matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19551

Pytanie  trochę  nie o  cenie  , ale  nie  chcę  zakładac  specjalnie tematu , a  tu  jest kilka osób  co  mogą  znać  odpowiedź...

Mianowicie  czy  waga  do żywca  na  kołach , da  sie  zdemontować  z  tego  wózka?  oczywiście  tak żeby  działała ... 

da się ale czy jest sens???Jak w tej samej kasie kupisz stacjonarną............

Miałem tą ciąganą sprzedałem i teraz mam zwykłą stacjonarną -wydaje mi się ,że  jest bardziej poręczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Krzystof jaka jest obecna cena w Pini?

kolego wczoraj była 12,60 za o 

bydła było bardzo dużo jeszcze nigdy tyle samochodów tam nie widziałem z bydłem czyli wzrost pewnie tylko chwilowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Pytałem bo akurat była taka niedaleko. Oglądałem nawet, ale to kupa złomu.

ja teraz kupiułem stacjonarną w ładnym stanie za 2000,-, więc nie wiem czy warto sobie głowę zawracać przewoźną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

dzisiaj sprzedane 2 sim 810i 760 kg brutto . po 7,50   z vat.zabierał sitarski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxkonrad86    0

Witam dzwoniłem dziś do Warmia Biskupiec cena za byki R 11,80 a jalowka R 10,50 zna może ktoś lepszego odbiorcę na 2 byki mm i jalowke mm okolice olsztyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

czy cena netto 6.10 za jałówki hf w wadze 700 i 530 kg to dobra cena? bo tak wyszły przeliczając z wbc na wagę zywą. Nie wiem jakie ceny sa u skupujących pośredników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

jezeli chodzi o wage 700 kg to zostales zgnojony i zeszmacony. waga 500 to normalna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

jezeli chodzi o wage 700 kg to zostales zgnojony i zeszmacony. waga 500 to normalna cena

 

tzn narazie wiem jaka suma do zapłaty jest. rozliczenie teraz w tygodniu przyjdzie. Policzyłem srednią cene za 2 sztuki. takze cięzsza wiecej, lzejsza napewno mniej niż 6.10 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  WBC nie powinno odliczać  się  skitki , bo  bydło przez  drogę  i  czekanie  na  ubój i  tak spadnie  z  wagi .

Powinno się  liczyć  z  wagi przed ubojem , ale  jak ktoś  chce  żeby wybicie  wyszło fajnie  na  papierze - to odejmuje  z  wagi przed ubojem okarmienie  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jakby nie liczył to i tak od tego liczenia miesa nie przybedzie  ;)

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

i pojechaly dzis 2 krowy ponad 600 kg po 5 zl plus vat.lodzkie. pytalem jak byki to 7,2 netto max

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

dwa byki jeden z CH drugi SM, odpowiednio 970 i 940 kg sąsiad sprzedał po 7,5,- brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj