matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

ktoswazny    0

Miałem po świętach mieć odbiór byków i właśnie dostałem tel że byki od dziś -20 gr. Potwierdzi ktoś?

U mojego odbiorcy też spadły to normalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

witam muszę sprzedać byka simetala ok 500 kilo ze względu na zapalenie slinianki lekarz był 2 tyg temu i mówił ze bardzo ciężko będzie to leczyć ale próbowaliśmy 2 stowy poszły a efektu brak .i tu moje pytanie ile mogę za niego wziąć . niby tej guli za bardzo nie widać ale nie chce nikogo kantowac. dodam jeszcze ze jest on bardzo ładny aż żal go sprzedawać tak małego bo może by tonę złapał w wieku 24 mc

A pobiera ten byk pasze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Sprzedałem jednak. Poszło 5 sztuk. 3 hf:

-732, 740, 675- ten ostatni słabej bydowy

oraz 2 mieszańce:

-837, 840- obydwa bardzo ładne.

Średnia cena za wszystkie 6,8 netto, strączka 7 %. Co ciekawe ważyliśmy na ogólnej oraz dla ciekawości na samochodowej. Okazało się że samochodowa zawyżyła średnio 16 kg na każdej sztuce. Pierwszy raz z tym spotkałem, zwykle to wagi ogólne zawyżają :ph34r:

Robert komu sprzedałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

A pobiera ten byk pasze ?

narazie tak ale lekarz mówił ze coraz gorzej z tym będzie i będzie chudl


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie  boli  bo  nigdy  nie  bolał ... ale  dzięki za  troske  .

ty juz pewnie  sie  przyzwyczaiłeś  że  boli  cały czas  :P  :D

Po  co i  dlaczego  robisz  za  adwokata? są  święta nie  masz  ciekawszych  zajęć  niż  pisanie  o  bólu  d*py?   

Piszesz że  umiesz  liczyć  ? to  gdzie  tu  jest zysk?  bo nie widzę ... średnio  za  sztukę  wyszło niecałe 6500 zł ... 

Jak mam płacic  za  odsadka  300 kilo  3500  zł  czy 4000 zł  , trzymac  go  ponad rok  zeby urósł  do  635 kg jak  u  kolegi o którym  mowa  - to ja  wolę  mieszańce  po  700  zł  za  cielaka  :P

 

Co do  pajaca , napisałem że  każąc komuś przyjechać żeby zobaczyć  fakturę,  robi z  siebie  pajaca  -  w sensie że  jest  niepoważny  

 

I kto tu z siebie robi pajaca. Dobrze wiesz ile ważyły ale żeby komuś dopiec kłamiesz. Jeszcze ze dwa posty na ten temat napiszesz to odsadki bedą kosztować 5tyś a byki będą ważyć po niecałe 600kg

A dla tych co znają matematykę 635 to waga netto

A dokładnie to 25 miało po 707kg i 10 mniejszych po 594kg czyli średnia jest 675kg.

Co do zysku zysk jest większy i to sporo od tych cielaków po 1700zł bo i takie miałem.

Za byki dostałem sporo ponad 100tyś więcej niż zapłaciłem,a koszty roczne ze w moim gospodarstwie wynoszą ok 50tyś więc o moje zyski się nie martw.

Pochwal się lepiej co ty hodujesz bo z tego co widzę wszystkich za wszystko krytykujesz a o sobie cichutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ty kolego chcesz tego byka sprzedać jak on dostał prawdopodobnie antybiotyk przeciwzapalny? Mięso pewnie ze 3 tyg zablokowane. Lepiej zapytaj innego weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem jednak. Poszło 5 sztuk. 3 hf:

-732, 740, 675- ten ostatni słabej bydowy

oraz 2 mieszańce:

-837, 840- obydwa bardzo ładne.

Średnia cena za wszystkie 6,8 netto, strączka 7 %. Co ciekawe ważyliśmy na ogólnej oraz dla ciekawości na samochodowej. Okazało się że samochodowa zawyżyła średnio 16 kg na każdej sztuce. Pierwszy raz z tym spotkałem, zwykle to wagi ogólne zawyżają :ph34r:

 

Ja sprzedawałem ostatnio 8 sztuk, wszystkie sztuki na samochodowej zważone. Samochód załadowany zważyliśmy dla pewnośc i wyszło że samochodowa zawyżyła na 8 sztukach 30 kg.

Panowie może wiecie kto na terenie województwa podkarpackiego(powiat lubaczowski, jarosławski, przemyski) skupuje chore bydło konkretnie chodzi o jałówkę która została poturbowana przez byki i od paru dni nie chce wstać. 

 

 

Ostatnio rozmawiałem z kierowcą od Łuniewskich i mówił że biorą bydło pourazowe.Co ważne płacą według wyceny wbc,jeżeli ta wycena jest w miarę rzetelna to na takiej sztuce wyjdziesz lepiej niż jak by przyjechał ktoś do ciebie i zapłacił od sztuki 500zł.Ale w twoim rejonie raczej nie grasują o ile się nie mylę.

 

 

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

tomasz nie mogę twojego postu zacytować więc napisze tak. masz racje ale dostał już 2 albo i więcej tygodnia przed świętami a karencja była na 3 tyg więc już trzeba coś myśleć o sprzedaży. co do innego weterynarza to akurat ten jest najlepszy w całej okolicy

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

I kto tu z siebie robi pajaca. Dobrze wiesz ile ważyły ale żeby komuś dopiec kłamiesz. Jeszcze ze dwa posty na ten temat napiszesz to odsadki bedą kosztować 5tyś a byki będą ważyć po niecałe 600kg

A dla tych co znają matematykę 635 to waga netto

A dokładnie to 25 miało po 707kg i 10 mniejszych po 594kg czyli średnia jest 675kg.

Co do zysku zysk jest większy i to sporo od tych cielaków po 1700zł bo i takie miałem.

Za byki dostałem sporo ponad 100tyś więcej niż zapłaciłem,a koszty roczne ze w moim gospodarstwie wynoszą ok 50tyś więc o moje zyski się nie martw.

Pochwal się lepiej co ty hodujesz bo z tego co widzę wszystkich za wszystko krytykujesz a o sobie cichutko.

Dobrze  wiem ile  ważyły? niby skąd? bo napisałeś  mi  że największy  ważył coś  ponad 700 kilo? co  z tego jak  tych mniejszych było  więcej 

635  kilo wyszła  średnia  z  34  szt , a jeden  jakiś  cherlak liczony  osobno , po  7 zł ... 

 

e207896c0936c6ee.jpg

 

 

Jeśli  tak  dobrze  umiesz  liczyć  zyski , jak srednią  wagę  byków, to pogratulować  głowy do interesów  :P

Nie  chce mi  się już drązyć  tego i  dyskutować  z  takim chwalidupą , gratuluję  ceny , udanego  handlu , super  przyrostów .... 

Chwalić  się  nie  mam  ani  ochoty, ani potrzeby , ani  czasu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio rozmawiałem z kierowcą od Łuniewskich i mówił że biorą bydło pourazowe.Co ważne płacą według wyceny wbc,jeżeli ta wycena jest w miarę rzetelna to na takiej sztuce wyjdziesz lepiej niż jak by przyjechał ktoś do ciebie i zapłacił od sztuki 500zł.Ale w twoim rejonie raczej nie grasują o ile się nie mylę.

u mnie kiedys wzięli leżaka,przy rozbiorze oczywiście wet był,nic nie znalazł w tym byku wychodzilo za niego 2400,zachodzę do biorą bo placili gotówką za takie wtedy i cyt ,,no niby mięso dobre,nic lekarz nie wyzucił ale na pewno jakiś chory,1700 a jak się nie podoba to spier ...,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@mariuszd93 daj sobie chłopie na wstrzymanie, widać u Ciebie lekki ból d*py nie wiem z jakiego powodu, pokaż fakture pokaż bo ciężko Ci zrozumieć że za dobry towar  w okresie przedświątecznym można dostać fajną cene ;) Gdybyś się orientował w temacie exportu na Grecję to własnie byki w wadzie ok 650 kg są przez nich brane. 

Przeczytaj jeszcze raz post karola który zacytowałeś - 24 większych 10 mniejszych 1 - prawdopodobnie mieszaniec.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mariusz jak daleko od ziemi znajduje się twoja planeta? Ten po 7 to pewnie twojej budowy :D
Jeśli ty nie wiesz że na FV jest napisana waga netto to tobie tylko pogratulować. Nazywałeś mnie już pajacem,człowiekiem nie poważnym teraz chwalidupą ciekawe co ci przyjdzie jeszcze do głowy. A ja tylko napisałem po ile sprzedałem bo od tego ten temat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

co  wy  sie  tak  wszyscy  o moja  dupe martwicie  :D  :P .

 

 

mickas092

Za  adwokata  robisz , to sie  zapoznaj  z  tematem od poczatku , ktoś  inny  pisał o pokazaniu faktury , to nie  był mój pomysł , ja  to tylko poparłem

Skoro średnia  wyszła  635  kilo,   to te  większe  - za  wielkie nie  były , co  do tego jednego  - zawsze znajdzie  sie  w stadzie  jakiś  gorszy  - to normalne .

Niech będzie że  sie  nie  orientuje , nie  widzę  sensu sie  spierać nie wiem  o co .

Mój  tok  rozumowania  jest  taki :

kupno  odsadka  to  około  3500  do  4000 zł , nie  wiem ile  czasu kolega  je trzymał , ale  sądzę że  ponad  rok i  za  sztuke ostatecznie  dostać  około  6290 -  czyli  około  2500- zł różnicy między cena  zakupu  ,  a  cena  sprzedaży  w ciągu powiedzmy  roku  na  sztuce 

Ja  kupuję  tygodniowe  mieszańce  , po około  700 zł  sztuka  , trzymam  około  2  lata i  średnio  za  byka  wychodzi około 5,5 -  6 tys .

Przy  czym   byk  do 300 kilo  zje  mniej niz byk  300 - 700 \kilo ,  więc koszt utrzymania  w pierwszym  roku. dla  mnie jest mniejszy .

Czyli róznica  między cena  zakupu , a  ceną sprzedaży  jest  5 tys -  na  2 lata 

Przykładowa  faktura 

 

 

post-49816-0-67386700-1459367877_thumb.j

 

 

 

  zauważ  też że  jakoś  niewiele  osób  uwierzyło  w  taką  cene , nie  tylko ja 

 

P. S .

karolr2

 

Bo  za  WAGĘ  netto dostajesz kasę  - to jaka  ma  byc  ta  waga  ?

Nie  ma  z kim  i  o czym  dyskutować , kupuj  po 4 tys  sprzedawaj po roku za 5  czy 6  i mów ze  masz  super  zysk ,  mnie  to  tylko smieszy, albo  hoduj  se  i  strusie 

 

post-49816-0-67386700-1459367877_thumb.jpg

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Niech każdy robi jak mu pasuje ja nie namawiam nikogo do kupna odsadków a ty nie narzucaj nikomu swojego toku myślenia bo to nie temat o tym. Przed świętami kupione odsadki cena z transportem 2800zł brutto średnia waga deko ponad 200kg netto. Więc widzisz że trochę się pomyliłeś co do ceny cielaków.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i niech tak będzie. jestem za tym żeby były i po 20 zł choć w to wszystko nie do konca wierzę. więc jesli możesz wyslij mi na pw kontakt do Twojego odbiorcy myślę że przy cenach o 1zl niższych byłbym w stanie spokojnie ogarnąć jeden dwa transporty miesięcznie takiego towaru w moim terenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Po raz kolejny Ci mówie że Grecy najchętniej biorą takie 650 kg :) Nie za duży nie za mały jak dla nich. 

Ty mariusz przez 2 lata zrobisz rzut od małego do dużego, oganiasz się z pojeniem a tak kupujesz towar gotowy do opasu i robisz dwa rzuty :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robi a wet był pewny tego, że to zapalenia ślinianek a nie promienica? Gula towarzyszy promienicy i uwypukla się na zewnątrz. Wyleczyć całkowicie się nie da, gdy się za mocno rozrośnie, ale antybiotykami z grupy tatracyklin i streptomycyn da się powstrzymać rozrost obstrzykiwując go dookoła. Jeśli szkoda Ci tego byka na rzeź to zapytaj o to weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj