagne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  patrz  co  robią  z rekami handlarze , nie  pasuje im  to wypad  z podwórka 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Dokladnie zgadzam się z mariuszd93 są takie czasy ze handlarzy jest jak mrówków wiec nie ma co na sile sprzedawać tylko podzwonić po kilku i zawsze się jakiś w miarę uczciwy trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

łatwo powiedziec jak okarmisz do bolu a nie sprzedaz to rano mozesz za kopyta wyciagac sztywne, ostatnio biernacki zawinol na podwórku jak powiedziałem ze jedziemy sprawdzic na ogolna,tłumaczyl sie klasyfikator ze ma bydlo na aucie one sie ruszaja i nie bedzie sie waga zgadzac to jak waza na swojej to tez sie bydlo rusza,kazdy pretekst jest dobry aby w d....e chłopka wyorac mysla ze to ciemnogród jak za dawnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
Napisano (edytowany)

Glinka Marek do mnie nawet w niedziele przyjechał

Mogę zrobić foto faktury i wstawić. :) Panie Sołtys i zobaczysz cenę i wagę a sztuki ważyły tyle ile ważyły bo nie były wieksze . Sprzedałem do nich z 5 raz może już 6 ,zawsze  zdzwonię do Takiego Leszka od skupuje u nich na firmię jeden z 6 gości i tyle. A skoro ty jestes takim debilem że oddajesz swoje sztuki ca bezcen pogratulkować. Albo inaczej masz tak małe gospodarstwo że nawet nikt nie chce robić z tobą interesów oddaje średnio 40 sztuk na rok (krowy byki jałówki) Wizerunek gospodarstwa i samo zachowanie rolnika też ma wpływ na proponowaną cenę . Powiem lepiej za krowę zagodziłem się po 5 zł ale jak bedzie ważyć 500 kilo a za byka po 7 zł jak bedzie 600 niestety nie było wiec nastąpiła korekcja . Mieszkam w Gródkach i może nie ma w moim regionie towaru nie wiem. Ale Cenę mam prawdziwą i z tym człowiekiem naprawdę idzie się dogadać.

MIałem nie drążyć tematu ale jednak muszę.....

Może i masz rację,że jestem debilem i na moje malutkie gospodarstwo z którego rocznie oddaje się zaledwie 20-25 szt max nie chcą przyjeżdżać byle opszczymurki!!!A wiesz dlaczego???Podpowiem ponieważ mam swoją wagę!!!!!!I zawsze wiem dokładnie ile ważą a nie mniej więcej!!!!!Piszesz,że oddajesz rocznie ok 40 sztuk i nie stać Cię na wagę???Dziwne a mnie dziada z ogródkiem zamiast pola stać???To albo TY tak dziadosko gospodarzysz albo ja tak dobrze ;) a i jeszce jedno może pochwal się w galerii tym swoim latyfundium..........

Jak widzę takie ceny za tak małe sztuki zaraz zapala mi się lampka-albo j**nięty na wadze albo pokolorował cenę.Od pewnego czasu mam takie małe zboczenie i minimum raz na tydzień/dwa dzwonię po ubojniach i handlarzach i robię sobie takie notatki jak ma się cena na przestrzeni czasu........

Na chwilę obecną w północnej wlkp można za naprawdę ładnego mieszańca dostać 8,-brutto ale!!!Byk minimum U+ a tak normalnie to do 7,8,-

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

soltys48 jeżeli sprzedajesz tylko na kraj to masz racje, w moim rejonie lepsze sztuki idą na export nie wiem jak tam u Was. A cena na export jest o tyle wyższa o ile mniej zarobi pośrednik, jaki jest kurs Euro i kilka innych zmiennych. Reasumując teraz jest dobry czas na opasy, gdyby nie tak drogie cielęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

jak wprowadza ubój to ja zacznę ubijać rytualnie posłów.wtedy będzie mi juz wszystko jedno

 

o prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

soltys48 jeżeli sprzedajesz tylko na kraj to masz racje, w moim rejonie lepsze sztuki idą na export nie wiem jak tam u Was. A cena na export jest o tyle wyższa o ile mniej zarobi pośrednik, jaki jest kurs Euro i kilka innych zmiennych. Reasumując teraz jest dobry czas na opasy, gdyby nie tak drogie cielęta. 

Ceny podałem na kraj, nie posiadam tak dużej i  wyrównanej partii aby interesować się eksportem, anikt ze znanych mi odbiorców żywca nie wywozi.Na kraj kolega oddawał jeszcze w kwietniu 100%LM  w srewdniej wadze ok 700kg to dostał 9,5,- brutto ale było tego 15szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Zkordalski :skoro twierdzisz ze przy sprzedaży rocznej 40 sztuk, nie opłaca ci się zainwestować 1 byka w wagę, to nawet nie chce mi się czytać twoich postów. Ale to twoja sprawa że zydki biją ci du..e a ty im się sam podkładasz. Wystarczy że stracisz 100 zł na sztuce to w ciągu roku masz tą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

à propos wagi ja dałem 2 tysie i w podobnej cenie ok miesiąca temu kupiliśmy koledze więc nie jest to tak dużo, przyjmijmy byk cena za kg 7 brutto

2000,-/7,-=285,7kg. 

Przy założeniu,że sprzedajemy rocznie 40 szt

285,7kg/40szt=7,14kg .

Więc sprzedając 40szt/rok na "poczet" wagi odchodzi nam lekko ponad 7 kg-czy to dużo???Nawet niech kosztuje 4000,- to wychodzi nam niecałe 14,5kg ze sztuki 

Jeśli przy takiej sprzedaży nie chce się inwestować w wagę to jest coś nie halo!!!Tylko co??Wyobraźnia ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie doczytaliście. Sprzedaje wszystkiego (byków, krów, jałówek) 40 szt, więc wasze wylliczenia są błędne. Nie mniej jednak sam kupiłbym wagę. Przy wadze na oko można się przejechać. Sam się przekonałem sprzedając cielaki z wagi a nie na oko za sztukę.

U mnie w okolicy pogranicze mazur, mazowsza, że takich byle handlarzyków jest sporo, ale konkretnych firm z rzeźni brak. Rok temu widziałem jak handlarzyki pozbierali krowy, byki i sprzedali na skupie do kolejnego pośrednika a ten dopiero pewnie pchnął do rzeźni. Jakbym sam tam zawiózł to na pewno nie dostanę tej samej ceny, bo handlarzyki z pośrednikiem dobrze się znają. Raz znajomy podesłał mi kontakt do jednej firmy. Dzwoniłem by przyjechali po 2 krowy, nie przyjechali, potem tel nie odbierali. Jak znów się przypomniałem to gadają, że powinnien ktoś być. Wyznaczyli konkretny dzień i zapewniali. Tydzień minął i nie przyjechali, więc olałem ich. Domyślam się, że nie przyjechali, bo chciałem gotówkę do ręki a natrętny nie byłem. Mieli płacić więcej niż okoliczni. Inny handlarz mieszkający 25 km dalej wziął od mnie 2 i ostatni raz byka. Za każdym razem narzeka, że mu daleko i nie po drodze. Inny z Ostrołęki (ok 70km)nie chciał przyjechać, bo za daleko.
Ostatnio był znajomy handlarzyk i proponował 3 zeta za krowę lm. Krówka jeszcze ze stada ojca nieduża, bo ze 400 brutto.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0
Napisano (edytowany)

 

tak ciezko zrozumiec o co mi chodzi?maja piloty do wagi i z drozszej sztuki ujmuje np 50kg minusem na pilocie dodajac plusem na pilocie 50kg na tansza sztuke a ogolna waga sie zgadza.Jasniej juz chyba nie mozna i to jest potwierdzone a nie wyssane z palca bo zaraz mi napiszesz ze bajek sie naogladałem,u nas jeden posrednik jak skupuje to ludzie laduja a on caly czas w kabinie siedzi wypisuje dokumenty i wage pewnie tez pod siebie robi,ale sila z auta go nie wyciagne

& Ja troche nie rozumiem...owszem słyszałem jak przyjezdzają samochodem i mają przy samochodzie wage elektroniczną to sterują sobie pilotem tą wage ale jak ładuje wszystkie sztuki na samochód i jadę za nimi do hurtowni bud. na taką dużą wage towarową elekt. to mogą tą wagę sterować swoim pilotem?...chyba to tak nie działa pilot musi być chyba skonfigurowany z konkretna waga. Coś chyba pomieszałeś bo pojęcie ważenie na "ogólnej wadze "to znaczy ważenie samochodu już wszystkimi załadowanymi sztukami na wadze towarowej. Co się tyczy cen bydła to ABP 20 groszy do góry na klasach. Edytowano przez nespe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

nie moze oszukac chyba ze ma uklad z tym z budowlanki ale  nie dajmy sie zwariowac. :)

Panowie w kazdym gospodarstwie musi byc waga !!!!!!!   ;[  ;[  ;[  powtarzam musi ;[  ;[  i tu nie chodzi tylko o bydlo ale praktycznie wszystko co kupujemy i sprzedajemu mozemy sobie przewazyc. czasami z czystej ciekawosci  :) :)

 

 

a temu kolesiowi co sprzedaje 40sztuk rocznie a wagi nie ma  powiem nasze stare goralskie przyslowie """ chytry dwa razy traci""  lub koles lubi byc gnojony   i wszystko w tym temacie.

 

u nas ceny bez zmian

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie wiara w drugiego człowieka , wszyscy oszukują , a może "Każdy mierzy swoją miarą " ??? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

 & Co się tyczy cen bydła to ABP 20 groszy do góry na klasach.

Czyli ile konkretnie za R i U?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dokladnie zgadzam się z mariuszd93 są takie czasy ze handlarzy jest jak mrówków wiec nie ma co na sile sprzedawać tylko podzwonić po kilku i zawsze się jakiś w miarę uczciwy trafi...

 

Jest też taka prawidłowość, że jak ktoś przyjeżdża na handel do gospodarza po raz pierwszy, a przy tym jeszcze zobaczy ciekawe młodsze sztuki, to zazwyczaj daje dobrą cenę. Najgorzej jak handluje się non stop z tym samym to już po chwili próbuje robić z kasą co mu się podoba.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj