matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19703

Może i tak nie napisałeś ale po kiego grzyba zaraz wyzywać innych użytkowników od PAJACÓW??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Dobra Panowie nie ma sesnu sie denerwować.Cena bydła jest jest jaka jest,Jeden ma taką inny inną.Jeden ma bydło takie a drugi inne.Ale racja liczy się wkład cena i najważniejsze zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z moim tyłkiem wszystko w porządku a jak Twój ? Już nie boli ?  

Cena którą podał wcale nie jest tak dużo wyższa od średniej za taki towar. Ale z tego co zauważyłem najlepiej narzekać jak to w Polsce. 

Nie  boli  bo  nigdy  nie  bolał ... ale  dzięki za  troske  .

ty juz pewnie  sie  przyzwyczaiłeś  że  boli  cały czas  :P  :D

Po  co i  dlaczego  robisz  za  adwokata? są  święta nie  masz  ciekawszych  zajęć  niż  pisanie  o  bólu  d*py?   

Piszesz że  umiesz  liczyć  ? to  gdzie  tu  jest zysk?  bo nie widzę ... średnio  za  sztukę  wyszło niecałe 6500 zł ... 

Jak mam płacic  za  odsadka  300 kilo  3500  zł  czy 4000 zł  , trzymac  go  ponad rok  zeby urósł  do  635 kg jak  u  kolegi o którym  mowa  - to ja  wolę  mieszańce  po  700  zł  za  cielaka  :P

 

Co do  pajaca , napisałem że  każąc komuś przyjechać żeby zobaczyć  fakturę,  robi z  siebie  pajaca  -  w sensie że  jest  niepoważny  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

pokazal fakture i fajnie ze taka cene ludzie dostaja przeciez ja mu tego nie zabiore!!!! U mnie jest tak kupuje cielaki tygodniowe staram sie wybierac ladne mieszance cena max 900zl od 3 do 4 miesiecy trzymam przy krowie staram sie sprzedawac zawsze gdy jest popyt na wolowine waga przewaznie plus minus 900kg brutto wiek do 26miesiecy cena okolice 8zl


http://olx.pl/oferta/bydlo-do-uboju-CID757-IDdZhU5.html#5206a99eeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak nie obrażaj chłopcze innych jeśli nie wiesz jak oni wychodzą na "hf'ie za 500,-"

Sam miałem porównanie ojciec kupił ładne MM po 1500,-/szt, w tym samym czasie ja kupiłem hf'y po ok 22 miesiącach sprzedawaliśmy waga podobna,cena za MM'a ok 1zł wyższa, karmione tak samo bo stały obok siebie, kwota przychodu różniła się max 700,- na korzyść MM, a ja i tak byłem do przodu :D  :D

Oczywiście czyste mięśniaki byłyby sprzedane w wyższej cenie tylko ciekawe kto wam sprzeda 100% mięśniaka tzw mleczaka??Zazwyczaj na sprzedaż są do sprzedaży odsadki a to już są koszta

W pełni popieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Jeśli kupować cielaki nie czysto rasowe, które jak napisano wyżej i tak nie dostanie się kilkutygodniowych, to do maks 900 zł przy aktualnych cenach, ale wtedy już musi ta sztuka sobą coś przedstawiać. Powyżej 1000 to raczej nie ma większego sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie mam prosbe zeby koledzy zakonczyli pyskowke i porozmawiajmy merytorycznie.powymienniajmy informacje jak u kogo jest

pytanie

jak u was stoja cieleta z biala glowa po simentalu.

zauwazylem ze poszly do gory dawniej do 120kg byla cena 17 zl teraz 18 jest.jak to u was wyglada? za zywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sprzedałem takie SMxMO 50-70 kg za 16,20 zł/kg. O cenie cieląt jest inny temat i tam pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Ja sprzedałem takie SMxMO 50-70 kg za 16,20 zł/kg. O cenie cieląt jest inny temat i tam pytaj.

moglbys mi ppodac linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie może wiecie kto na terenie województwa podkarpackiego(powiat lubaczowski, jarosławski, przemyski) skupuje chore bydło konkretnie chodzi o jałówkę która została poturbowana przez byki i od paru dni nie chce wstać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Nic nie wiem,a interesuje mnie to,gdyż zbliża się u mnie większa wyprzedaż z braku paszy. Możesz napisać [priv] kto to taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kris szukaj handlarza i niech on się martwi gdzie oddać. Ode mnie wziął leżaka, poprzez pośrednika trawiła z mazur do łódzkiego. Odebrała firma Kolary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

witam muszę sprzedać byka simetala ok 500 kilo ze względu na zapalenie slinianki lekarz był 2 tyg temu i mówił ze bardzo ciężko będzie to leczyć ale próbowaliśmy 2 stowy poszły a efektu brak .i tu moje pytanie ile mogę za niego wziąć . niby tej guli za bardzo nie widać ale nie chce nikogo kantowac. dodam jeszcze ze jest on bardzo ładny aż żal go sprzedawać tak małego bo może by tonę złapał w wieku 24 mc


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem jednak. Poszło 5 sztuk. 3 hf:

-732, 740, 675- ten ostatni słabej bydowy

oraz 2 mieszańce:

-837, 840- obydwa bardzo ładne.

Średnia cena za wszystkie 6,8 netto, strączka 7 %. Co ciekawe ważyliśmy na ogólnej oraz dla ciekawości na samochodowej. Okazało się że samochodowa zawyżyła średnio 16 kg na każdej sztuce. Pierwszy raz z tym spotkałem, zwykle to wagi ogólne zawyżają :ph34r:

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

Nie  boli  bo  nigdy  nie  bolał ... ale  dzięki za  troske  .

ty juz pewnie  sie  przyzwyczaiłeś  że  boli  cały czas  :P  :D

Po  co i  dlaczego  robisz  za  adwokata? są  święta nie  masz  ciekawszych  zajęć  niż  pisanie  o  bólu  d*py?   

Piszesz że  umiesz  liczyć  ? to  gdzie  tu  jest zysk?  bo nie widzę ... średnio  za  sztukę  wyszło niecałe 6500 zł ... 

Jak mam płacic  za  odsadka  300 kilo  3500  zł  czy 4000 zł  , trzymac  go  ponad rok  zeby urósł  do  635 kg jak  u  kolegi o którym  mowa  - to ja  wolę  mieszańce  po  700  zł  za  cielaka  :P

 

Co do  pajaca , napisałem że  każąc komuś przyjechać żeby zobaczyć  fakturę,  robi z  siebie  pajaca  -  w sensie że  jest  niepoważny  

Ja chowam odsadki simental mięsny i krzyżówki (pija mleko cały okres odchowu  i jedzą sianokisznke i siano plus małe ilości śruty słabej jakości około 200 g dziennie, jak wychodzą na wypas jedzą tylko trawę i piją mleko a pasę około 8 mieś) Przyrosty takiego odsadka u mnie to od 1300 do 1500 g dziennie .Licząc ze sprzedaje odsadka 8-9 mieś w wadze około 350kg a ktoś kupi go ode mnie o odchowa go 365 dni waży 900 kg ( a myśle ze jeżeli dostanie odpowiednie żarcie to będzie rósł 1700g dziennie to jeszcze szybciej urośnie.Nie chowam na opasy bo nie mam warunków, wole wypasać bo lepiej mi sie to opłaca.    


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

z wagą ogólną to jest dobrze jak sie sprzedaje wszystkie sztuki w tej samej cenie,a jak sa rozne ceny to ida kilogramy z byka 7.50zl na tego tanszego np po 6zł a ogolna sie bedzie zgadzac najlepsze rozwiazanie to swoja waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj