matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Justyska    1

itam panowie jak tam cena byków na WBC . Mam do sprzedania byka BBB x HF w galerii zdj, jaką klasę można liczyć i wybicie ? :D

 

za R klasę 12.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6704

chyba żle policzyłeś 635 pomnóż to przez 50.84% to wychodzi 322 kg miesa

dobrze bo waga po odtrąceniu to 585, ps to nie ja liczyłem tylko ubojnia. I tak byłem zadowolony z ceny bo krowa na samochód szła jak pijana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyska    1

dobrze bo waga po odtrąceniu to 585, ps to nie ja liczyłem tylko ubojnia. I tak byłem zadowolony z ceny bo krowa na samochód szła jak pijana

 

raczej na wbc nie liczy sie potrącenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Bogusław Studzinski skup bydła i sprzedaż cieląt -wie ktos coś więcej o nim jak cenowo i wogule......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6704

nie wiem jak to jest :) sprzedawałem pierwszy raz i pisze tak jak jest na fakturze :) a z ceny jestem raczej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

W tamtym tygodniu sprzedane do Łukowa 3 byki HO i jałowka

 

720 kg wbc 393 kl R cena 12.70 netto 22 msc

687 kg wbc 374 kl R cena 12.70netto 22 msc

895 kg wbc 472 kl R cena 12.60 netto 23 msc (duzy ale slabo umiesniony wygladal na O kl a wyszla R)  heh:)

539 kg wbc 272 kl O cena 11.60 netto 22msc

 

Ważone na wadze w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słabo mi jak czytam te wypowiedzi. na wbc możesz nie liczyć potrącenia z wagi w ubojni. ale z gospodarstwa to powinno się potrącać. choćby po to żeby przeliczyć to na wagę żywą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

Łuniewscy ważą bydło w gospodarstwie i na zakładzie , kolega radekz200 pewnie podał wagę żywej krowy u siebie na wadze a wybicie przecież liczą od wagi na zakładzie a wiadomo ze przez drogę kilkadziesiąt kilo taka sztuka zgubi i stąd pewnie ta różnica... a te 10,50 to była cena netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

OJ Pokreciłem ja.Racja dobrze chłopaki gadają do 15 maja nie może przekroczyć 24 miesięcy.Ja zaczołem naginać kiedy by go można sprzedac ....Sorry za pomyłke

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

z tego co wiem i czytalem to opasy nie moga przekroczyc 24 miesiecy do 15 maja  a krowy czy jalowki musza miec 24 miesiace na dzien 15 maja wiec nie liczy sie dzien skladania wniosku tylko data 15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas24    0

witam dzisiejsza sprzedaż 8szt.hf waga około 800kg każdy cena 6.7neto.byki były ładnej budowy wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Dziś sprzedane 2 byczki Lm 575i 620 cena 7.50 brutto . Mazowieckie okolice Rawy Mazowieckiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Plutekz masz racje średnie sa bo to tylko 50-75% Lm. Cena była by wyższa przy czystej rasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyska    1

W tamtym tygodniu sprzedane do Łukowa 3 byki HO i jałowka

 

720 kg wbc 393 kl R cena 12.70 netto 22 msc

687 kg wbc 374 kl R cena 12.70netto 22 msc

895 kg wbc 472 kl R cena 12.60 netto 23 msc (duzy ale slabo umiesniony wygladal na O kl a wyszla R)  heh:)

539 kg wbc 272 kl O cena 11.60 netto 22msc

 

Ważone na wadze w gospodarstwie

to ładnie się wybiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak to ładnie? 50-54% to tak ładnie? To jest wybicie dla h-f a on sprzedawał coś ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyska    1

Bogusław Studzinski skup bydła i sprzedaż cieląt -wie ktos coś więcej o nim jak cenowo i wogule......?

szczeże jak chcesz sprzedać i masz w pobliżu

 ubojnie  to lepiej zawieś Sam .i nie dawaj zarabiać pośrednikom Bo oni na dzień dobry mają na każdej twojej szt min od 300 w górę

to ładnie się wybiły

chyba napisał 3 byki Ho

jak to ładnie? 50-54% to tak ładnie? To jest wybicie dla h-f a on sprzedawał coś ho

Hf wybił sie prawie 55% i poszedł w klasie R a ona bije sie na poziomie 52-57 % jak na Hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj