matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Powtarzasz  sie znowu :mellow: ale  nie widzę sensu  sie sprzeciwiać ,  na pewno dorobisz  sobie  teorię  do  wszystkiego..

   Robisz  się nudny  kolego  :P .

Zamiast pisać  kolejny  raz  to  samo , podaj  kolegom  kontakt  do  kupca , już kilka  razy ktoś pytał , tu kolejny chętny ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyska    1

Witam. Przepraszam jskiej rasy byczki najlepsze są do hodowli. Chodzi mi ktore najszybciej rosną

moim zdaniem to Limuzyny i simy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy mięsny będzie dobrze rósł jak dostanie dobre żarcie. Każdy musi zdecydować czy idzie w opas intensywny czy ekstensywny i wybierze rasy dla takiej hodowli. Simental, Angus, Hereford, Galloway, Limousine, Blondaquitine( przepraszam za błąd), Salers, Charolaise i wiele innych. Najlepsze wyniki osiągają krzyżówki tych ras, bo w wyniki heterozji przejmują najlepsze cechy osiągając wyższą wydajność rzeźną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

najlepsze sa limousine i na to sie decyduj tylko ja uwazam za tylko czystorasowe a nie mieszance.

Harefordy tez sa dobre tylko lubia sie otuscic a charlesy maja problem praktycznie z kazdym cieleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Myslalem o charolaise. Mam pytanie ile czasu one rosną do 400 kg?

daj sobie spokoj z ta rasa.chyba naczytales sis ze byki tej rasy sa najwieksze i z tad twoja decyzja pamietaj ze nie przez przypadek w polsce 80% miesnych to limousine

 

nie da sie okreslic ile to organizm zywy i jeden bedzie rosl 1 rok a drugi 9 miesieci a 3 ponad rok. 

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi89    0

Limousine proponujesz. Niewiesz czy ktos skupuje takie po 400 kilo
A wie ktoś może jaka jest cena limousine w zachodniopomorskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zachodniopomorskim koło koło 8 moze troche wiecej a takie 400 kilo to tylko na export albo na olx może sie znajdzie miłośni po 10 złotych
ale ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dziś sprzedane 2 sztuki,jeden mieszaniec mięsny prawie LM waga brutto 662 kg x cena brutto 8,50 a drugi niby mieszaniec BB waga brutto 554 kg/miał już 2 lata/ x 7,50 brutto.Skitka 6%.Kasy 9108,25.Odbiorca AGROSTAR  JEDLANKA,ważone we Włodawie .

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Limousine proponujesz. Niewiesz czy ktos skupuje takie po 400 kilo

A wie ktoś może jaka jest cena limousine w zachodniopomorskim?

 

Jak chcesz do 400 kilo to moze i te limuzyny sie nadają. Ja bym był na nich zbankrutował, w ostatniej chwili wymieniłem na simy plus byk bbb. Teraz mam towar 700 kilo, ale na wbc, a nie jak te lm na zywą brutto nie mogą tyle dobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Jak chcesz do 400 kilo to moze i te limuzyny sie nadają. Ja bym był na nich zbankrutował, w ostatniej chwili wymieniłem na simy plus byk bbb. Teraz mam towar 700 kilo, ale na wbc, a nie jak te lm na zywą brutto nie mogą tyle dobić

czemu bys polecial ? simy tylko na poczatku szybko rosna bo matka ma duzo wiecej mleka niz lm

 

8,50 to cena jaka byla u nas chyba z 7 lat temu 

na wbc 700kg chyba troche przeadziles byk musialby miec dobrze ponad tone :D

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

najlepsze sa limousine i na to sie decyduj tylko ja uwazam za tylko czystorasowe a nie mieszance.

Harefordy tez sa dobre tylko lubia sie otuscic a charlesy maja problem praktycznie z kazdym cieleniem.

co TY pier**lisz???Wszystko inseminuje CH i żadnych problemów przy ocieleniu!!!To,że LM najlepszy, najłatwiejsze wycielenia itd to gadanie i już!!W tej chwili wszystkie byki dostępne w wchirz są dobierane/wybierane "na łatwość porodów"A zapewniam Cię,że przyrosty CH są dużó wyższe niż LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

LM to są koty w porównaniu do  CH i nie ma dyskusji śr 200 kg mniej na 20 miesięcznym byku.Jak się odpowiednio żywi nie ma problemów z wycieleniami.  A w temacie dziś uzgodnione w czwartek odbiór 3 CH i ! CHXLM po 8.5 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Powtarzasz  sie znowu :mellow: ale  nie widzę sensu  sie sprzeciwiać ,  na pewno dorobisz  sobie  teorię  do  wszystkiego..

   Robisz  się nudny  kolego  :P .

Zamiast pisać  kolejny  raz  to  samo , podaj  kolegom  kontakt  do  kupca , już kilka  razy ktoś pytał , tu kolejny chętny ...

 

Ty masz naprawdę coś z głową nie tak jeśli nie odróżniasz Simentala od LM.

A tak na poważnie to proponuje ci zmienić lekarza wziąść porządne leki  i zapomnieć o całej sprawie jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dzięki za radę... twoja wypowiedż świadczy tylko o tym , źe nie widziałeś nigdy ładnego SM. A twoje rady o tym źe jesteś mocno ograniczony. nie mam czasu ani ochoty, na głupie dyskusje z pajacem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

O chorkaise mowisz? Slyszalem ze maja lepsze przyrosty i szybsze

O Charolaise (czytaj  Szarolez). Charoleise jak dostanie dobre papu to 800 kg w 19 mies to co drugi byk osiągnie. Fakt że czasami się trafi jakiś wypierdek co do 600 dojdzie w 2 lata  ale to jak wszędzie. Ogólnie miałem i LM i CH w jednym kojcu to szok. Te rude sarny są piękne kwadratowe cienkie nóżki, kupców na to sporo to nie rekompensuje straty na wadze. Ktoś pisał o krzyżówkach też rosną świetnie takie mieszance z czysto mięsnych miałem CHXAG, CHXLM, cena taka sama jak na czyste bo chodzi o budowę byka a nie papiery 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

osobiscie uwazam ze zywienie to jest 90 % jak nie bedziesz odpowiednio zywil to masy nie zbudujesz nawet u najlepszych ras.U mnie podstawa to ziemniaki tanie i dobre .Jak ma ponad rok nie bawie sie 35 -40kg  na sztuke praktycznie jedza do woli  ja sie nie bawie nie bede wazyl kazdemy a zadaje od  razu na 20 sztuk{byki na luzie)

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzięki za radę... twoja wypowiedż świadczy tylko o tym , źe nie widziałeś nigdy ładnego SM. A twoje rady o tym źe jesteś mocno ograniczony. nie mam czasu ani ochoty, na głupie dyskusje z pajacem

 

 

Ha ha cieszy mnie to ale pewnie moja radość nie potrwa długo,bo za dzień góra dwa nabierzesz ochoty. A różnicy miedzy LM a Sim nie chce mi się ci tłumaczyć bo ty to pewnie to i to tylko na obrazku widziałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

I pomyśleć że  ja kiedyś traciłem  czas, na  sprawdzanie ci  wagi byków  w rzeźni... 

Lekarz kazał się nie  sprzeciwiać  :P  :D

Jesteś tak płaski,,, aż   wklęsły ...

o tak  małym  człowieczku  i tak  za dużo już pisałem , szkoda  zasmiecać temat 

 

 

i żeby nie  było ... nie  dyskutuje  bo nie  ma  z kim , stwierdzam tylko fakty  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

witam dziś sprzedany byk mieszanka hf lm waga 550  cen. 7.8zł wag  na czysto  cena brutto  wik 17mie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj